anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy sprzedawca powinien wysłać towar?

Client:102760922
#8 Zapaleniec#

Zrobiłam zakupy w niedzielę 4.09 o 22:55. Sprzedawca deklarował wysyłkę w 24h. Do dzisiaj zamówienie nie jest nawet ruszone.

Chciałam otworzyć dyskusję z powodu "nie otrzymełem produktu" i się nie da, bo:

"Termin na nadanie Twojej przesyłki jeszcze nie minął. Gdy sprzedawca rozpocznie realizację Twojego zamówienia, umożliwimy Ci śledzenie paczki w zakładce Kupione. Przewidywany czas wysyłki tego zamówienia to środa, 7 wrz."

24h to 3 dni ???

Niech mi ktoś wytłumaczy jak to ma być. Bo jak dla mnie towar powinien być wysłany wczoraj i dzisiaj już u mnie.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:102760922 Gdzie było te 24H ? To było podane przez Sprzedawce, czy szacowny czas - na to sprzedawca nie ma wpływu, to podaje Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:102760922
#8 Zapaleniec#

@pinsplash

Podane przez sprzedawcę w zakładce Dostawa i płatność, w tej ofercie:

https://allegro.pl/oferta/t-shirt-dzieciecy-koszulka-jhk-rozowa-12-14-pk-158-10964925950

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:102760922 Chyba nie doczytałaś dokładnie. Nie ma w zakładce "dostawa" takiego czasu dostawy jaki podałaś.. Zajrzałem dzisiaj czyli 06/09 > jest podane "przewidywany czas dostawy 8-9/09 > czyli 2-3 w zależności od metody dostawy.

oznacz moderatorów

Client:102760922
#8 Zapaleniec#

@Ziolko39

Nie ośmieszaj się! To chyba ty nie doczytałeś! Chodzi o czas wysyłki wpisany przez sprzedawcę, a nie przewidywany ,przez allegro, dzień dostawy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:102760922
"Niech mi ktoś wytłumaczy jak to ma być. Bo jak dla mnie towar powinien być wysłany wczoraj i dzisiaj już u mnie."
Tak - paczka powinna być nadana wczoraj ale nie oznacza to, że dziś na 100% byłaby już u ciebie. Mogłaby np dotrzeć jutro i to też byłoby zgodne z deklaracją.

Jeśli nie możesz otworzyć dyskusji to wyślij do sprzedającego wiadomość i zapytaj czemu paczka nie została nadana.
Czemu nie możesz otworzyć dyskusji niech sprawdzą moderatorzy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:102760922 Podczas tworzenia tej oferty sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar w ciągu 24 godzin. > to jest czas wysyłki, nie dotarcia do odbiorcy

Przy każdym rodzaju formy dostawy jest przewidywany czas dostawy I to jest ważne.

Także to nia ja się ośmieszam > tylko Ty reagując agresywnie na próbe wytłumaczenia Ci, że Twoje przetensje są bezpostawne. Ja narazie piszę bardzo spokojnie.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

"Przy każdym rodzaju formy dostawy jest przewidywany czas dostawy I to jest ważne."

@Ziolko39 

Jeszcze niedawno twierdziłeś coś wręcz przeciwnego: "Sprawdź najpierw jaki czas wysyłki deklaruje sprzedawca, a nie ten przewidywany przez Allegro, bo o... 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

To jest przykład myślenia "życzeniowego", którego zresztą sama kupująca nie bardzo rozumie. Towar kupiony w niedzielę > wysyłka w poniedziałek (brak pytania czy wysłany) > czas dostawy 2-3 dni > we wtorek już się zapaliło > próba otwarcia dyskusji > bo się komuś pomylił czas wysyłki z czasem dostawy > nigdzie nie jest napisane "dostawa jutro". Niestety.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Dobrze że kupująca nie wybrała ( tak myślę ) AOB, to by się dopiero działo 😉

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:102760922 Fakt, wysyłka 24H ( robocze, czyli sobota/niedizela się nie liczą). Napisz do sprzedawcy co się stało. Być może All blokuje bo dodaje od siebie czas dostawy do czasu wysyłki?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

allegro nie blokuje dyskusji tylko dostałaś odpowiedz od Aliny

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Chyba pomyliłaś pojęcia. Wina allegro, bo w błąd wprowadza i mówi, że to dla naszego dobra... Prawdopodobnie spojrzałaś na "przewidywana dostawa". To wróżby allegro, podejrzewam, że z tarota, bo skuteczność porównywalna xD. Czas wysyłki przez sprzedającego masz jak klikniesz na dostawa, tam na samym dole jest czas określony przez niego. Jeśli go nie dotrzymał to najpierw napisz normalną wiadomość. Bo tu w grę wchodzi kolejny błąd allegro. Czasem paczka wysłana jest oznaczona jako oczekująca na nadanie. Allegro jej status zmienia dopiero w momencie zeskanowania przez kuriera. Przykładowo nie dawno zamawiałam DPD. Też napisałam żeby ją pognać, a ona na to, że wysłała wczoraj. W allegro paczka oczekuje na nadanie. Biorę i śledzę ją na stronie DPD a ona rzeczywiście wysłana poprzedniego dnia po 14 w punkcie Pickup. Status na allegro zmienił się dopiero gdy kurier odebrał ją z punktu. A ja ścigałam niepotrzebnie kobietę... Lepiej najpierw grzecznie się dowiedzieć o co chodzi. Nie wszystko tu jest winą sprzedawców. 

oznacz moderatorów

Client:102760922
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Może ktoś z moderatorów mi wytłumaczy dlaczego nie mogę otworzyć dyskusji. I jak czas wysyłki w 24h (zadeklarowany przez sprzedawcę) wydłuża się do 3 dni?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:102760922 Czas nie liczy się w weekendy.
Teoretycznie paczka powinna zostać nadana wczoraj więc póki co minęło półtorej dnia a nie 3....
Wyślij do sprzedającego pytanie odnośnie zakupu i zapytaj czemu paczka nie została nadana.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze należy brać poprawkę na takie "dedykowane" czasy dostawy wyliczone ze średniego czasu dostaw sprzedającego, zawsze wejdź w zakładkę dostawa i tam sprawdź jak wygląda czas dostawy deklarowany przez spzredajacego a najlepiej jak się nie oczekuje dostawy na wczoraj( chociaż każdemu się śpieszy)

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@LEW433 sprzedający nie jest jasnowidzem i nie deklaruje czasu dostawy. Sprzedający może jedynie zadeklarować czas wysyłki. Wszystko co kryje się pod nazwą „przewidywany czas dostawy”, to wróżby allegro.

oznacz moderatorów

MB_piegusek
#7 Wielbiciel#

TAK - w 24h w dni pracujące 

NIE - "być wysłany wczoraj i dzisiaj już u mnie" nie ponieważ nie nie od sprzedawcy zależy czas dostawy przez kuriera.

oznacz moderatorów