anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradziony telefon

Nitas123
#8 Zapaleniec#

Co mam zrobić w przypadku kiedy kupiłem kradziony telefon na allegro a allegro odrzuca mój wniosek o zwrot środków bo na papierach z policji jest wskazana osoba która miała telefon wydać (nie ja) bo telefon miał w chwili odebrania karte sim mojej dziewczyny. Policjant na komendzie mówił mi że już miał dziesiątki takich spraw i że normalnie allegro mi kase odda a tu zonk allegro mi odpisuje że nie dostane zwrotu bo na dokumencie jest inna osoba niż ja 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Monika__L
#15 Entuzjasta#

dziewczyna powinna od początku wskazywać właściciela i płatnika jako Ciebie. No ale kto mógł w pełnym pewnie zaskoczeniu o tym myśleć? Odwołuj się, może si ę uda. Wytłumacz może że to był prezent?

oznacz moderatorów

Nitas123
#8 Zapaleniec#

ale wskazała mnie jako właściciela tyle że tego nie ma nigdzie w tych dokumentach od policji, ja byłem razem z nią wezwany bo policja wiedziała że ja jestem właścicielem 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

to szkoda ze nie zostało to odnotowane. ale jesli masz  w papierach policyjnych nr imei i masz dokument sprzedaży z tym nmerem to uda allegro się to powiązać?

oznacz moderatorów

Nitas123
#8 Zapaleniec#

na dokumentach z policji mam numer imei ale na fakturze za telefon go niestety nie ma. Śmieszne to jest że oni wgl robią problem skoro ten człowiek handlował kradzionymi telefonami na allegro i sprzedawał je normalnie na fakture więc allegro ma dużo wiecej wniosków o zwrot kasy od niego na dodatek ten sprzedawca jest zablokowany już na allegro 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

ale allegro nie ma pewnosci, że akurat ten sprzedawca sprzedał ten konkretny zarekwirowany telefon. to, że sprzedaje kradzione nie znaczy, że wam też sprzedał.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A po co tak zamieszaliście?

oznacz moderatorów

Nitas123
#8 Zapaleniec#

no niestety nie ja sporządzam dokumenty na policji, telefon kupiłem przez moje allegro bo ona nie ma konta, a na dokumentach z policji widnieje wszędzie ona bo jej karta sim była w telefonie i to jej telefon odbierali 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

no więc pewnie nikt o tym wtedy nie myślał, a teraz wyłazi, że tzreba bylo sie dopominać wzmianki w protokołach o Tobie. Nic już nie zrobisz, mozesz jedynie się odwoływać albo spróbować porposić o jakieś sprtostowanie policję

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Nitas123 spróbuj z drugiej strony zgłoś na policji oszustwo bo ty kupiłeś ten telefon i jak będzie wypisywał dokumenty podaj nr tego telefonu fabryczny imei czy co tam ma i z tym zgłoszeniem do allegro protect

oznacz moderatorów

Nitas123
#8 Zapaleniec#

Ja im wysłałem tak 4 dokumenty z policji, fakture i potwierdzenie zamówienia i w dokumencie z policji ( ten pisany długopisem) jest numer imei i na tym potwierdzeniu zamówienia co dostałem razem z telefonem też jest ten numer imei, pomimo tego oni i tak twierdzą że to za mało do allegro g 1.jpgallegro g 2.jpg

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

To czego oczekują?

może wartość przekracza ich limity i oddają tylko za śrubki 

oznacz moderatorów

Nitas123
#8 Zapaleniec#

Policjant u mnie na komendzie mówił mi dziś że mogę pojechać osobiście do zgierza do którego mam 3 godziny drogi i tam prosić żeby mi jakieś sprostowanie wystrugali które otrzymam do 90 dni, to jest masakra jakaś ....

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Nitas123 zamiast sie bawić w sprostowanie zgloś własne zawiadomienie z art 286kk oszustwo u siebie na komisariacie podaj nr imei telefonu i nr tamtej sprawy z Zgierza 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

[edit]

oznacz moderatorów

Client:109829747
#7 Wielbiciel#

**piiip**ają mnie strasznie ci oszuści

oznacz moderatorów

Gabiwar24
#7 Wielbiciel#

Mnie policja odwiedziła wczoraj, kupiłam taki sam telefon od tego samego sprzedawcy. Dopiero będę składać wniosek do allegro protect.

Sytuacja się już rozwiązała? 

oznacz moderatorów

Nitas123
#8 Zapaleniec#

Wysłałem wniosek drugi raz i chyba inna osoba akurat się tym zajmowała i zaakceptowała

oznacz moderatorów

Gabiwar24
#7 Wielbiciel#

To super! Ja wczoraj złożyłam wniosek i dzisiaj dostałam informację, że dostanę zwrot 😃 
Cała sytuacja była nie fajna, ale przynajmniej dobrze się skończyła 😅

oznacz moderatorów