anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy sprzedający może obciążyć mnie kosztem czyszczenia zwróconego towaru?

Client:37594005
#1 Nowicjusz#

Zamówiony agregat, rozpakowany mało elegancko  o rozcięte boki kartonu (przy wadze 100kg innej opcji nie było), trzy dni agregat stał w garażu, przejechał około 3 metry i osadziło się na nim trochę kurzu

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:37594005 Opisz dokładnie całą sytuację. Czy sprzedający odmawia zwrotu pieniędzy w pełnej kwocie?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:37594005 wtedy , kiedy wymaga tego doprowadzenie produktu do stanu w jakim go zakupiłeś .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:37594005 oczywiście, sprzedawca musi doprowadzić towar do stanu w jaki dostałeś 🙂 Było wyczyścić przed zwrotem nie było by problemu 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Za czyszczenie towaru po kimś ma prawo sobie odliczyć koszty .Swoją drogą ,trochę kurzu to nie był problem przetrzeć i oddać go takim jaki był . 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A co ja mam napisać? bo już praktycznie mi nic nie zostało...

A może nieco jeszcze? - Sprzedawca może zlecić czyszczenie sprzętu firmie zewnętrznej - dostanie FV i tą kwota może cię obarczyć.

Temat opakowania - na to były już wyroki sądowe. "Opakowanie towaru nie jest przedmiotem sprzedaży, więc kupujący może zwrócić towar bez oryginalnego opakowania. " Wystarczy "pogmerać w internecie". Kupujący może zwrócić towar nawet w zwykłym, foliowym worku - ważne, żeby dotarł w całości, bez uszkodzeń.

Ale to działa w obie strony - nie ma innego wyjścia - kupujący może otrzymać towar w nieoryginalnym opakowaniu (jeśli nie było innych zapisów na aukcji) i nie może z tego powodu złożyć reklamacji - wyrok sądu: "Opakowanie towaru nie jest przedmiotem sprzedaży...."

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów