anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś inny odebrał moją przesyłkę z paczkomatu

Pawelblongl
#2 Obserwator#

N

Niestety system przesyłek InPost nie gwarantuje bezpiecznego odbierania paczek. Ostatnio padłem ofiarą oszustwa ze strony innego uczestnika odbierającego przesyłki. Oszustwo polegało na tym, że w jednym czasie kilku użytkowników mogło odbierać paczki. Ja niestety byłem wolniejszy i moją paczkę, która znajdowała się na końcu paczkomatu, odebrała inna osoba, która następnie uciekła do samochodu. Pościg za tą osobą był niemożliwy. Reklamacja złożona do firmy InPost w celu rozwiązania problemu została bez odzewu i odrzucona, brak było jakiejkolwiek próby znalezienia rozwiązania, które zapobiegłoby takim sytuacjom. InPost nawet nie podjął się próby skontaktowania z osobą, która otwierała inną paczkę w tym samym czasie. Takie działanie jest nieetyczne i przestępstwem przeciwko mieniu. Mienie, rozumiane jako własność i wszelkie inne prawa majątkowe, jest podstawowym przedmiotem ochrony zgodnie z art. 286 Kodeksu Karnego. Sytuacja ta nie miałaby miejsca, gdyby inni użytkownicy nie mieli możliwości odbierania przesyłek w tym samym czasie.

Drugą kwestią jest moja reklamacja dotycząca mojej przesyłki w InPost, gdzie podane zostały nieprawdziwe informacje. Mam nadzieję, że Allegro jest świadome tej sytuacji. Mam szczegółową korespondencję z działem reklamacji, którą mogę udostępnić. Allegro powinno być informowane o sposobie transportu przesyłek. Jako rozsądna osoba chciałbym, aby dostarczanie przesyłek przez Allegro było bezpieczne.

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kostas11
#21 Demiurg#

@Pawelblongl pierwsze słyszę, skrytki otwierają się po kolei, jak ktoś otwiera, to aplikacja każe czekać !!! proponuje na przyszłość poczekać, po co kombinować jak przy automacie jest kilka osób 🙂

Może to było specjalnie, czaił się żeby wykorzystać nieuwagę ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pawelblongl
#2 Obserwator#

Tak podejrzewam, że ktoś się zaczaił. Martwi mnie to że dział reklamacji nic z tym nie zrobił

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pawelblongl ale co ma do tego InPost ? otworzyłeś skrytkę wszystko przebiegło poprawnie, powinieneś od razu zgłosić kradzież na policję, ściągną nagrania i spróbują go namierzyć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Pawelblongl
#2 Obserwator#

W tej sprawie wybłysłam do działu reklamacji 14 pism większość zostaje bezodpowiedzi

oznacz moderatorów

Pawelblongl
#2 Obserwator#

Problem polega na tym, że to firma Inpost powinna po takim zgłoszeniu takie czynności wykonać aby do takich sytuacji nie dochodziła, gdyż ciążą na niej takie obowiązki.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Pawelblongl - musiałbym przeszukać wątki, ale postulowałem zablokowanie odbierania / nadawania przez więcej niż jedną osobę na raz już bardzo daaaaaaawnoo temu. Prawda @InPost ?

@kostas11 Masz rację co do tego że należy czekać, a nie wszyscy razem. Odbierajacy jeż trochę sobie sam winien. Po drugie - nie, aplikacja nie blokuje.

@Pawelblongl - zgłosiłes na policję?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@pinsplash  Potwierdzam, ja również zgłaszałem tego rodzaju problemy,  w tym przypadku przedstawiciel @InPost  powinien się tutaj wypowiedzieć i przynajmniej jakieś ubolewanie wyrazić.

Odbiorca  zgłasza niedostarczenie przesyłki i to niestety jest problem przewoźnika, nie odbiorcy więc to InPost powinien podjąć działania prawne.

oznacz moderatorów

Krzeszny
#9 Pomysłodawca#

Mam taki pomysł na zniwelowanie ryzyka. Gdy korzystamy z aplikacji InPost, zanim skrytka się otworzy apka powinna pokazać która to skrytka i czekać na kliknięcie "otwórz". W ten sposób będziemy mogli podejść do wskazanej skrytki i sprawdzić czy nikt się nie czai, a następnie dopiero ją otworzyć.

Z pewnością złodziei, którzy wyrywają paczki z rąk jest o wiele mniej niż tych, którzy kradną paczki ze skrytek. Ale zgadzam się z przedmówcą, że to nie wina InPostu, tylko wina złodzieja.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Toż to musiało wyglądać jak poranek w markecie przy wyprzedaży 🤣

Ludzie łapią co się da a potem oglądają w pólkach co komu wyrwali z rąk.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

W momencie otwarcia skrytki następuje wydanie paczki , do czasu zamknięcia skrytki masz czas na zgłoszenie uwag do przesyłki , już kiedyś pisałem ,,przy każdym paczkomacie powinien stać ekonom z. ....batem .....,,

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Pawelblongl to trzeba bylo zglosić na policję kradzież i policja zabezpieczyłaby nagrania z paczkomatu plus spisać blachy auta a nie gonić za zderzakiem. Jak się nie ma rozumu to się zostaje bez paczki bo inpost nie ma tutaj nic zgłaszać do nikogo dla nich paczka jest odebrana mogą najwyżej zabezpieczyć nagranie z odbioru na poczet postępowania policji.

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

Dzień dobry @Pawelblongl ,

dziękujemy za sugestię. Jest nam przykro, że taka sytuacja miała miejsce. W sprawie konkretnej reklamacji zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

oznacz moderatorów

Pawelblongl
#2 Obserwator#

Niestety, biuro Obsługi Klienta nie odpowiada na moje pytania, a ponadto podaje nieprawdziwe informacje, na przykład, że na paczce znajduje się imię i nazwisko klienta. Jako klient, zrobiłem wszystko zgodnie z procedurami i uważnie odebrałem przesyłkę. Sytuację zgłosiłem telefonicznie do centrali od razu po jej zaistnieniu. Złożyłem już 14 pisemnych reklamacji !

oznacz moderatorów

Pawelblongl
#2 Obserwator#

Jak Państwo widzą nie tylko ja padłem oszustwu ! Oszuści dokonują tego rodzaju oszustwa ze względu na brak reakcji z waszej strony!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Pawelblongl hipotetycznie ..... wyjeżdżasz z marketu wózkiem , pobiega ,,gość ,, i zabiera Ci wyglądającą na cenną rzecz uciekając z nią , kto ponosi za to odpowiedzialność , jakie środki zaradcze widzisz ?

oznacz moderatorów

Pawelblongl
#2 Obserwator#

W tym przypadku superrakieta umożliwia Ci jednoczesne kupno towaru i opłacenie go, podczas gdy inny użytkownik stojący w tym samym miejscu pakuje Twoje produkty do swojej siatki i ucieka. Sklep umożliwił kupno towaru u tego samego sprzedawcy kilku klientom naraz. Tak się jednak nie dzieje z prostej przyczyny – dochodziłoby do oszustw.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

wg niego odpowiada market bo ukradli mu na parkingu sklepu @mdrogeria 

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

InPost, wy się przygotujcie na "inżynierów" i "dochtorów" z Afryki i Azji bezstresowo otwierających paczkomaty InPostu.

HZw6cVB7Fb0.jpg

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Pawelblongl No tak, jak się używa aplikacji do otwierania skrytek, to już kolejka nie obowiązuje, nie ma to jak otwierać skrytki zza placów innych? Bo jak ktoś inny stoi i nie używa aplikacji, to z daleka otworzy się skrytkę aplikacją, a później nikt nie wie czyja to skrytka się otwiera.

Byłem świadkiem jak zdalnie niemal jednocześnie udało się otworzyć skrytki trzem biegnącym z telefonami kupującym, bo każdemu się spieszyło. I co, skrytki się otwarły, a nikt nie wiedział czyje to paczki.

Co więcej gdy ktoś własnie używa stacjonarnie paczkomatu a jednocześnie ktoś z daleka wali aplikacją, to automaty lubią się zawieszać i wariują. Bo minuty jeden z drugim nie poczeka.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów