anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto rodzinne

MAMY ROZWIĄZANIE!
rafal_bajak
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie w połowie marca pojawiła się na wielu portalach informacja, że allegro uruchomi konto rodzinne z końcem kwietnia. Jest już połowa maja widzę nigdzie takiej opcji. Gdzie tą opcję znaleźć? Jeśli oczywiście została wprowadzona. Ewentualnie kiedy będzie.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
mwmonety
#21 Demiurg#

Jak coś takiego wprowadzą to powiadomią wszystkich użytkowników meilowo .

oznacz moderatorów
rafal_bajak
#9 Pomysłodawca#

Domyślam się. Ale mogłem takiego maila przegapić. Liczyłem raczej na informację czy ktoś wie kiedy ta opcja będzie.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@rafal_bajak nie rozumiem do czego by to mialo służyc. Przecież teraz jeśli potrzebuje cos żona czy dzieci i tak mogą z mojego konta kupić

Chyba tylko to trudniejszego podzialu majątku przy rozwodzie już to widze : teraz są kłótnie o dzieci i psa a będa jeszcze o konto allegro hihi 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@rafal_bajak https://spidersweb.pl/2021/03/allegro-grupa-rodzinna.html

Grupa rodzinna ma pojawić się na Allegro od 26 kwietnia. Pozwoli ona na łączenie kont w rzeczone grupy. Będzie można łączyć zarówno już istniejące konta na Allegro, jak i zakładać nowe specjalnie z myślą o wspomnianej funkcji. Po co właściwie mielibyśmy to robić? Allegro ma o tym powiedzieć w nieodległej przyszłości – na dziś zapowiada pierwsze z udogodnień.

Będzie to opcja poproś o zakup. Członkowie grupy będą mogli jednym kliknięciem poprosić jej właściciela grupy o zakup. Jeśli zamówienie zostanie przez niego zaakceptowane, wówczas wybrany przez członka rodziny produkt zostanie opłacony, a przesyłka dotrze na jego adres. Będzie można też robić zakupy ze wspólnego konta. Choć każdy z rodziny zobaczy tylko swoje transakcje, pomijając te, które zlecone były przez opcję poproś o zakup.

Chyba tego nie wprowadzili bo by była informacja 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@kostas11  a ja nadal nie wiem czemu mialoby to slużyc

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@_Likos_ Pewnie sami przeanalizowali i dali sobie spokój .Wiele by to nie zmieniło może tylko że któryś z członków rodziny by coś kupował bez wiedzy innych ,naruszyłby regulamin a właściciel został by zablokowany.

oznacz moderatorów
rafal_bajak
#9 Pomysłodawca#

@mwmonety Mam nadzieję, że nie. Zresztą post nat_not poniżej wskazuje na to, że nadal nad tym pracują. 
Z tego jak ja rozumiałem opis funkcjonalności, to ktoś z rodziny (w każdym razie z powiązanego konta) mógłby wrzucić konkretnej osobie coś do koszyka. Ale to właściciel konta musi złożyć zamówienie. Nie ma tu więc mowy o kupowaniu czegoś bez wiedzy właściciela.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rafal_bajak Nie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, jednak udostępnienie Grup Rodzinnych przesunęło się w czasie. O wdrożeniu poinformujemy Was, jak zawsze, z wyprzedzeniam. W tej chwili nie możemy jeszcze wskazać nowego terminu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
rafal_bajak
#9 Pomysłodawca#

Szkoda, funkcja zapowiadała się całkiem ciekawie. Pozostaje czekać. 
Dziękuję za informacje.

oznacz moderatorów
krdro
#8 Zapaleniec#

Napiszcie też w tym wątku, jakby serwer "odbierający" zgubił mail po kilkunastu próbach dostarczenia (Interia/WP(o2)/Onet).

oznacz moderatorów
krdro
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
rafal_bajak
#9 Pomysłodawca#

Widziałem też ta informację w mailu od Allegro. Ale tym razem uwierzę jak zobaczę 😉

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@krdro @rafal_bajak Potwierdzam, wprowadzenie grup rodzinnych już w przyszłym miesiącu. Informowaliśmy o tym w poście.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
JakubAnderwald
#8 Zapaleniec#

No i mamy 15 lipca, jak ustawić swoją rodzinę na Allegro żeby to konto zadziałało?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@JakubAnderwald, wejdź w zakładkę Moje konto i kliknij przycisk ZAPROŚ przy białym pasku z napisem Allegro Family. Zobaczysz ten komunikat:

Zrzut ekranu 2021-07-15 o 08.48.18.png

Klikając w UTWÓRZ ALLEGRO FAMILY podajesz dane osób, które chcesz zaprosić do Allegro Family. Jeśli nie mają one kont na Allegro, dostaną od nas link do rejestracji. Do rodziny możesz zaprosić maksymalnie 9 osób.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mleszkiw
#7 Wielbiciel#

Nie widzę paska "Allegro Family". Może jakieś brak jakiegoś ustawienia przeglądarki (chrome)?

oznacz moderatorów
mleszkiw
#7 Wielbiciel#

OK, pojawiło się :-).

oznacz moderatorów