anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość części (zgodnie z GVO)

Rakos94
#7 Wielbiciel#

Cześć, chodzi o zakładkę motoryzacja i oznaczenia zgodne z GVO 
Czemu nikt tego nie kontroluje ? 

Co można z tym zrobić? przecież nie jestem wstanie zgłosić około kilku milionów  aukcji gdzie jest zaznaczone "O" lub "Q" gdzie tak naprawdę część to najgorszego sortu zamiennik... ;/ Czy allegro coś z tym robi ? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Rakos94 Zamiast zadawać takie pytanie, to powiedz kto z Allegro miałby to kontrolować i w jaki sposób ? Sam napisałeś,że tych aukcji jest "kilka milionów". A do takich kontroli to trzeba się jeszcze na ty znać (być expertem)

oznacz moderatorów

Rakos94
#7 Wielbiciel#

są producenci części którzy nie produkują O lub Q dla przykładu topran, bardzo popularny w polsce zamiennik... 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Rakos94 Wszystko OK, ale nadal nie napisałeś kto miałby skontrolować milony ofert ?

oznacz moderatorów

Rakos94
#7 Wielbiciel#

z automatu niektórych producentów przypisać do zakładki zamiennik (ktoś kto się na tym dobrze zna mógłby ich wytypować), a każdorazowe zgłoszenie klienta które się potwierdzi powinno dawać jakieś drobne kary sprzedającym,

nie wiem 10 sprawdzonych zgłoszeń części w ciągu miesiąca i zabranie statusu super sprzedawcy albo coś,

bo tak to sprzedawca nic sobie z tego nie zrobi a klient może nawet stracić gwarancje przez zakup części niezgodnej z GVO 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Rakos94 Ad 1 Proponujesz odpowiedzialność zbiorową ? (z automatu) A o karach juz był wątek i przepadł. 

Ad 2. Przecież nikt Ci nie broni zgłaszać takich sprzedawców przez "zgłoś naruszenie zasad" Wolisz metodę "wskazującego palca" ? > ty zrób to, a ty to.

Ad. 3 Istnieją sposoby na sprawdzenie danej części przez kupującego tak, aby nie stracić gwarancji. Przecież to kupujący decyduje czy tanio i jakoś to będzie, czy drożej ale dobrze

oznacz moderatorów

Rakos94
#7 Wielbiciel#

ad1 Tak proponuję odpowiedzialność zbiorową bo tak jak wcześniej wspomniałem są producencji części którzy po prostu nie produkują O i Q, więc jak można wystawiać części firmy X o oznaczeniu Q skoro nawet nie produkują takiej jakości części

ad 2zgłaszać sobie mogę, ale co z tego, jedną aukcję ktoś usunię dwie ktoś doda, bez kar to nie ma sensu

ad 3 tak, np na allegro zobaczyć jakiej jakości część kupuję, zaznaczam że ma mi pokazywać Q to znaczy że kupuję Q a nie Z bo sprzedawca jeden czy drugi nie stosuję sie do rozporządzenia unii europejskiej a allegro ich w tym no może nie wspiera ale nie każe. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Rakos94 Ad 1. Odpowiedzialność zbiorową stosują i stosowały reżimy totalitarne.

Ad 2. Temat kar finansowych już raz przepadł i bardzo dobrze.

Ad 3. Ja kupując części do samochodu robiłem ich weryfikację przez inne żródła dostępne w internecie. No ale jak ktoś sortuje po cenie "od najniższej" i potem klika "kup teraz" to może mieć pretensje tylko do siebie

oznacz moderatorów