anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konkurs lojalnościowy allego

MAMY ROZWIĄZANIE!
kamykslawek
#1 Nowicjusz#

Witam ,dostałem dzisiaj  maila z konkursem lojalnościowym allegro ,gdzie nagrodą jest wiertarka  MAKITA ,mam zapłacić tylko za 9 zł. za przesyłkę .Mam podać dane z karty bankomatowej. Mam pytanie ,czy to nie jest jakaś podpucha ? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Client:44052296
#21 Demiurg#

@kamykslawek to próba wyłudzenia danych. Przekaż wiadomości na adres phishing@allegro.pl

oznacz moderatorów
Agata_Radom
#2 Obserwator#

Witam,

czy kontaktował się Pan moze z dzialem PHISHING jak w sugestii ponizej i dostal od nich odpowiedz? Ja dostalam takiego samego maila PHISHA o wygranej wiertarce i przypadkowo w niego kliknelam, ale bez podawania zadnych danych. Napisalam maila do phishing czy wystarczy w takim przypadku przywrocic telefon do ustawien fabrycznych, ale narazie nie dostalam odpowiedzi. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Agata_Radom oni nie udzielają porad tylko zbierają informacje o metodach wyłudzenia danych , które podszywają się pod allegro.

Jeżeli nie podałaś danych to przywrócenie do ustawień fabrycznych nie powinno być konieczne.

oznacz moderatorów
Agata_Radom
#2 Obserwator#

jasne dziekuje! Troche liczylam na to, ze skoro znaja tego phisha to beda w stanie doradzic czy cos jeszcze zadzialac.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Agata_Radom dziękujemy, że przesłałaś tę wiadomość na ten adres, ale nie odpowiadamy z niego na zgłoszenia. Jeśli przesłałaś podejrzanego maila do nas, wszystko jest w porządku. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Agata_Radom
#2 Obserwator#

Witaj Ola 🙂 bardzo dziekuje, jasne! czy moglabym Cie wobec tego poprosic o potwierdzenie, ze jesli nie podalam danych i zrobilam reset telefonu to moge czuc sie bezpiecznie? 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Agata_Radom zalecam jeszcze przeskanowanie urządzenia programem antywirusowym oraz włączenie dwustopniowego logowania

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Agata_Radom
#2 Obserwator#

dziekuje! 

oznacz moderatorów