anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy zrobicie porządek ze sprzedażą elektroniki?

Dreamfinder
#7 Wielbiciel#

Witam.
Mój problem dotyczy dysków twardych,w szczególności hdd czyli starego typu.Ponieważ jest nowy rok no i wszedł omnibus,reakcja sprzedawców jest oczywista: podwyżka cen.Nie wiem kto im kupi tzw. leżaki magazynowe prawie w cenie sklepowej nowego dysku,ale to nie mój problem.Pytam tylko dlaczego sprzedaje się leżaki jako nowe, skoro to dyski 5 a nawet 12letnie (!).10letnie auto też jest nowe? Kupujący zgłaszają też często że taki dysk jest używany i ma po prostu wyzerowany SMART (co jest oszustwem,jak przekręcony licznik w aucie).Allegro nic z tym nie robi od lat, a jest to zwykłe oszustwo w majestacie prawa.Wypadałoby kontrolować co kto sprzedaje zamiast kasować negatywne opinie bo są "niezgodne z regulaminem".To fałszuje opinie o produkcie i sprzedawcy,co pozwala naciągać więcej jeleni.

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

Dreamfinder
#7 Wielbiciel#

Wiesz co jest moim problemem? ta dyskusja z filozofami spod strzechy.Jedni kłócą się o uszczelki w aucie,drudzy uważają że 10 lat nie ma żadnego wpływu na nic a jeszcze inni nie odróżniają rękojmi od gwarancji.I kto tu bije pianę o jakieś **piiip**oły?
W ogłoszeniu powinno być jasno zaznaczone co kupujesz,w jakim stanie i za ile.To są podstawowe informacje,które decydują o zakupie.A umieszczanie zdjęć poglądowych albo wklejanie opisu dysku z netu nie daje żadnego realnego obrazu sprzedawanego przedmiotu.
Więc filozofujcie sobie dalej bo ja przestaję kopać się z koniem i spłycać się do poziomu ględzenia o niczym.Napisałem post po to by naprostować ogłoszenia na Allegro a nie po to żeby zlatywali się tu "mądrusie" ze swoimi filozofiami,które niczego nie rozwiązują.
Radzę przyjrzeć się swoim postom i pomyśleć ZANIM coś napiszecie.Dla mnie sprawa zakończona.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Ludzie podają Ci rzeczowe argumenty a Ty zaczynasz atakować bo chyba nawet sam nie wiesz o co Ci chodzi.

Tyle razy byłeś proszony o podanie definicji "nowego" według Ciebie i dalej nie potrafisz tego zrobić ale kłócisz się nie wiadomo o co.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

@Client:96810784  napisał(a):

Ludzie podają Ci rzeczowe argumenty a Ty zaczynasz atakować...


Ja też wątpiłem, ale argument z 40-letnią dziewicą mnie przekonał.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Dreamfinder jakbyś nie wiedział, kilka tygodni temu do dzialu "Zgłoś swój pomysł" wrzucilem postulat aby kazdy sprzedawca dysków obligatoryjnie zalaczal screeny z odczytu SMART. Temat rzeka. Oczywiscie zostalem "zakrzyczany".  Kompletna strata czasu.

Dla kogoś szukalem uzywki 8TB i wyslalem 10 zapytan. Na pytanie jaki dokladnie przebieg ma dany dysk otrzymywalem zwykle odpowiedzi: dysk pracowal od wakacji do wakacji, przez pol roku i takie tam smieszne rzeczy. Na pytanie o ilosc przepracowanych godzin to zwykle zapadala cisza lub sie dowiadywalem, ze dysk ma 30000-45000h 😉

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

*szukam używanego, taniego dysku i jestem zdziwiony, że takie dyski nie są nowe*

oznacz moderatorów

Dreamfinder
#7 Wielbiciel#

Nie,chcę żeby sprzedawca podawał rzetelne informacje o tym co sprzedaje.A sprawa wymazywanych SMARTÓW to już ewidentne oszustwo i nikt z tym nic nie robi.

oznacz moderatorów

Dreamfinder
#7 Wielbiciel#

Nie ma co gadać z  takimi "świadomymi konsumentami",dla nich każdy przepis wprowadzony dla ochrony konsumenta to przeszkoda w sprzedaży.Pod jednym z postów poczytałem skargi sprzedających, to po setce dałem spokój,klient po prostu ma sie godzić na to co łaskawie zaoferuje sprzedawca.
A co do dysków, to przy każdej ofercie która wpadła mi w oko,pisałem najpierw do sprzedawcy,by podał mi datę produkcji dysków i przedstawił SMART przykładowego. RAZ dostałem jpg smarta 😄 Oni sami nie wiedzą co sprzedają,dyski są różne,w różnym wieku, informacje o nich przeklejone ze strony producenta, a zdjęcia poglądowe.I kiedy próbuję namówić ludzi do regulacji tego,to wklejają swoje filozofie i rozważają uszczelki w autach.
Szkoda słów, mentalności chłopka nie zmienisz, a coś co ma 10 lat, nie jest nowe tylko 10letnie i przez cały czas leżenia(stania,wiszenia) niszczało.Takie jest odwieczne prawo natury 😄

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Nie kazdy zna sie na dyskach aby wdawać sie z toba w dyskusje.
Jak widac, mamy tutaj kolejnego uszczelkowego guru ktory zna sie i na ogumieniu i na uszczelkach, który twierdzi, ze mam zaplacic gosciom od detailingu aby sie dowiedziec jak dbac o uszczelke w odebranym aucie tak zeby sie nie rozpadla po roku czasu. Głupota no ale cóż... 😄

Nie ma mozliwosci sprawdzenia czy dysk mial czyszczony SMART. Oczywiscie mowie o warunkach domowo-uslugowych. Moze producent. Ale Sea--te tez mi podszedl do tematu jak pies do jeża. Oni w ogole twierdzili, ze nie mozna wyczyscic SMART 😄

@Client:96810784: 19JUN2016 - NOWY

https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-hdd-seagate-8tb-st8000nm0105-sed-7200-12994172388

Jak dla cie all jest ok to tylko pogratulowac 😄

oznacz moderatorów