anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolejna nie miła niespodzianka od allegro to Twoje imię

MAMY ROZWIĄZANIE!
__RPM_
#14 Krzewiciel#

Dziś wchodzę na allegro i widzę po zalogowaniu swoje imię zamiast nicku. To samo po przelogowaniu się na inne konto. Dalej jest moje imię. To skąd mam wiedzieć na którym jestem koncie?

 

Żądam przywrócenia tego co było poprzednio! Przestańcie kpić z użytkowników i uprzykrzać im korzystanie z serwisu.

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@pinsplash przecież wiesz jak działa allegro, wprowadzają w produkcję, dopiero potem testują albo proszą o opinie na temat czegoś co weszło w życie, a i tak to zostanie 😄

oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

Mają to forum, zamiast pytać tutejszych ludzi o zdanie i ewentualnie "testować" na nas zmiany, które chcą wykonać, to robią tak nagle, a potem ewentualnie zmieniają.

Dziwie się że nie korzystają z darmowej porady jeśli chodzi o użyteczność własnego portalu ^^

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Adekpol  bo to by było najprostsze 🙂 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Ciekawe czy kiedyś przed wprowadzenie kolejnego ulepszenia dadzą ten pomysł przed wprowadzeniem do zaopiniowania go np.tu na tym naszym forum 

oznacz moderatorów
Faceman0
#3 Debiutant#

Co tak dziwi - zawsze mieli w d...e userów i wcale się z tym nie kryli. A po wojnie i zmianach własności to już zupełnie.

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ale co mnie obchodzą apki, z których nie korzystam? Skoro allegro chce takie coś robić w apkach, to niech robi to w apkach, a nie rykoszetem dostaje też panel www. Po co to, na co, komu to potrzebne?
Ja chcę widzieć swój nick, tak jak do tej pory, a nie imię. Serio nie ma w allegro bardziej palących problemów do rozwiązania, niż takie nikomu niepotrzebne pi3rdółki?
Coraz częściej odnoszę wrażenie, że takie zmiany wprowadzają ludzie, którzy nie dość że na co dzień nie korzystają z allegro, to dodatkowo bardzo się nudzą w pracy (co może skutkować jej utratą), więc wymyślają takie nikomu niepotrzebne, bzdety przedkładając swoje chore ambicje i zaburzone poczucie estetyki nad funkcjonalność oraz eliminowanie zgłaszanych błędów i niedogodności. Zespół od UI/UX ma coraz głupsze pomysły.
Mocno się pomylę jeśli stwierdzę, że IMHO ww. zespół składa się głównie z osób urodzonych nie później niż w drugiej połowie lat 90.?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
akoya
#8 Zapaleniec#

Przyłączam się do protestu. Nie używam apek i innych bajerów. Od 16 lat loguję się  NORMALNIE na allegro. Mają rację ludzie, że protestują. Imion mamy bez liku, nicki są oryginalne i niepowtarzalne. Najgorzej na tym wyjdą ludzie z kilkoma kontami, będzie jeden wielki bałagan. Zaczynacie od prywatnych kont a za chwilę okaże się, że i firmowe zostały "cudownie" zmienione bez powiadomienia.

Jestem stary rocznik i te allegrowe ulepszacze tylko wprowadzają zamieszanie. W pierwszej chwili pomyślałam, że ktoś mi się włamał na konto, potem, że to cudze konto się otworzyło.

No i na to wychodzi że zespół  zepsuł to, co dobrze działało i odróżniało nasze konta od innych.

oznacz moderatorów
Faceman0
#3 Debiutant#

A poza tym to zwykłe chamstwo i buractwo  - TAK WŁAŚNIE.

NIKT nie upoważnił do "tykania" tak sobie, bo się zachciało.

 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere A wystarczyłby zwykły haczyk w ustawieniach konta (który i tak każdy by odznaczał :D)

Ich zespół, to na pewno kilkaset osób, więc fajnie jakby wszyscy się najpierw zastanowili czy zmiana ma sens. 

Wprowadzić nową sekcję na Gadane: Nadchodzące zmiany. Przypiąć nowy temat z prośbą o opinie na ten temat, niech wypowiedzą się długoterminowi użytkownicy, niech jakiś ekspert zbierze opinie i przedstawi je zespołowi.

Tak właściwie, to jest jakiś link do aktualności, gdzie ta zmiana jest opisana?

oznacz moderatorów
Faceman0
#3 Debiutant#

Co za brednie. I chamstwo, bo tak to jest w Polsce odbierane,

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

Wczoraj także napisałem zgłoszenie przez KONTAKT. Jakże ekspresowo dostałem odpowiedź, tego samego dnia. I rzeczowo na temat:

 

"Dzień dobry,

dziękuję za Pana wiadomość.

Wprowadziliśmy zmianę w ramach prac nad personalizowaniem Serwisu.

Obecnie login można podejrzeć po wejściu w ustawienia konta.

Przekażę Pana uwagi do działu, który wprowadził zmiany. Rozważy on wprowadzenie udogodnienia, które w takich sytuacjach ułatwi sprawdzenie loginu konta."

Tak więc widać że pracownicy nie wiedzą co odpowiadać. Moderatoka @_HolaOla_ twierdzi nieco inaczej:

"Wprowadziliśmy to rozwiązanie, ponieważ w ten sposób poprawiamy spójność kont z aplikacjami mobilnymi Allegro".

 Z żadną argumentacja się nie zgadzam. Ani nie korzystam z apek ani nie potrzebuję do siebie samego zwracać się po imieniu. Zwracanie się po imieniu ma sens jeśli allegro wysyła do mnie wiadomość i tylko wtedy.

Nasuwają się pytania: czy użytkownik nie firmowy jest gorszy i nie zasługuje już na udogodnienie? Może wprowadzacie abonament za możliwość sprawdzania swego loginu? Ile będzie kosztowała miesięcznie taka funkcja w allegro?

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@__RPM_ napisał: "czy użytkownik nie firmowy jest gorszy i nie zasługuje już na udogodnienie?"

Prywatny sprzedawca nie potrzebuje żadnych fikuśnych udogodnień, żeby pozbyć się zbędnych drobiazgów. Funkcje Allegro Lokalnie w zupełności do tego wystarczą.

BTW: Na AL nick jest widoczny.

PS: Daj jeszcze większą czcionkę.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

 

@Client:79179573 

Wiemy, że allegro lokalnie to bajzel, ale są sprzedający, którzy operują wieloma kontami, handlując różnym towarem. Czemu? Bo mogą i nic nikomu do tego. Kto handluje, ten wie 

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@__RPM_ Masz prawo do swojej opinii i własnego zdania na temat tej zmiany, ale zarówno moja wypowiedź jak i pracownika, od którego dostałeś odpowiedź mailową ma dokładnie takie samo wyjaśnienie. Odpowiadając na Twoje pytania, nie planujemy wprowadzenia takiego abonamentu dla użytkowników kont prywatnych. 

@DarkStoorM Taka sekcja na Gadane to jest świetny pomysł i jeszcze nie mogę zdradzać szczegółów, ale już za moment będziemy mieli dla Was sporo nowości w tym temacie 🙂 Jeśli chodzi natomiast o aktualności, to nie ma takich informacji, ale opinie, komentarze i sugestie m.in. w tej sprawie możecie przekazywać nam tutaj. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ moim zdaniem, najprostszym rozwiązaniem jest przedstawienie samego projektu zmian, żeby nie tracić czasu zespołu. Przedstawiają nam co chcieliby wprowadzić, tematy pojedynczo, użytkownicy wypowiadają się pod danymi tematami, przypisujecie eksperta pod temat dla zachowania porządku. W międzyczasie zespół może pracować nad ważniejszymi funkcjami na wypadek gdyby się okazało, że to co wprowadzili utrudnia pracę innym.

Zdradzę Ci, że poboczne ankiety po całym serwisie nie są dobrym rozwiązaniem, bo użytkownik ma jakiś określony zestaw pytań, a czasem chciałby szczegółowo przedstawić w czym dobra jest dana funkcja, w czym nie, te ankiety nie dają takich możliwości. Są tylko oceny i "co możemy zrobić, aby to poprawić". To nie są solidne dane, czasami mało wiarygodne.

Myślę, że pierwszym, dobrym krokiem mógłby być testowy wątek na temat funkcji już wprowadzonej, poruszany kilka razy, który jest bardzo ważny: lista ofert na koncie użytkownika. Czemu ważny? Wyszukiwarka jest wolna, powinna zostać zoptymalizowana. Posty na ten temat są porozrzucane, a powinny być w jednym miejscu, z jakimś nadzorem osoby z zespołu odpowiedzialnej za wyszukiwarkę. 

Wiesz w jakim formacie najlepiej prowadziłoby się takie wątki? Dajecie wskazówkę, żeby oznaczać eksperta w temacie, dopisując krótką notatkę na temat czego dotyczy post i w głównym poście ekspert prowadzi listę potencjalnych błędów/zmian ze wszystkich wpisów. Przynajmniej ja bym tak zrobił, gdybym chciał wprowadzać jakąś zmianę w serwisie. Przedstawiam co chciałbym wprowadzić, użytkownik oznacza mnie z krótką notką "ta funkcja jest wolna, nie działa tak jak powinna". Ja taką notkę wpisuję w główny post razem z bezpośrednim odnośnikiem do niego. Czemu w głównym poście? Użytkownik przeglądający temat widzi listę, może już miał dany pomysł/problem, więc klika w link i przechodzi do niego, może przy okazji dodając coś od siebie.

Formatów tego typu jest sporo. Macie na tyle ogromną bazę użytkowników, że solidne opinie z takiego tematu wyciągniecie prędzej niż z ankiet. Nawet w Aktualnościach wystarczy dać link do tematu, aby sprowadzić więcej użytkowników. Ciekawi mnie co tam macie za szczegóły dla nas 😉

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Myślę, że zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie byłoby bardzo ciekawe w realizacji i ma bardzo wiele zalet. Nasza propozycja będzie nieco inna, ale musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Stay tuned! 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_Czyli wg Ciebie personalizacja serwisu i ujednolicenie z aplikacją to to samo bo "ma dokładnie takie samo wyjaśnienie". Jak dla mnie te działanie ma jeszcze trzecią nazwę: demolka serwisu poprzez kasowanie funkcji z których korzystają użytkownicy.

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@__RPM_ " Jak dla mnie te działanie ma jeszcze trzecią nazwę: demolka serwisu poprzez kasowanie funkcji z których korzystają użytkownicy." 

Prawda. Zdemolowano też podgląd lokalizacji przy przeglądaniu listy ofert. Kiedyś po najechaniu kursorem na miniaturkę wyświetlała się również lokalizacja, ale komuś przeszkadzało. teraz każdą ofertę trzeba otwierać, i jeszcze klikać "dostawa", co powoduje stratę czasu, ogólne wkurzenie i zniechęcenie. Po jaką chölerę było to psuć?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@glenmoranghie Kiedyś z poziomu listingu była też widoczna liczba dostępnych sztuk.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

Jest efekt upominania się o przydatne funkcje w allegro. Stało się "naprawione" co zostało popsute. Owe "ulepszenie" zajęło programiście i szefostwu allegro podjęcie tej decyzji dwa tygodnie.

Dziś po kliknięciu na swoje imię w allegro rozwija się menu w którym można się dowiedzieć na jakim koncie jesteśmy zalogowani. Do połowy sierpnia nazwa konta była widoczna bez żadnego klikania, po czym została ukryta głęboko w zakładce "Moje Konto".

oznacz moderatorów