anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki jest dokładny czas na zwrot zakupu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
creatura6
#8 Zapaleniec#

Pod szczegółami zamówienia i przyciskiem ZWRÓĆ ZAKUP mam "Pozostał 1 dzień na zwrot (do pon. 31 paź.).". Dzisiaj jest niedziela 30 października, czy jeszcze jutro, w poniedziałek będzie aktywny przycisk do zwrotu? A jeśli tak, to do godziny 23:59, czy do tej, o której została odebrana przesyłka.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#

Przesyłka dotarła do Ciebie 10 lipca, a więc od kolejnego dnia – 11 lipca biegnie termin do odstąpienia od umowy. Oznacza to, że ostatnim dniem na złożenie oświadczenie o odstąpieniu od umowy będzie 24 lipca.

Pamiętaj: obliczając kiedy wypada ostatni dzień na odstąpienie od umowy, nie pomijaj sobót, niedziel i dni ustawowo wolnych od pracy. W 14 dni wliczamy wszystkie dni wolne, z tym jednak wyjątkiem, że jeżeli koniec terminu przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy (niedzielę i tzw. „święta państwowe”) lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy, ani sobotą. Przykładowo: jeżeli 14 dzień wypada w sobotę, to ostatnim dniem na złożenie oświadczenia o odstąpieniu będzie poniedziałek.

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@LEW433  Lipiec tego roku był wyjątkowo upalny. Niektórym nawet padło na głowę 🤣

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nawet zapamiętał ten co mu padło.🤣

oznacz moderatorów
Client:107370536
#12 Orędownik#

@szymela54 

Ten dziwny lipiec pojawił się w poście LWA dlatego, że @LEW433 całą treść swojego wpisu bezmyślnie skopiował (czyt. splagiatował) ze strony https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/zwrot-towaru-jak-liczyc-terminy-by-ich-nie-przeoczyc 

Jak zwykle nie oznaczył cytatu i nie podał źródła, bo chciał wytworzyć wrażenie, że to jego własne słowa. Tym razem śpieszył się po punkty za rozwiązanie tak bardzo, że nawet nie przeczytał tego, co wkleił i wyszło tragikomicznie, czyli w jego stylu.

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@Client:107370536  To, o czym piszesz, jest oczywiste (chyba) dla wszystkich. I co mu zrobisz? Niech sobie hasa. A Ty byś od razu nabijał na pal; nieładnie😊.

oznacz moderatorów
creatura6
#8 Zapaleniec#

Przesyłka nie dotarła do mnie 10 lipca. Ale ogólnie interesuje mnie trochę inna odpowiedź. Taka z technicznego punktu działania serwisu, kiedy z dokładnością do minuty przycisk "Zwróć zakup" zmieni się na nieaktywny z podpisem "Minął czas na zwrot (30 dni)."?

Teraz dopiero znalazłem jeszcze inny temat i niedawny Pana/Pani post:

Czasem Allegro błędnie to liczy, masz 14dni od chwili otrzymania przesyłki i następne 14dni na odesłanie od chwili kliknięcia "zwrot", policz sobie. Lepiej kliknąć dzień wcześnie( możesz zawsze się rozmyślić) niż godzinę za późno."

Jakie w takim razie będą konsekwencje, jeśli dla pewności dam zwrot jeszcze dzisiaj przed północą, a możliwe, że nie będę odsyłał całości albo części zamówienia?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro czasem liczy wcześniej błędnie, data podana jest poglądowa przykładowa, wg prawa jak dziś jest Niedziela  to masz czas do jutra czyli Poniedziałku. Oczywiście bezpieczniej jest kliknąć dzisiaj, jeżeli nie robi Ci to różnicy.

oznacz moderatorów
creatura6
#8 Zapaleniec#

Raczej dla serwerów Allegro to nie jest takie poglądowe, tylko zaplanowane, ustawione co do sekundy albo czasami nawet lepiej. Algorytm czy jakiś tam inny program nie będzie się zastanawiał i kłócił czy dzień był roboczy czy nie. Pytanie bardziej nadaje się do informatyka albo może i moderatora Allegro.

Ewentualnie ktoś może napisze czy pokazywało jemu "1 dzień na zwrot",  a w następny dzień po północy coś typu: "0 dni na zwrot" i aktywny przycisk.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro w regulaminie nie pisze "dokladnie": Zgodnie z prawem masz maksymalnie 14 dni (licząc od następnego dnia po otrzymaniu przesyłki), aby powiadomić sprzedającego o zwrocie towaru. Sprzedający może wydłużyć ten termin – informację na ten temat znajdziesz na stronie oferty, w części Zwroty

oznacz moderatorów
creatura6
#8 Zapaleniec#

Czyli "teoretycznie" jeszcze jutro powinna być możliwość zwrotu, ale raczej nie skorzystam.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@creatura6 tutaj przydatny jest art. 111 i 115 Kodeksu cywilnego (pogrubienia moje):

Art. 111.
§ 1. Termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia.
§ 2. Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.
 
Art. 115.
Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.
 
Innymi słowy: jeżeli kupowałeś o 13:34, termin na odstąpienie upływa 14 dni później o 23:59:59 (chyba, że jest to akurat sobota lub wolny dzień, wtedy termin upływa najbliższego roboczego dnia o 23:59:59).
 
   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów