anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty dostawy zaczynające się "od 16zł"

MAMY ROZWIĄZANIE!
jufek
#7 Wielbiciel#

Witam.
Chciałem zakupić grę dla syna w jednym ze sklepów allegro. Zaciekawiła mnie opcja koszt dostawy tej gry (Xbox One), zaczyna się od 16zł. Co ciekawe owy sklep wszystkie produkty jakie ma zaczynają się tam "od 16zł" czy to płyta DVD z grą, czy jakieś inne rzeczy... kiedy próbowałem zwrócić uwagę sprzedającemu zostałem zbluzgany. Wydaje mi się że nie można w ten sposób postępować z dostawami. Jest to po prostu zarabianie na wysyłkach.
To jest link do tego sklepu https://allegro.pl/uzytkownik/[edycja] 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wszędzie może koszt dostawy zaczynać się od 16 zł gdyż sprzedawca wysyła tylko paczką a ta tyle wraz z kosztami obsługi kosztuje .

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@jufek paczka pocztowa tyle mniej więcej kosztuje , sprzedawca uśrednił cenę przesyłki . 

Do wglądu kalulator -https://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_paczka_pocztowa.html

 

oznacz moderatorów
jufek
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Odpowiedziałem powyżej. 👌

oznacz moderatorów
jufek
#7 Wielbiciel#

Dziwne to... ale ok. Wierzę że tak ma być. Zaufam expertom w tej dziedzinie.
(chodź dla kupującego, tak ma nie być raczej, i to jest nie właściwe podejście do klienta, czy to będą slipki w kopercie czy lampka nocna sięgająca już tego kilograma)

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@jufek jest to racjonalne podejście sprzedawcy .. przykład .... są fajne slipki , kupujesz koszt dostawy 16 , ale podoba Ci się jeszcze wentylator / waga 2 ,5 kg / dodajesz do koszyka , a ZONK! cena przesyłki skacaze do 19zl . 16 jednakowo dla weszyskich to po mojemu OK.

oznacz moderatorów
jufek
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informację. I naświetlenie tematu. Pzdr. 👋

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@jufek Cześć. 🙂 Paczka pocztowa ekonomiczna to koszt od 13 do 25 złotych. Jeśli cena dostawy u tego Sprzedającego Ci nie odpowiada, to poszukaj proszę gry w innej ofercie.

Trzymam kciuki za to, żebyś znalazł fajną grę dla syna w dobrej cenie 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
jufek
#7 Wielbiciel#

Dziękuję uprzejmie za wyczerp[ującą odpowiedź. Odpowiedziałem już w tym temacie koledze powyżej, ale dziękuję za pochylenie się nad moim 'problemem'. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@jufek Spróbuj nadać przesyłkę (gabarytowo jak zapakowane pudełko z grą) dowolnym kurierem (dpd/ups/dhl/poczta polska), zobacz ile Cię skasują i potem wróć do nas z informacją  w jaki niby sposób sprzedający na tym zarabia.

oznacz moderatorów
cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ale bardzo przepraszam. Czemu niby nie miał by zarabiać na przesyłkach jeżeli płaci od tego podatek? To jest taki sam towar jak każdy inny, a przynajmniej tak jest traktowany przez MF. My tę usługę kupujemy nie opodatkowaną ale VAT musimy do niej doliczyć i odprowadzić.  Jeżeli znajdzie takiego który może i chce tyle zapłacić to jest to sprawa pomiędzy nimi. Sama wielokrotnie nabrałam się na niskie ceny  płacąc frycowe w postaci wysokiego kosztu przesyłki. Trudno.

oznacz moderatorów
jufek
#7 Wielbiciel#

Tu dobrze napisałaś. Ja mogłem kupić, teraz tak myślę i poczekać na dalszy rozwój wydarzeń. Czyli w jakiej formie to przyjdzie. Bo nie NIE RAZ było tak że zakupiłem dany towar przez Pocztę także w wysokiej jakiejś cenie. A przyszło byle jak i byle gdzie że tak się wyrażę, że koszty przesyłki nie przekraczały w zasadzie 7zł, (co widać było po zwykłych znaczkach) a ja conajmniej wtedy ze 12zł zapłaciłem. Całe szczęście wszedł inPost i teraz wszystko kiedy mogę kupuję przez tą opcję. Ze sceenów jakie posiadam z tym sprzedawcą śmiem twierdzić że tak by było z tą wysyłką jak powyżej opisałem.
Fragmencik...

1.png

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jufek 

 Ciekawa jestem czy masz świadomość, że sprzedający płaci Allegro prowizję od kosztów dostawy ?  W mojej kategorii na przykład prowizja wynosi 15 % a nawet 17 %. Odliczyłeś to od zarobku tego sprzedawcy?

_____________
Kama
oznacz moderatorów
jufek
#7 Wielbiciel#

Więc niech się nie bierze za biznes, jak nie potrafi go utrzymać. Za to dorabia jeszcze pobocznie.

oznacz moderatorów
Client:65300220
#10 Popularyzator#

No chyba potrafi skoro umie dobrze wykalkulować koszt przesyłki tak żeby do niego nie dopłacać?
Nie potrafisz sobie znaleźć innych ofert u sprzedawcy którego warunki ci odpowiadają?

oznacz moderatorów
jufek
#7 Wielbiciel#

Już kończę ten wątek. Zero wpisów. Tak. Znajdę sobie coś gdzie indziej.  Najlepiej pogonić.

oznacz moderatorów
Client:65300220
#10 Popularyzator#

Prosta rada: nie kupuj przez internet. A najlepiej nie kupuj wcale skoro dziwi Cię, że ktoś na swoich towarach i usługach chce zarobić a sumarycznie się może z tego utrzymuje. A tfu!

oznacz moderatorów
jufek
#7 Wielbiciel#

"Prosta rada:" niech się nie bierze za biznes, jak nie potrafi go utrzymać. A kombinuje się na lewo co nieco "A tfu!"

oznacz moderatorów
Client:65300220
#10 Popularyzator#

Wiesz, że takie oskarżenia już podlegają pod kodeks karny? Co to znaczy "kombinuje"?

oznacz moderatorów
jufek
#7 Wielbiciel#

Pod KK podlega także wyzywanie Powyższe.

oznacz moderatorów