anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki jest sens prowadzenia kilku kont przez jednego sprzedającego?

MAMY ROZWIĄZANIE!
nickyfour
#8 Zapaleniec#

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego Allegro zgadza sie na zakładanie kilku kont przez jednego sprzedawce? Jaki sens ma w takim wypadku system ocen?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
pinsplash
#21 Demiurg#

@nickyfour Dlaczego miałoby zabraniać? Ktoś ma np firmę zajmującą się sprzedażą różnych rzeczy i z jednego konta sprzedaje kawę a z drugiego klapki - co w tym dziwnego?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
europa89
#10 Popularyzator#

bo może jedna firma/osoba prowadzi 3 różne profile działalności i nie chce wrzucać wszystkiego do jednego worka

oznacz moderatorów
nickyfour
#8 Zapaleniec#

Czyli jak sprzedawca nazbiera sobie troche negatywnych ocen, to wystarczy że założy sobie nowe konto dla "resetu" i to jest ok? Ciekawi mnie to bo napotkałem ostatnio sprzedawce sprzedającego baterie do telefonów i tą sama baterie wystawiał z różnych kont- ale firma ta sama

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Samo Allegro sprzedaje pod kilkoma kontami, jak może nie zgadzać się.😎

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Możesz podać inne konta All?

Ja znam tylko OSA, a nie chciałbym przypadkiem kupić  coś na im innym koncie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@nickyfour Allegro nie ma nic przeciwko temu żeby sprzedający mieli kilka kont, bo to robi ładne statystyki i mogą pochwalić się jak dużo sprzedających działa na portalu. Zresztą z tego samego powodu każdy kupujący może założyć sobie dowolną ilość kont. 😁

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak samo jak sprzedawca może założyć sobie inne konto to i klient który wpisze się u sprzedawcy na CL też może sobie założyć inne i dalej u niego kupować.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@nickyfour  sprzedawanie tego nawet tego samego towaru na kilku kontach jak ma mniej wiecej taki sam sens jak wystawianie na eventach kilku stoisk. Zwieksza prawdopodobieństwo że klient znajdzie danego sprzedawce w jednym czy drugim miejscu.

Jak dla mnie sens jest jeszcze jeden. Prowadzenie np. dwóch kont pozwala porównac różne strategie sprzedażowe gdyż konta te operują w identycznych warunkach. Wiec można np sprawdzić czy bardziej opłacalne jest np maksymalne obniżenie marży i ceny czy tez na przyklad podniesienie marży i inwestycja w reklame.

Wiec prowadzenie przez sprzedajacych dwóch lub wiecej kont jak najbardziej ma sens i wcale nie musi oznaczać że ktoś chce w ten sposób oszukac kupujących i poprawic swoje statystyki. Choć pewnie takie przypadki też sie zdarzają.

oznacz moderatorów
nickyfour
#8 Zapaleniec#

Dzięki, konkretna i fachowa odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ "sprzedawanie tego nawet tego samego towaru na kilku kontach"

Jest niezgodne z regulaminem. Regulamin stanowi, że wystawiając ofertę oświadczasz, że towar posiadasz w danej ilości i jesteś w stanie zrealizować zawartą umowę kupna. W przypadku wystawienia tego samego towaru na kilku kontach, oświadczasz że masz kilka sztuk tego samego towaru, co jest nieprawdą.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:94057046  hmm a skąd wiesz co ja mam w magazynach ?????

Wystawiana ilość towaru ZAWSZE MA POKRYCIE W NASZYCH STANACH MAGAZYNOWYCH I NIGDY KLIENT NIE ZOSTAŁ POINFORMOWANY O BRAKU TOWARU.

Mając 100 szt danego produktu mam prawo wystawić 50 na jednym koncie i 50 na drugim

WSZYSTKO ZGODNIE Z REGULAMINEM oraz stanem magazynowym

Zarzucanie mi nieprawdy bez żadnego pokrycia - NIEŁADNE.

oznacz moderatorów
nickyfour
#8 Zapaleniec#

odnośnie tej baterii to ten sprzedawca właśnie nie miał jej na stanie a wystawił kilka ofert, pieniądze szybko zwrócił wiec nie ma problemu ale jak to powszechna praktyka to odpływ klientów będzie szybki

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@nickyfour  niestety niektórzy sprzedawcy tak robią co oczywiście jest niezgodne z regulaminem.

To praktyki jeszcze z przed pandemii kiedy sprzedający mógł zamówic towar i szybko do niego docierał wiec mógł wystawiac wiecej niż faktycznie posiadał. W czasie pandemii porwały sie łańcuchy dostaw i Ci którzy tego nie zauważyli zbierają teraz efekty. Klient kupuje produkt a sprzedający go nie ma i nie dostanie przez kilka tygodni.

Lecz jesli sprzedawca ma pokrycie w stanach magazynowych to samo prowadzenie dwóch kont ma sens i nie musi oznaczać nic złego.

My mając pełne pokrycie w stanach magazynowych od samego poczatku sprzedaży na allegro praktycznie nie odczulismy różnicy

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ 

"Zarzucanie mi nieprawdy bez żadnego pokrycia - NIEŁADNE."

Nic nie zarzuciłem. Nie napisałem, że sprzedajesz w taki sposób. Odniosłem się do samej sytuacji sprzedawania TEGO SAMEGO TOWARU na kilku kontach. Nie zarzuciłem, że piszesz nieprawdę. Napisałem wyraźnie, że "w przypadku wystawienia TEGO SAMEGO TOWARU".

Następnym razem proszę o czytanie ze zrozumieniem przed bełkotaniem ze wściekłością, że ktoś śmiał śmieć kiedykolwiek.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:94057046  czytam ze zrozumieniem wiec zacytuję:

" W przypadku wystawienia tego samego towaru na kilku kontach, oświadczasz że masz kilka sztuk tego samego towaru, co jest nieprawdą."

W tej wypowiedzi zwracasz sie bezposrednio do mnie. Pisząc o moich stanach magazynowych oraz o moich ofertach. Wypowiedż nie byla w formie bezosobowej ani w formie osoby trzeciej np : jesli ktoś tak robi......

Moze zamiast zarzucać komus czytanie bez zrozumienia i bełkot to nalezałoby sie najpierw zastanowić co sie pisze ??? Bo niektórtzy czytają ze zrozumieniem 🙂

 

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ "W przypadku wystawienia tego samego towaru "

Jak ustaliliśmy, ten przypadek w twoim wypadku nie występuje. Więc co ci zarzucam? Gdzie napisałem bezpośrednio, ŻE OŚWIADCZASZ NIEPRAWDĘ? Otóż nigdzie. To jest zdanie złożone, określony jest warunek do prawdziwości danego stwierdzenia. Nie spełniasz go, więc nic ci nie zarzucam.

Tak bardzo czytasz ze zrozumieniem, że jedno zdanie sprawia ci tak dużo problemów i powoduje pianę na ustach. Może warto zaparzyć sobie melisę na uspokojenie, a potem czytać cokolwiek? 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:94057046  oczywiście że mi sprawia problemy kiedy ktoś w ten sposób formułuje zdanie a potem twierdzi ze to nie bylo napisane , lub ze było napisane coś innego. Zacytowałem cale Twoje zdanie nie jego fragment a całe zdanie brzmiało:

" W przypadku wystawienia tego samego towaru na kilku kontach, oświadczasz że masz kilka sztuk tego samego towaru, co jest nieprawdą." Było to użyte w wypowiedzi do mnie z wywolaniem mojego nicku.

Co pokazuje że mówiło o mnie i mojej sprzedazy.

I dla jasności nie denerwuje sie tylko jeśli ktoś zarzuca mi brak czytania ze zrozumieniem to raczej powinien sprawdzać co sam napisał.

Jełsi Twoje wypowiedzi byłyby bardziej precyzyjne nie byłoby problemu. Ja sie nie chce zastanawiać " co poeta chciał przez to powiedziec" tylko czytam to co jest napisane.

oznacz moderatorów