anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolejny minus zakupów przez Internet. Przymierzanie i zwroty.

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

Generalnie – dla mnie, zakupy przez Internet to zakupy "w ciemno". I PRAWDZIWE korzyści (finansowe) z zakupów przez Internet ma cały 'system' dookoła, a najmniejsze końcowy klient.

Jednym z kolejnych problemów z zakupami przez Internet to – kupienie odpowiedniego rozmiaru.

BO NIC NIE ZNACZĄ te wszystkie tabele, mierzenie się i ten "cyrk teoretyczny", bo i tak dopiero jak PRZYMIERZYSZ to poczujesz czy się dobrze trzyma czy ześlizguje, czy dobrze wyglądasz czy źle, itd.

I jednym z kroków, które miały zwiększyć liczbę kupujących przez Internet były "zwroty bez podania przyczyny". Miały one rozwiać te wszystkie lęki kupujących, którzy gdy nagle dostaną już produkt do ręki, to dopiero wtedy zobaczą naprawdę jaki jest. Jaki jest ciężki, duży/mały, czy ten kolor jest tak fajny jak wyglądał na zdjęciach i wreszcie... czy rozmiar pasuje.

Tyle tylko, że coś takiego jak zwrot na koszt kupującego – to jakaś patologia 😄 Bo to by oznaczało, że mam płacić z 11 zł (jak ostatnio patrzyłem) – ZA SAMO PRZYMIERZENIE!

Ale pojawia się hasło "darmowe zwroty", które to zależą od tego jaką formę DOSTAWY WYBIORĘ. I jest lista form dostawy, przy których są darmowe zwroty i niby wszystko już rozwiązane, przyklepane, jest pięknie, tylko, że...

...w moim mieście (byłe miasto powiatowe) nie ma ANI JEDNEGO z punktów wymienionych na tych listach, przy których będę miał darmowy zwrot!!

Jak się otwiera ta mapa, to tam można wybrać z listy jakie punkty dostawy ma pokazać. Wybieram te wszystkie, które na stronie sprzedającego były jako "z darmowym zwrotem" i na mapie PUSTO!

Co więcej, na stronie sprzedających często powtarza się "Allegro Paczkomat InPost". Ale na mapie, gdy chcę wybrać z listy jakie punkty ma pokazywać, to tam nawet na liście NIE MA TAKIEGO RODZAJU PUNKTÓW. Jest tylko zwykłe "Paczkomaty InPost", a na razie, ktoś z informacji Allegro napisał mi, że "Allegro Paczkomaty InPost" i "Paczkomaty InPost" - to nie to samo.

Czy to jakaś kolejna zagrywka z premedytacją, żeby wydymać kupujacych?

oznacz moderatorów
96 ODPOWIEDZI 96

_Likos_
#21 Demiurg#

@konsument-ue  " Dostałem dwa akapity opisu, że to nie jest to samo." BO TO NIE JEST TA SAMA METODA DOSTAWY  lecz obsługuje ja ta sama firma.

Tak jak list polecony i paczka pocztowa to nie to samo - ale i jedno i drugie  ( i jjeszcze kilka innych rodzajów przesyłek )obsługuje Poczta Polska 

Co do reszty Twojego wpisu pozwolisz że sie nie odniose. Skoro jesteś najmądrzejszy to sobie radź. Tylko miliony ludzi na allegro rozumie zasady darmowych dostaw i zwrotów a jeden człowiEk nie rozumie bo mu sie wydaje że :

1) jeden człowiek ma spakować

2) drugi człowiek ma przewieźć

3) trzeci człowek ma dostarczyć

4) czwarty człowiek ma odebrać

5) piaty ma zawieźc z powrotem

6) szósty ma rozpakować i zwócić wpłate

I to wszystko ZA DARMO aby @konsument-ue  sobie poprzymierzał. 

W tej sytuacji pozwolisz że wiecej nie bede sie udzielał w tym wątku

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

No czyli tak jak myślałam. To wybieraj firmy z dostawą z przedrostkiem Allegro. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@konsument-ue  miałem sie nie odzywać ale musze.

Zarzucasz wszysstkim wokół ułomnosci. Natomiast chciałem nadmienić ze wszyscy wkoło plus pozostali użytkownicy allegro nie mają problemów ze zrozumieniem metod dostawy i zwrotów.

Wiec  jednak sugeruje pozostanie przy zakupach stacjonarnych. Jeszcze zupełnie niechcacy jakiemus sprzedawcy problemów narobisz.....

I o ile nie będziesz do mnie wypisywął takich tekstów jak w ostatnim poscie to pewnie sie nie odezwe juz wtym wątku

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@konsument-ue  Jezzzzu czego nie rozumiesz?

Po wykupieniu usługi smart ( tak wiem że są też darmowe zwroty oferowane przez sprzedawców ale nie o tym pisąl konsultant allegro) lecz właśnie o usłudze smart.

Wiec po wykupieniu tej uslugi w 80% ofert pojawi Ci sie możliwość darmowej dostawy oraz darmowego zwrotu.

Wówczas jeśli wybierzesz METODE DOSTAWY z przedrostkiem allegro .... to zarówno dostawa jak i zwrot bedzie darmowy.

Te darmowe dostawy z przedrostkiem allegro są obsługiwane przez normalne paczkomatu inpostu czy też normalnych kurierów. Kluczowym jest wybór METODY DOSTAWY z przedrostkiem allegro .... Po wykupieniu od allegro usługi SMART.

Tu naprawde nie ma nic do rozumienia, każdy z rozmówców mówi Ci to samo. Wiekszość codziennie wysyła kilkadzisiąt lub wiecej paczek zarówno metodami allegro jak i pozostałymi wiec wypisywanie tutaj takich tekstów w stosunku do rozmówców ..... pozostawie bez komentarza

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Widać że nie rozumiesz działania bezpłatnych dostaw. Akurat znaczek smart ma tu duzo do rzeczy ale jesteś tak zakotwiczony w swoim błędnym myśleniu że nie sposób go naprostować 

niektórzy nie dojrzeli do korzystania z tego portalu 

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

PISAŁEM JUŻ WAM O ZNACZKU SMART! SĄ DARMOWE BEZ ZNACZKA SMART! UŚWIADOMILIŚCIE TO SOBIE CZY WYPIERACIE I BĘDZIE TAK W KÓŁKO?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

To jak są darmowe to czemu nie używasz? Jeśli nie działa to zostają ci zakupy stacjonarne i tak będzie najlepiej dla ciebie, twojego otoczenia i niedoszłych sprzedawców Allegro 

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

NO JAK TO CZEMU KURNA???! TY MI POWIEDZ CZEMU!! BO PRZECIEŻ JA TO JUŻ PISAŁEM 4 RAZY!!! MAM JESZCZE RAZ? TO COŚ ZMIENI JAK NAPISZĘ JESZCZE RAZ???????????????? POWIEDZ, ŻE ZMIENI - TO NAPISZĘ JESZCZE RAZ!

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Otrzymałeś już odpowiedźi , czego oczekujesz, nikt nie wie na jakie pytanie nie otrzymałeś odpowiedzi 

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

Hahah, to trzeba było czytać 😄

A jak napiszę jeszcze raz, kolejny - TO BĘDZIE MIAŁO SENS I SIĘ WYJAŚNI?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  da się coś z tym zrobić, nie życzę sobie takich wpisów tu.  

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

A ja sobie nie życzę twoich wpisów do mnie!

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

  no to nie mam wyboru  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   czy moge prosić o zablokowanie użytkownika @konsument-ue  ze względu na Jego wypowiedzi  naruszające regulamin AG ?

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

Wystarczyło, żebyś miał godność i nie odpowiadał tak jak obiecałeś. TERAZ MIEJ GODNOŚĆ I NIE JĘCZ.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@konsument-ue  pewnie jakby nie Twoje wyzwiska to bym sie nie odzywał. Bo niereformowalność i problemy ze zrozumienim  to jedno a chamstwo jakie tutaj pokazałeś w stosunku do innych użytkowników w tym do mnie to zupełnie coś innego.  I to z godnoscią na pewno nie ma wiele wspólnego

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

"no to nie mam wyboru" 😄 😄 😄

PS Miałeś wybór. Miałeś cały czas wybór. Mogłeś się zachować jak mężczyzna i skończyć 😄 TAK JAK DUMNIE DEKLAROWAŁEŚ. NIKOMU by się krzywda nie stała gdybyś skończył jak obiecałeś. A teraz nagle jaki dziarski chwat. Jak z tego teraz z twarzą wybrnie 😄 "Zamaże mnie i zablokuje" i będzie miał spokój :Da

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Przejdź do zakładki zwroty w ofercie widnieje tam lista metod dostawy dla której będzie darmoey zwrot . 

 Są 2 różne metody 

W przypadku Paczkomatu InPost to sprzedający decyduje o tym czy będzie możliwy darmowy zwrot 

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA PRZECZYTAJCIE CAŁE ZANIM ODPISZECIE! JUŻ TO BYŁO PRZERABIANE!

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Otrzymałeś już odpowiedźi 

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

NA KTÓRE NIBY ZAGADNIENIE?

oznacz moderatorów