anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam kradziony telefon jak odzyskać pieniądze ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Magdalena_122
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

kupilam telefon w sierpniu 2022, wczoraj dostałam telefon od policji ze pochodzi z przestępstwa - jest kradziony, kupiłam go na fakturę na firmę, dziś byłam na komisariacie i mam go oddać - już go nie odzyskam, zostaję bez telefonu i bez pieniędzy - co zrobić żeby odzyskać pieniądze od sprzedającego ? Nadal ma działający sklep na Allegro 

zalozylam jak narazie spór - dzwoniłam do niego jednak nie odbiera telefonu 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
LEW433
#21 Demiurg#

Załóż dyskusję i tam opisz problem to pierwszy krok do odzyskania środków: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Magdalena_122 poczekajmy na odpowiedź sprzedającego, a jeśli tego nie zrobi po weekendzie i nie dojdziecie do porozumienia oznacz dyskusję jako nierozwiązaną, a my prześlemy Ci wtedy link do krótkiego formularza Allegro Protect. Uzupełnij go i do zgłoszenia koniecznie dodaj dokument potwierdzający zarekwirowanie telefonu.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

W dyskusji wklej potwierdzenie konfiskaty telefonu które otrzymałaś na policji oraz napisz, że żądasz zwrotu pełnej kwoty. Podaj też dane do przelewu i wyznacz termin (np. 7 dni roboczych) w którym pieniądze mają znaleźć się na Twoim koncie.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Magdalena_122  jak odzyskac to jedno najwyżej stracisz kilkaset zł. Ja kiedyś przez przypadek także prawie kupiłem kradzioną rzecz. Na szcescie zanim mi ja dostarczono policja złapała złodziei. Niemniej potem musiałem jechac na sprawe jako świadek gdzie sie dowiedziałem że całe szczescie że nie zdązyłem kupić. Jeśłi bym kupił to grozi zarzut paserstwa.

Wiec pozostaje mieć nadzieje że sprawa tego kto Ci sprzedał telefon bedzie na tyle duża że nie bedziesz musiał nigdzie po sądach chodzić i nie daj boże bronić sie przed zarzutami

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ mogę się założyć że zakup z lombardu na allegro a pracownik nie sprawdził imei tylko puścił w obieg na odsprzedaż. Pewnie w zastawie był za pożyczkę i nie odebrany przeszedł na własność lombardu bo pożyczki nie spłacono.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Pewnie był z lombardu a sprawdzanie IMEI ma sens tylko w przypadku ewentualnych rat u operatorów - a tutaj nawet jeśli klient nie będzie spłacał tych rat to przy pojedynczych telefonach operatorzy nie fatygują się zgłaszaniem tego na policji.
Jedynie w przypadku oszustw na większą skalę - były przypadki gdzie na słupy było brane po kilkanaście / kilkadziesiąt urządzeń bez spłaty jednej raty - wtedy tak, jest to zgłaszane.

Tu najpewniej był to zwyczajnie telefon skradziony i sprzedany lub zastawiony i nie odebrany.
Niestety ale jako że sam prowadzę taki komis to kilka razy tego doświadczyłem 😕

Ogólnodostępne bazy danych IMEI skradzionych urządzeń są raczej biedne i sprawdzanie tam numerów IMEI jest w zasadzie bez sensu bo szansa, że urządzenie będzie na takiej liście jest naprawdę minimalna.

oznacz moderatorów
Magdalena_122
#7 Wielbiciel#

To jest jakiś przekręt na grubszą skalę, kupiłam od sklepu na Allegro który ma telefony, telewizory, lodówki, mikrofalówki itd .. w ciul aukcji i nie tylko telefony tylko cały sprzęt od telefonów po lodówki i piekarniki, z tego co policja udzieliła informacji to jakiś grubszy przekręt na 2 województwa a babka która jest oskarżona prawdopodobnie sprzedawała telefony nawet do sklepów typu media Markt, media expert itp bo gość który był za mną w kolejce do zeznań kupił telefon w media expert 

oznacz moderatorów
Magdalena_122
#7 Wielbiciel#

Musiała mieć pewnie kogoś znajomego w takiego typu sklepach bo od zwykłego szaraczka nie biorą na pewno towaru, albo działalność a nie do końca legalna 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Magdalena_122 Faktycznie to już grubsza sprawa 😕 Pewnie bez allegro protect się nie obejdzie.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell to może te telefony skradzione szły na części i zostały użyte do ponaprawiania innych telefonów jako jakiś outlet był sprzedawany potem w sieciówce czy jak to oni nazywają po regeneracji?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Możliwości jest tyle, że ciężko nawet zacząć je wszystkie wymieniać.
Jeśli mam strzelać to pewnie były to sprzęty kradzione hurtowo (magazyny / tiry) poza granicami naszego kraju i nielegalnie wprowadzane do obrotu. No ale jedynie zgaduję.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell sieciówka przecież ci nie kupi towaru z niepewnego źródła chyba że jeden magazynier zajumał paletę z tej sieciówki zagranicą a drugi w Polsce podmienił zajumaną na legalną na magazynie tej samej sieciówki na rynek polski

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Możemy jedynie gdybać co tu miał miejsce za machlojek.

oznacz moderatorów