anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktos uzyl mojej karty platniczej

Client:41035108
#7 Wielbiciel#
  • Witam  parę dni temu ktoś prubowal zapłacić za zakupy  na allegro  moją  karta. Oczywiście  kartę  mam w portfelu. Mam aplikacjie i żeby zapłacić za zakupy  muszę  potwierdzić w telefonie. Dzięki  za takie  coś. Trzy  transakcje ktoś  puścił na 1000zl .Oczywiście  anulowałam bo nic nie zamawiałam. Jak mogę  sprawdzić  kto to? Bank nic nie zrobi bo anulowałam ta i nie mają wszystkich danych. Kazali  zgłosić na policję. 
oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:41035108 mając podpiętą kartę dla własnego bezpieczeństwa należy włączyć dwustopniowe logowanie , moderatorzy przywrócą zakupy do Twojej zakładki  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

dlatego ja mam płatność blikiem i bez telefonu nie da się kupić 

Podłączona karta do konta niesie ryzyko takich sytuacji 😞

oznacz moderatorów

Client:40606071
#2 Obserwator#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Witam. Potrzebuję pomocy ktoś w nocy okradł mnie, to znaczy robił zakupy z mojego konta Allegro płacąc moją zapisaną kartą. Jak mogę przywrócić zakupione rzeczy aby je widzieć?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:40606071 zakupy są widoczne w Twojej zakładce
Widzę, że włączyłeś już dziś dwuetapowe logowanie, w sprawie włamania napisz proszę do nas za pomocą tego formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:40606071 Odepnij też kartę od konta > ja wiem, że to trochę przedłuża zakupy > ale jest bezpieczniejsze.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może widzą to moderatorzy, ale wałcz podwójne logowanie albo odepnij kartę płatniczą.

oznacz moderatorów

Client:41035108
#7 Wielbiciel#

Karty  nie mam  podpiętej . No i mam zatwierdzenia smsm 

W banku  pisali  ze żadna transakcja nie była  wykonana .Że nie ma w historii  . Ale jest .Dziwne  

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

ja już niczego nie rozumiem 

to masz ściągnięte te transakcję z konta bankowego ?

czy tylko masz zainicjonowany zakup na allegro ale nieopłacony ?

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

banki to są cwane , bo 

wczoraj do mnie dzwoni numer tel . i odbierając słyszę automatyczną informacje :

tu bank Millenium, chcemy potwierdzić wykonanie transakcji na 634 zł muzyczka i rozłączenie 

chciałem oddzwonić, ale najpierw sprawdziłem w aplikacji czy saldo się zgadza było ok.

Zadzwoniłem, ale przez aplikacje, a tam konsultant, ze od nich nie dzwoniono do mnie ani żadna taka sytuacja nie miała miejsca.

Podaje im ten numer, a konsultant ze ja mam iść na policje i to zgłosić 

a ja to wy nie chcecie tego numeru, aby sprawdzić ? Nie , my nie będziemy nic robić 

masakra te banki 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Banki mają i obracają naszymi pieniędzmi i nie są odpowiedzialne, to dla Mnie nie do zrozumienia, nie wiem jak to nazwać.😡

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:41035108 Sytuacja, którą opisałaś wygląda następująco: Nie masz podpiętej karty na swoim koncie, ale uważasz, że ktoś dokonał i opłacił zamówienie, które Ty anulowałaś. Bank nie potwierdził Twojego stanowiska, bo na Twoim rachunku nie ma żadnej historii płatności. Skąd w takim razie masz jej potwierdzenie? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:41035108
#7 Wielbiciel#

W aplikacji  potwierdzenie  mam . Które anulowałam. Konsultacji  twierdzili ze nie ma transakcji  .Dopiero  niedawno  odpisali mi z centrali  banku  że jest wszystko. Też  ich pytałam dlaczego twierdzili ze nic nie ma . Kazali  zablokować kartę 🤭 gdy wyslalam zdjęcia dopiero  przyznali rację  .Nie wiem  c o tu jest grane 🙈

Screenshot_20221011-101342_Millennium.jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:41035108 Na koncie, z którego tutaj piszesz nie ma takiego zakupu na Allegro, więc kwestię pobrania tych pieniędzy musisz wyjaśnić w swoim banku. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież było tak że dostałeś sms żeby zatwierdzić transakcje, ale nie potwierdziłeś i nie ma pobrania kasy, zakupu, Dzisiaj jest opisany tu dokładnie taki sam sposób, wygląda na jakieś oszustwo.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:41035108  Wszystko jasne tylko nie bardzo wiem o co masz pretensję i do kogo.

Ty jesteś właścicielem karty i ty odpowiadasz za transakcje wykonaną tą kartą.  Bank nic do tego nie ma,  transakcja anulowana, sprawy nie ma.  Byłby problem dopiero wtedy gdyby transakcja była.

Reakcja banku jest prawidłowa,  to policja ma służby które zajmują się dochodzeniem.  Tobie nikt nie udzieli żadnych informacji, ani bank, ani Allegro.

Prawdopodobnie w jakiś sposób udostępniłeś dane karty  innym osobom i teraz masz skutki. Karta powinna zostać natychmiast zablokowana, bank wyda inną kartę.

oznacz moderatorów

Client:41035108
#7 Wielbiciel#

Nie pretensję  pytam czy w jakiś sposób  mogę dowiedzieć się  kto prubowal  zapłacić moją karta ? Tak karta jest  już zablokowana. Po co ten jad skoro  już masz zamiaru pomóc  to nie odpisuj .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:41035108  "... w jakiś sposób mogę dowiedzieć się kto prubowal zapłacić moją karta ?"

Nie dowiesz się,  taką informację może uzyskać policja, prokurator, sąd. No bo załóżmy że dowiedziałeś się w jakiś sposób...  no i co dalej?  Co z tym zrobisz?  Pójdziesz nakopać komuś?  Zamkną ciebie nie jego i po sprawie.

I jeszcze jedno, tu nie ma żadnego jadu, po prostu usiłuję wytłumaczyć jak to działa. Tylko tyle.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

"Prawdopodobnie w jakiś sposób udostępniłeś dane karty innym osobom i teraz masz skutki."

@br. uwielbiam proroków/jasnowidzów 😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:104371448  Dziekuję, prorokiem nie jestem ale za uwielbienie dzięki.

Ty oczywiście wierzysz w szczęśliwe przypadki i przypadkowe odgadniecie numerów karty.  Możliwe, w totka też ludzie przecież wygrywają  😁.

oznacz moderatorów