anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam uszkodzoną kartę graficzną

MAMY ROZWIĄZANIE!
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

Witajcie, dziś niestety przydażyła mi się nie zbyt miła sytuacja, przed weekendem kupiłam kartę graficzną do komputera, tutaj niestety sprzedający twierdzi że u niego było wszystko ok, otóż chyba nie do końca bo karta mi uwaliła praktycznie cały komputer jakby nie patrzeć, pamięci ram wszystkie 4 kości uwalone, płyta nie startuje, nie wiadomo co z procesorem, a grafika na innej płycie powoduje freeze na ekranie powitalnym płyty głównej, dalej żadna płyta nie chce startować. Po telefonie do sprzedawcy ten zaczął się tłumaczyć że on nie miałem takich problemów i on się dziwi bo nie ma czasu na takie sytuacje itp. Otwarta dyskusja już jest, czy można liczyć na pomoc ze zwrotem pieniędzy jeśli sprzedający będzie sprawiał problemy? Co z wyrządzonymi szkodami? sprzęt który uległ awarii jeśli procesor wliczyć też to około 1000zł, nie wiem jeszcze co z dyskami bo nie mam jak ich sprawdzić dziś, dopiero w pracy więc chwilowo nie wiem czy pula wyrządzonej szkody się nie powiększy. Warto brnąć prawnie w temat? Mnie finansowo szkoda boli bardzo, nie stać mnie na używany komputer za 1000-2000zł... Kupujący dostał wideo w rozmowie przedstawiający problem który zaistniał (nieurachamiające się inne zestawy z zakupioną kartą).

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38
kostas11
#21 Demiurg#

@E-Handel211 sam handlujesz podzespołami do komputerów i takie pytanie ???

nie wiem jeszcze co z dyskami bo nie mam jak ich sprawdzić dziś

Kartę masz jak sprawdzić na innych zestawach a dysków już nie ???

nieurachamiające się inne zestawy z zakupioną kartą

Złóż reklamację sprzedawcy i czekaj na rozstrzygnięcie w razie co pomoże allegro, tak możesz dochodzić zwrotu wyrządzonych szkód, tylko musisz to udowodnić ??? Coś mi się nie klei w Twoich zeznaniach 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

Na jakiej podstawie stwierdzasz że handluję podzespołami? Bo robiąc upgrade komputera sprzedaję stare i niepotrzebne mi części? No rzeczywiście... Ale Handel uuhuuuu! Miliardy trzepie na tym, sto aukcji tygodniowo normalnie... Co do dysków musze mieć geniuszu dysk na którym mam jak postawić SYSTEM aby zrobić ewentualny backup... W pracy mam możliwość wykonania backupu. Zanim walniesz coś byle by być uszczypliwym to zastanów się nad siłą argumentów tych stwierdzeń bo ewidentne szukanie zaczepki jakiejś chorej nie imponuje mi, przykro mi...

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@E-Handel211   Jeśli takie przygody cię spotkały to jedyną przyczyną tego zamieszana może być zbyt słaby lub kiepski zasilacz komputera.  Kupując kartę graficzną musisz brać pod uwagę zwiększony pobór mocy własnie z powodu wymiany grafiki.

W tym konkretnym przypadku nie wierzę w uszkodzenia pamięci, czy procesora,  one mają osobny system zasilania na płycie głownej.

Na przyszłość lepiej nie bierz się więcej za takie eksperymenty bo możesz zniszczyć nie tylko komputer lecz wywołać na przykład pożar mieszkania lub inne szkody. Po prostu trzeba mieć jakieś przygotowanie techniczne do takiej zabawy.

oznacz moderatorów
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

Ty tak na serio?... miałam wcześniej 970 wymagającą 550W a 1060 wymaga 400W... Zasilacz z przetwornicą DC-DC i uważasz że 80+ gold dostaje byle pierwszy zasilacz? Oczywiście że ram jak i płyta może dostać w dupę za przeproszeniem w momencie gdy grafika jest uwalona. Nie wypowiadaj się już lepiej... Proszę. SKUPMY SIĘ NA KWESTII HANDLOWEJ a nie technicznej bo z 90% osób nie mam o czym tutaj dyskutować, przepraszam ale mam wrażenie że niektórzy swoim brakiem wiedzy plują mi w twarz więc naprawdę, skupmy się na kwestiach handlowych... Nie potrzebuję porady technicznej jak lutować, oczyścić pole lutownicze, czy jak działa komputer...

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@E-Handel211   Tak, ja serio.  Nie  wierzę w "uwalenie" RAMu,  natomiast płytę główną karta graficzna może uszkodzić.

W kwestii handlowej kombinujesz jakby obciążyć sprzedającego kosztem wymiany pamieci i procesora. No i jeszcze może dysk.  A my mamy w tym doradzać.

Szkoda że mieszkania nie podpaliłaś,  miałby sprzedający więcej do zapłaty.

oznacz moderatorów
darasxxpl1989
#8 Zapaleniec#

Pozwolę sobie zabrać głos w tej sprawie i zdecydowanie stwierdzić że twoja wiedza jest zerowa kolego, to że ty nie wierzysz w taką usterkę niczego nie udowadnia tutaj, ja nie wierzę w yeti co nie oznacza że takowe nie istnieje. Jest możliwe uwalenie kartą czy ramem cały komputer, nie ma tu nic do rzeczy linia zasilania, wszystko idzie na ite lub most który steruje napięciami, jeśli ten dostał strzała od grafy to równie dobrze możesz wziąć płytę, ram i cpu wrzucić w kosz bo szansa że coś tam przeżyło jest marginalne. Pracowałem na kilku serwisach, prowadziłem jeden osobiście więc nie dam sobie powiedzieć że COŚ jest niemożliwe, kiedyś ludzie nie wierzyli w układ planet krążących wokół słońca co nie oznacza że mieli oni rację, to były tylko ich przekonania, tak jak ty jesteś TYLKO przekonany ku temu, ja się opieram o wiedzę techniczną a nie przekonania i wiem że jest to możliwe, mało tego zasilacz mógł dostać po gaciach i fakt że działa nie oznacza że działa teraz poprawnie, należało by zmierzyć jego napięcia pod obciążeniem i w spoczynku by cokolwiek wydedukować.  I nikt tu nie mówi że ktoś chce wyciągać kasę od kogoś, ja to rozumiem jako zapytanie o przesłanki ku temu czy sprzedający w świetle prawa naraził na szkody kupującego, jeśli serwis udowodni na dokumencie po ekspertyzie że istotnie miało to bezpośredni lub nawet pośredni wpływ a sprzedający zataił wadę karty to podlega to jak najbardziej pod odpowiednie paragrafy, między innymi oszustwo (to ciężko udowodnić akurat bo jest to słowo przeciwko słowu) i na pewno narażenie na straty materialne (to jest łatwo udowodnić - jeden serwis + ekspertyza usterki). Także kolego twoja ironia nie wnosi nic a sam wpis na pewno nic wartościowego, naucz się sztuki dyskusji a nie wybiórczego czytania i widzenia tego co się chce widzieć, to spora różnica. Pozdrawiam Ciepło.

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@darasxxpl1989 ty tak serio?

po pierwsze w najgorszym przypadku zwarcia linii 12v do sygnałów, co się zdarza raz na milion bo jedno z drugim nie jest blisko siebie,  to na drodze do wszystkiego stoi kontroler pcie w procesorze więc praktycznie zerowa szansa że coś innego się spali. Po drugie skoro karta startuje w innym komputerze tylko się wiesza na starcie to zwarcie zarówno na zasilaniu jak i liniach sygnałowych można wykluczyć i szukać powodów chociażby w niestabilnym zasilaniu albo uszkodzonym biosie.

jaki most steruje napięciami? Co ty za farmazony piszesz? Od ilu lat są stosowane dedykowane drivery mosfet z osobnym kontrolerem mniej lub bardziej zintegrowane zarówno na grafikach jak i mb?

Pracowałeś w wielu serwisach bo po miesiącu wychodziły braki w wiedzy i już cię nie chcieli, co nie?

Powiem ci że ja też miałem w ręce wiele komputerów i jedyny całkowity trup to był po uderzeniu pioruna a nawet w tym przypadku ram i dysk i grafika ocalały.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@E-Handel211 wracając do Twojego pytania. Jeśłi karta jest faktycznie uszkodzona oczywiście składasz reklamacje. Myśle że dobrze by było mieć potwierdzenie uszkodzeenia karty z jakiegoś niezależnego serwisu . Pewnie wówczas sprtzedający bedzie musiał uznać reklmacje i przyjąć zwrot/wymienić, lub naprawić karte jeśłi tego nie zrobi to pewnie allegro wypłaci zwrot z POK

Co do uszkodzeń ewentualnych innych podzespołów to cóż jeśłi jesteś w stanie udowodnić że to wlaśnie dzięki tej karcia inne podzespoły sie uszkodziły - to ewentualnie możesz zgłosić to sprzedającemu ( który raczaj tego nie uzna) i potem założyć sprawe na drodze cywilnej. Oczywiście tutaj także opinie niezależnego serwisu pewnie by pomogła choć jelsi by doszlo do sprawy pewnie sad i tak chciłby biegłoego powoływać.

Takze reasumując: zwrot do wysokości transakcji - prawdopodobnie dość szybko. Zwrot za resztę strat - moim zdaniem może być jeśłi pójdziesz do sądu w przeciwnym razie raczej wątpie.

oznacz moderatorów
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

No sprzedawca w dyskusji stwierdził że: U mnie działała bez problemu jeszcze test furmark zrobiony dla pewności z niskimi temperaturami a nagle u pana ram czy płyta główna się spaliła jak pan mówił przez telefon i zwieszanie grafiki a może pan cos źle podpiął na początku lub nie dopiął a teraz ja mam ponosic konsekwencje bo filmik to każdy może nagrać po uszkodzeniu sprzętu.

 

I co robić? Pakować paczkę i wysyłać ją mimo wszystko? by zaraz nie wyszło że będę o 500zł w plecy i o kartę...

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@E-Handel211 wykrzaczyć komputer mogło nawet ESD. Sprawdź dokładnie wszystkie podzespoły co działa co nie, obejrzyj kartę czy nie ma żadnych śladów uszkodzeń mechanicznych, potem zrób jak ci pisał @_Likos_ 

Karta ewidentnie wadliwa ale osobiście nie wierzę że uwaliła CAŁY komputer. Trzeba nad tym siąść i zrobić dogłębną diagnostykę i najlepiej gdyby to zrobił jakiś profesjonalny serwis.

Jedna tylko uwaga, jak od razu zareklamujesz i odeślesz kartę pozbawisz się dowodu, więc jak chcesz upominać się do rekompensatę za resztę to najpierw diagnostyka potem dopiero reklamacje.

Sprawa jest jak najbardziej do wygrania ale nie w jeden dzień, na takie rzeczy trzeba czasu.

oznacz moderatorów
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

Dla mnie najważniejsze jest dokonanie zwrotu za sam zakup żeby nie okazało się że w piach 500zł poszło, o resztę się nie martwię bo się zabezpieczę i dam na jakiś serwis by oszacował co zaistniało, o esd raczej bym nie podejrzewam bo karta działała godzinę może i przestała poprawnie funkcjonować po prostu po restarcie komputera, nie ma więc mowy o esd bo była ona już wewnątrz obudowy niedotykana palcami itp. Ale nie o to chodzi, sęk w tym jak mam się zachować odnośnie zwrotu/wysłania sprzętu, wysyłać sprzedającemu kartę? i czekać na jego odzew? Co jesli powie że on nie przyjmie paczki bo wysyłał paczkomatem, nie mam dostępu do jego danych zamieszkania by nadać paczkę po prostu...

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@E-Handel211 załóż dyskusje, opisz problem i poczekaj na reakcje sprzedającego.

Po 24 godzinach od ząłożenia dyskusji możesz po prosic o pomoc pracownika allegro ( dobrze by było aby allegro wiedziało o co chodzi) . Z odsyłaniem poczekaj na to co ustalicie ze sprzedającym w dyskusji. Przynajmniej bedziesz mial wszystko na pismie.

Jeśłi w ciągu 14 dni od założenia dyskusji nie wyjasnicie problemu lub tez sprzedający bedzie sie wymigiwał - wtedy możesz zgłosić wniosek do POK ( program Ochrony Kupujacych) zresztą pewnie o wszystkich możliwościam poinformuje Was pracownik allegro w dyskusji

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@E-Handel211 reklamacje MUSI odebrać żeby ją rozpatrzeć tak czy inaczej. Jeśli nie odbierze to zgłaszasz do allegro i spokojnie dostaniesz zwrot z POK.
Adres do zwrotu lub informacje jak odesłać również musi Ci udostępnić chyba że sobie odbierze na swój koszt, w co wątpię..

Jeśli reklamację odrzuci że niby karta sprawna niech to udowodni, niech zrobi film z tą kartą jak ją montuje i uruchamia i żeby miał w ręce reklamację by było wiadomo że to jest nowy film.

Zrób dokładne zdjęcia karty, głównie numerów seryjnych, żeby później nie podmienił na filmie.

jeśli karta pracowała godzinę i przestała po restarcie to tym bardziej uszkodzenie innych podzespołów bym wykluczył i szukał przyczyn w samej karcie, powodów może być naprawdę mnóstwo mniej lub bardziej poważnych, nikt tutaj Ci nie powie co się naprawdę stało.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@E-Handel211  "... bo karta działała godzinę może i przestała poprawnie funkcjonować po prostu po restarcie komputera."

Aha,  więc karta jednak działa,  nie kupiłaś uszkodzonej.  Komputer nie startuje prawdopodobnie z powodu ustawień w biosie,  możliwe  że reset biosu mógłby pomóc.  Ale już nie doradzam, zbyt mało rzetelnych informacji, zbyt dużo insynuacji, bicia piany itp...

Jeżeli już rozpoczęłaś dyskusję to nie przejmuj się zwrotem. Jeżeli sprzedający zażąda zwrotu karty  będzie musiał podać adres do zwrotu.  Jeśli nie zechce zwrotu,  wystąpisz do  Allegro o zwrot zapłaty z Programu Ochrony Kupujacych.  Odpowiedni komunikat dostaniesz w dyskusji.

oznacz moderatorów
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

Wiesz, jeśli już w polemikę wchodzimy to widziałam sytuacje gdzie karta  działała dobrze do godziny, max 2 godzin, jak dostała temperatury to świrowała, BSOD, resety i inne cuda, nie jest powiedziane że ona przyszła sprawna, ona mogła być na dobra sprawę np. po piekarniku i akurat padła teraz a nie za 2 miesiące, to tylko czysto hipotetycznie spekulowana wersja wydarzeń, dziwi mnie fakt w jaki sprzedający się zachowuje, wielkie oburzenie że ma przyjąć reklamację, ja jakbym miała czyste sumienie to bym przyjęła skoro wg. niego jak to mi przez telefon powiedział: "miałem ją na dwóch różnych płytach i działała", to dlaczego nie zechce udowodnić, przecież to ja pokrywam koszt paczki do niego... Bo on nie ma czasu na takie coś jak to wczoraj przez telefon mówił... A sprzedawać ma czas? Ciekawe... Bios nie ma tu nic do rzeczy poza tym skoro wszystko działało, płyta druga na której sprawdzał narzeczony te kartę ma aktualny bios i dotychczas miała na sobie GTX 550ti, HD6850, GTX 660, 770, 780 i HD7970 I ŻADNA z kart nie sprawiała problemu, poniżej link z filmikiem który nagrał narzeczony i w dyskusji załączyliśmy na dowód tego co się dzieje...

https://files.fm/f/atr8a35g9

oznacz moderatorów
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

Mam wrażenie że sprzedający z którym mam otwartą dyskusję naćpał się czegoś, ów jego mość twierdzi że w rozmowie przez telefon słyszał o zmianie pasty i tym że spadek temp. wyniósł 5 stopni... Próbuje mi zarzucić ingerencję fizyczną w kartę co jest wierutną bzdurą. Owszem telefonicznie była mowa o tym czy pasta była wymieniana, nawet pytanie przed zakupem w wiadomości, i jedyne co sprzedajcy usłyszał to to że pastę mam zamiar zmienić BO z założenia wiem że to poprawia kulture pracy i temperatury spadają o 5-10 stopni niekiedy, ale nikt chyba nie jest głupi by ingerować w kartę nieprzetestowaną w pc po zakupie... Poza tym dziś karta już jest na serwisie z prośbą o ekspertyzę, serwis ma też oszacować i na piśmie przedstawić swoje stanowisko czy karta nosi ślady ingerencji w kartę (jakieś naprawy, ogólnie rozbieranie karty itp.). Nie lubię takich typów co arogancko imputują od razu że całą winę ponosi kupujący bo przecież on nic nie zrobił i zdecydowanie odmawia przyjęcia reklamacji.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@E-Handel211  Wart Pac pałaca, a pałac Paca.

Sama twierdzisz dość arogancko, że uwaleniu całego komputera winny jest nikt inny tylko sprzedający 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@E-Handel211 czego się spodziewasz? że sprzedający który być może mówi prawdę i wysłał sprawną kartę nie będzie się próbował wytłumaczyć?

Każdy swoją stronę trzymał będzie, to była używka a nie nowa, tutaj są trochę inne zasady. Sprzedający chce udowodnić że wysłał kartę sprawną a Ty że wysłał uszkodzoną.

Kwestia tego kto będzie miał dowody po swojej stronie, przekrzykiwanie się nic nie zmieni. Karta jest na diagnostyce więc cierpliwie czekaj, potem skonfrontuj dowody ze sprzedającym i zobaczysz co dalej.

Nie rozumiem po co się jeszcze z nim wykłócasz i marnujesz czas.

Poza tym już było pisane, nie ma czegoś takiego jak odmowa przyjęcia reklamacji. Jeśli nie będzie chciał nawet reklamacji przyjąć (nie uznać tylko przyjąć) to wtedy pisz do POK i problem z głowy.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Gdyby tak łatwo psuły się innej podzespoły od montażu niesprawnego GPU to taki "Forest" który naprawia GPU i pokazuje to na swoim kanale na YT musiał by po każdej naprawie wymieniać pół sprzętu służącego do testowania kart przed i w trakcie ich naprawy 😁😂

Jeżeli był test w furmarku robiony i jest to na aukcji to raczej nie zwracał bym żadnej kasy itp.

Ciężko uwierzyć w to co się czyta. Jaki to był dokładnie model karty?

oznacz moderatorów