anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś podszywa się pod mój numer telefonu,co robić?

okjestempatryk
#7 Wielbiciel#

Witam,co robić? Ktoś podszywa się pod mój numer telefonu? Dokładnie jakaś pani z innego województwa,każdemu kurierowi który dzwoni objaśniam całą sytuację,kurierzy określili ta panią jako trudna i uparta co upiera się że to jej numer telefonu,jest to strasznie męczące,wszystko się miesza z moimi paczkami poprostu misz masz 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Halfrunt
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@okjestempatryk jedyne co mogę Ci zaproponować w tej sytuacji to kontakt z policją, bo z naszej strony, nie mamy tutaj możliwości działania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Wy tak na serio, przecież wystarczy namierzyć a to bez problemu do zrobienia, poprosić Panią o weryfikację numeru telefonu !!!!  Dać tymczasową blokadę za podawanie fałszywych danych 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 w naszym systemie nie ma innych kont założonych na ten sam numer telefonu, więc nie mamy czego tutaj namierzać. Co więcej wątku wspomina tutaj wyłącznie o kurierach, więc nie mamy żadnych informacji, na których moglibyśmy się oprzeć, żeby rzeczywiście trafić do tej osoby. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ serio, numer przesyłki podaje Wam autorka i wiecie które to zamówienie i kto je złożył, potraficie wywąchać powiązania kont sprzed kilku a tak prostej rzeczy nie zrobicie 🙂

@okjestempatryk następnym razem jak zadzwoni kurier, poproś o nick często jest na etykiecie, imię i nazwisko, i przekaż allegro jak mają problem z namierzeniem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 czy możesz pokazać mi gdzie w tym wątku widzisz numer przesyłki? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ napiszcie do autora wątku, skoro dostaje telefony czy SMS o doręczeniu od kuriera, żaden problem to zdobyć 😄 A potem to już z górki 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Może też, na przyszłość jak kurier zadzwoni - stanowczo odmówić przyjęcia przesyłki, oczywiście po upewnieniu się, że przesyłka nie jest do klienta @okjestempatryk / jak zaczną zawracać paczki to szybko baba porawi numer telefonu na właściwy, albo i nie jeśli jest tempa, a są takie, głuche na argumenty.

Wczoraj jedna pisze mi, że otrzmała kolczyk większy niż 1cm, "od razu to spostrzegła" po wyjęciu z koperty "na oko", to wysyłam jej zdjęcie z przyłożoną suwmiarką wskazującą pomiar 10mm - nie ona widzi że jest większy.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@okjestempatryk @kostas11  Ten problem to raczej dotyczy operatora telefonii, oni mogą i potrafią namierzyć..

Allegro raczej nie ma wpływu na to z jakiego numeru telefonu ktoś dzwoni, policja też nie sądzę aby ich to interesowało dopóki ktoś nie popełni przestępstwa a przynajmniej wykroczenia..

Dzwonić sobie każdy może....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@br. pewnie że policja się tym nie zajmie, a operator do tego nie jest potrzebny 🙂 kolejny przykład jak allegro weryfikuje strony umowy 😞 telefon lipny, adres lipny i można robić wałki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kostas11  No to widzę pierwszą opinię że Allegro za mało weryfikuje użytkowników. Jest tutaj mnóstwo skarg że weryfikacje są zbyt wnikliwe, niepotrzebne wymagania, dowody osobiste, pesel, numer butów...

To jeszcze użytkownicy powinni zaświadczenie T-mobile czy Plus dołaczać że mają taki a nie inny numer telefonu? I żadnego numeru więcej?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@br. "że weryfikacje są zbyt wnikliwe"

ale tylko wówczas, gdy kasę mają wypłacić!

dokładne weryfikacje, adresów mailowych i kodami sms numerów telefonów, to niepotrzebny dla nich koszt. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Halfrunt    "ale tylko wówczas, gdy kasę mają wypłacić!"

A czy jesli coś kupujesz gdziekolwiek, to wyobrażasz sobie  pokazywanie dowodu.  Nikogo to nie powinno interesować, co najwyżej w przypadku pewnych towarów o ograniczonym dostepie (alkohol)

Natomiast weryfikacja w przypadku wypłacania pieniedzy jest uzasadniona, chociażby ze wzgledów podatkowych (Urząd Skarbowy)

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@br. @kostas11 ja już jakiś czas temu proponowałem allegro by nowe konta zakładać tylko i wyłącznie na 1 nr telefonu bo karty są rejestrowane na dane osobowe. Każde konto mialoby 1 nr telefonu i rodo niepotrzebne. Zniknęłyby problemy z trolami z allegro, z niepłacącymi za licytację jajcarzami z lokalnie bo jak dostałby bana to musiałby kupowac i rejestrować nowy starter by zakładać nowe konto 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@az1rael  Pomysł na pewno dobry tylko jeden szkopuł,  trole i jajcarze przynoszą jakiś dochód w postaci prowizji.  Oczywiście jakaś część naliczonych prowizji jest zwracana ale część na pewno zostaje.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi......

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ech to chyba nie takie proste. Tylko raz w życiu zmieniałam numer telefonu i nigdy więcej, trzymam się swojego. Rok odbierania telefonów po nocach od kumpli jakiegoś nastolatka próbujących mu zrobić dowcip. Ni cho....ry nie docierało że to nie jego numer. Ludzie telefony zmieniają, potrafią podać taki który miesiąc temu miał ktoś inny. Dopiero byłby cyrk. Dobrą metodą była poprzednia metoda czyli list z kodem na adres.... To działało.

oznacz moderatorów