anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić sprzedawcę który wysyła podróbki zamiast oryginałów

MAMY ROZWIĄZANIE!
ainom84
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dzień dobry, kupiłam przez allegro perfumy. Kupuje tak perfumy od lat i nie miałam nigdy problemów. Zawsze towar był zgodny z opisem. Zawsze kupując na allegro czułam się bezpiecznie. Ale tym razem się nie udało. Sprzedający wystawił perfumy jako oryginalne, zapewnił mnie również o tym w dyskusji przed zamówieniem. Po odebraniu paczki okazało się że w pudełku po oryginalnych perfumach była podróbka. Na zwrócenie uwagi i prośbę o zwrot, sprzedawca zarzucil mi że jestem  - cwaniakiem który w ramach zwrotu na pewno chce mu odesłać podróbkę. Zostałam też obrażona na kilka sposobów. Odpowiedzi sprzedającego były agresywne i obraźliwe. Aktualnie jakoś przeżyję świadomość że zostałam oszukana ale chciałabym aby ten konkretny sprzedawca już nigdy więcej nikogo nie oszukał. Co mogę zrobić w tej sprawie?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ainom84 złóż reklamacje i przedstaw dowody na przesłanie Ci podrobionych perfum.

Ewentualnie powiadom przedstawiciela marki i policję.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ainom84 Załóż dyskusję, niech sprzedający się wypowie:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
ainom84
#8 Zapaleniec#

Tak zrobiłam. Założyłam dyskusje i poprosiłam o zwrot, w związku z faktem ze perfumy nie są oryginalne. Ale sprzedający był wobec mnie wyjątkowo agresywny. Zaatakował mnie w dyskusji że chce go oszukać i odesłać mu podróbkę. Zarzucił mi że mało zarabiam i jestem cwaniakiem. Był wyjątkowo obraźliwy. Nic z tej dyskusji nie wyniknęło za wyjątkiem skierowane wobec mnie agresji. 

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@ainom84 po 24 godzinach możesz poprosić w dyskusji o pomoc pracownika allegro, więc poproś i przedstaw problem. 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
ainom84
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informację. Czy pojawi mi się taka możliwość automatycznie czy muszę jej szukać? 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ainom84 allegro nie jest stroną transakcji, jak sprzedawca stwierdzi że podmieniłaś będzie słowo przeciw słowu 😞  allegro w takie coś nie ingeruje i nie rozstrzyga 😞 jak jest to firma możesz udać się do rzecznika konsumenta, jak prywatny sprzedawca to tylko sąd, jedyne co może zadziałać to po 14 dniach w dyskusji zamknij jako nie rozwiązana i będzie wniosek do protect i może wypłacą Ci odszkodowanie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  @ainom84  a ja widze jeszcze jedno rozwiązanie - mianowicie zgłoszenie sprawy do właścicilea marki, tutaj z reguły firmy sprzedające relatywnie drogie markowe rzeczy działają dośc szybko i sprawnie. Jeśłi własciciel marki bedzie mial podejrzenia może po prostu odpowiednim pismem poprosić sprzedawce ( jeśłi to firma) o droge nabycie produktów lub tez po prostu dokonac zakupu kontrolowanego z allegro.  Kary za wprowadzanie podróbek sa dośc surowe a odszkodowania cywilne jeszcze wieksze. Choc z reguły pierwszym krokiem jest wezwanie do zaprzestania takowej sprzedaży

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ tyle że jest problem, sprzedawca powie że to kupujący podmienił i dalej będzie słowo przeciw słowu 😞 perfumy i inne często podrabiane produkty kupuje się w sprawdzonych miejscach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  oczywiście że tak powie, dlatego tez wspomniałem o zakupie kontrolowanym

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@ainom84 ta opcja pojawi się w dyskusji, trzeba kliknąć aktywny przycisk. Pracownika wezwij do tego, aby głównie zareagował na groźby i zachowanie agresywne, często blokują za to konta.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
ainom84
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wszystkie informacje. Ja wiem ze to jest słowo przeciwko słowu i ciężko będzie coś udowodnić. Zdjęcia? Każdy może zrobić dowolne. I dowolnie wmawiać ze tak było. Jest osobą fizyczną, a nie sklepem więc pozamiatane. Więc ja się pogodziłam z tym że raczej nie odzyskam pieniedzy. Będę się starać, ale nie jest to moim nadrzędnym celem. Mnie zależy na tym żeby ukrócić proceder. Ten Sprzedawca ma jeszcze inne perfumy i inne rzeczy. I na pewno nie jestem ani pierwszą ani ostatnią oszukaną osobą. Moim celem jest aby zamknąć mu konto.

Pomysł że zgłoszeniem do marki jest  bardzo ciekawy. Dziękuję. Muszę to dokładnie rozeznać. Może jakieś dodatkowe sugestie? 

oznacz moderatorów
amstafizna
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Niestety mam ten problem, dostałam podróbkę, odesłałam i sprzedawca potrącił mi nienależnie 10 % pomimo tego, że to był otwarty perfum w zastępczym opakowaniu typu flakon. Allegro nie chce pomóc, sprzedawca jest chamski i opryskliwy. 

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_

@amstafizna @ainom84  proponuję abyście podały moderatorkom numery transakcji i  któraś z nich będzie mogła stwierdzic czy to przypadkiem nie ten sam ancymonek. Styl odpowiedzi może to sugerować. No i co dwie głowy to nie jedna w złozeniu informacji do producenta. Choć perfumy w zastępczym opakowaniu to trochę "nietypowe", nigdy bym czegoś takiego nie kupiła. 

oznacz moderatorów
amstafizna
#7 Wielbiciel#

Wiesz co na allegro jestem ponad 20 lat, kupowałam już flakon, tester, otwarty produkt z lombardu i nigdy mnie nie oszukano. Tym razem facet wysłał mi podróbę lub stary zwietrzały zapach i jeszcze ukradł 10 % z mojej wpłaty. Nie podaruję, zgłoszę do rzecznika praw konsumenta.  Czekam teraz na ruch allegro. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@amstafizna pytanie złożyłaś reklamację czy dokonałaś zwrotu - odstąpienia ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
amstafizna
#7 Wielbiciel#

Dokonałam zwrotu jako wadliwy towar a potem otworzyłam dyskusję  z powodu zabrania mi 10 % z wpłaconej kwoty. Dostałam zwrot z Allegro , sprzedawcę zgłoszę do odpowiednich instytucji. Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@amstafizna co masz na myśli przez słowa "Allegro nie chce pomóc"? Nasi pracownicy kilkukrotnie wypowiadali się w Twojej dyskusji ze sprzedającym, a za chwilę będą rozpatrywać Twój wniosek w Allegro Protect. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
amstafizna
#7 Wielbiciel#

Witam. Dostałam zwrot , dziękuję.  Wypowiedź pracowników niestety mnie satysfakcjonuje, sprzedawca nadal jest bezkarny i sprzedaje stare zapachy lub podróbki. Nie mniej za zwrot bardzo bardzo dziękuję 🙂 

oznacz moderatorów
beastieboy
#7 Wielbiciel#

Ostatnio az dwa razy mialem cos podobnego, nie wiem co tu sie dzieje 🙂

1. Zawsze kupuj takie rzeczy od firm. Jeżeli trafisz na taka co handluje podróbkami to robisz zwrot. Osobe prywatna chroni prawo - nie ma obowiazku oddawac pieniedzy. Tak jest w calej UE.

2. Jak juz nie mozesz sie powstrzymac zeby perfumy kupic od osoby prywatnej (wiekszosc takich ofert to podrobki) - odbieraj osobiście, sprawdzaj na miejscu, a jak nie to rob filmik z unboxingu paczki. Ktos kto ci mowi ze nie ma dowodow na to ze to jego perfumy - mial juz do czynienia z wymiarem sprawiedliwosci 🙂

3. Nie chcesz się ciągać - kupuj w drogerii i to porządnej a nie takiej co handluje perfumami typu "refubrished" 🙂

oznacz moderatorów