anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
JolantaZZZ
#8 Zapaleniec#

Kupiłam kosmetyki. Otworzyłem. Śmierdzą. Zwróciłem na podstawie przepisów rejlsmschi tytułem RĘKOJMI. A ten mi wyskakuje że nie mogę zwrócić. Ja nie zwracam. Ja reklamuje. Ogromną różnicę te słowa mają.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Reklamacje sprzedawca powinien rozpatrzyć i ją uznać lub odrzucić.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

To trzeba bylo reklamacje a nie zwrot zglosic to ogromna roznica jest

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  hmm ciekawe może być takie rozpatrywanie reklamacji. Otworzyc pudełko - powąchać - stwierdzić " nie śmierdzą" i odesłać ?

Pojęcia zapachu, smaku, urody itp sa bardzo względne. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

ciekawe to jest to pisanie jak joda ze star wars

oznacz moderatorów
JolantaZZZ
#8 Zapaleniec#

Oddałam na postawie prawa reklamacji.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@JolantaZZZ oczywiście że nie można oddać na podstawie reklamacji 
reklamacja z tytułu niezgodności z umową obowiązuje tylko w przypadku gdy
1 dostałaś co innego niż kupiłaś
2 wada przedmiotu jest istotna czego nie można stwierdzić na podstawie wrażenia sensorycznego po zapachu
nie obowiązuje więc art 27 uk
reklamację sprzedawca owszem rozpatrzy ale sam zdecyduje czy ją uzna i czy wpierw naprawi (nie da się) wymieni czy zwróci kasę albo odrzuci bo produkt pachnie normalnie

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że reklamacją jest ważna i sprzedajacy musi ją rozpatrzyć i ma na to 14dni, najlepiej w takiej niepewnej sprawie robić to przez otwarcie dyskusji: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
JolantaZZZ
#8 Zapaleniec#

Tak zrobiłam.

Najgorsze w tym, że mam brak możliwości sprawdzenia daty ważności bo kod produktu na to nie wskazuje. Sprzedający twierdzi, że nie są po dacie. Jednocześnie nie ma zamiaru wytłumaczyć jak sprawdzić tą datę. 

Reklamacja odrzucona. 

Allegro odda ni pieniądze z allegro protect. 

oznacz moderatorów
JolantaZZZ
#8 Zapaleniec#

Tak zrobiłam.

Najgorsze w tym, że mam brak możliwości sprawdzenia daty ważności bo kod produktu na to nie wskazuje. Sprzedający twierdzi, że nie są po dacie. Jednocześnie nie ma zamiaru wytłumaczyć jak sprawdzić tą datę. 

Reklamacja odrzucona. 

Allegro odda mi pieniądze z allegro protect. Poprosiłam by sprzedający nie wysyłał już ich spowrotem.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@JolantaZZZ allegro nie ma podstaw prawnych do podważania decyzji reklamacyjnych sprzedającego jak odda to zrobi to z własnych pieniędzy

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@JolantaZZZ a było dołączone pismo reklamacyjne do paczki ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@kostas11 żart stulecia, czy widziałeś pismo reklamacyjne dołączone kiedyś przez kupującego z allegro? (karteczki w formacie 5x5 cm się nie liczą). Bo ja może 1/10 "reklamacji". 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek dlatego trzeba edukować konsumentów 😉 

________
Κώστας
oznacz moderatorów