anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam uszkodzoną kartę graficzną

MAMY ROZWIĄZANIE!
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

Witajcie, dziś niestety przydażyła mi się nie zbyt miła sytuacja, przed weekendem kupiłam kartę graficzną do komputera, tutaj niestety sprzedający twierdzi że u niego było wszystko ok, otóż chyba nie do końca bo karta mi uwaliła praktycznie cały komputer jakby nie patrzeć, pamięci ram wszystkie 4 kości uwalone, płyta nie startuje, nie wiadomo co z procesorem, a grafika na innej płycie powoduje freeze na ekranie powitalnym płyty głównej, dalej żadna płyta nie chce startować. Po telefonie do sprzedawcy ten zaczął się tłumaczyć że on nie miałem takich problemów i on się dziwi bo nie ma czasu na takie sytuacje itp. Otwarta dyskusja już jest, czy można liczyć na pomoc ze zwrotem pieniędzy jeśli sprzedający będzie sprawiał problemy? Co z wyrządzonymi szkodami? sprzęt który uległ awarii jeśli procesor wliczyć też to około 1000zł, nie wiem jeszcze co z dyskami bo nie mam jak ich sprawdzić dziś, dopiero w pracy więc chwilowo nie wiem czy pula wyrządzonej szkody się nie powiększy. Warto brnąć prawnie w temat? Mnie finansowo szkoda boli bardzo, nie stać mnie na używany komputer za 1000-2000zł... Kupujący dostał wideo w rozmowie przedstawiający problem który zaistniał (nieurachamiające się inne zestawy z zakupioną kartą).

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

Teraz to się komedia zrobiła, allegro zajęło głos w sprawie mówiąc dość oczywiste że reklamacje musi przyjąć to typ mi się odgraża policją że on przyjmie to ale do ekspertyzy da kartę policji i oni będą potrzebować mój sprzęt zepsuty do tego XD Co??? XD większego steku bzdur nie słyszałam jak żyję... Przedmiotem sporu jest karta która jest uszkodzona a nie mój uszkodzony sprzęt 😄

oznacz moderatorów
KryPauZak
#9 Pomysłodawca#

Witam jestem sprzedającym kartę i oświadczam ze konto darasxxpl1989 kupił kartę na lokalnie i nie opłacił tylko zaproponował wystawienie na zwykłym allegro bo cos tam nie poszło a kupił na zwykłym allegro nikiem E-Handel211 czyli to jedna osoba można po ip dojść lub danych i jest bardzo kręcąca tematem bo raz karta chodziła raz nie, raz wymiana pasty z termopadami przez telefon na co mam świadka a wkręca teraz że miał zamiar takie nie spójne to wszystko od początku.  

oznacz moderatorów
KryPauZak
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze chce dodać ze sprzęt na którym została odpalona grafika został pospiesznie sprzedany w ciągu 24 h na allegro chyba cos tu nie gra https://allegro.pl/oferta/komputer-i7-4770-16gb-ddr-1600-monitor-24-12321930197

oznacz moderatorów
darasxxpl1989
#8 Zapaleniec#

A co mam robic z uszkodzonym komputerem, zupy nagotowac sobie? Człowieku [edycja] odemnie jesteś [edycja] spamujesz mi w dyskusji że to o nękanie zakrawa. Nie prowadzisz dyskusji tylko atakujesz słownie cały czas non stop. Ty się [edycja] powinieneś... Wszędzie widzisz drugie dno weź zejdź na ziemię, karta kupiona przez kobietę dla mnie, ja pisałem do ciebie na lokalnym a ty kręcisz aferę że nie wiem co się stało, [edycja]  gościu [edycja] tak bo wrzodów dostaniesz... Nie potrafisz normalnie pisać tylko cały czas atakujesz kręcąc chore sytuację że ktoś ciebie oszukuje, za dużo teorii spiskowych...

oznacz moderatorów
KryPauZak
#9 Pomysłodawca#

Wrzodów to możesz Ty się nabawić od nerwicy która chyba masz. Każdy chce udowodnić swoją rację. Ja wyslalem Ci kartę sprawną Ty twierdzisz inaczej. Żegnam. 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@msniezek  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Myślę że pora na interwencję,  ale proszę nie usuwać tego postu,  to powinno zostać  aby wszyscy czytający mogli  wyrobić sobie własciwą  opinię  o osobie.

oznacz moderatorów
Alligator_pl_
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli uważasz karta że uszkodziła Ci komputer to musisz oddać komputer do ekspertyzy żeby mieć na to jakiś dowód . Samo "uważam " nie wystarczy .  A może komputer uszkodził kartę? różnie bywa.  Sprzedając komputer pozbawiłaś się  możliwości udowodnienia swoich racji.  

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Jak miło ^^ Mamy tutaj chyba pierwszą w ostatnich czasach (dobre 8msc) konfrontację - kupujący v sprzedający gdzie obydwoje przedstawili swój punkt widzenia na zaistniałą sytuację.

 

Kupujący napisali, że karta została kupiona w celu modernizacji - wymiana z GTX 970 na GTX 1060 3GB (wut?)

To jest jakaś kuriozalna zmiana gdyż 970 ma 4GB pamięci ram na pokładzie a 1060 (ten zakupiony model) 3GB i jeszcze ważna jest też szyna danych 256bit v 192bit oraz przepustowość pamięci ram 224GB/s v 192GB/s

Ze strony obserwatora wygląda to tak jakby ktoś się nie znał na sprzęcie(?)

Podobno padła płyta, być może pamięc ram. Nie wiadomo czy CPU sprawne. Dziwna sytuacja.

Zobaczyłem sobie na internet, producent płyty czyli Asus długo dawał wsparcie w postaci wydawania nowych rewizji BIOS dla tej płyty. Czy było zaktualizowane do najnowszej wersji?

 

Sprzedający sprzedając kartę wykonał test w programie obciażającym GPU w 100%. Chociaż test trwał dość krótko bo 10min (najlepiej około 1h potestować) to widać, że karta była sprawna w tym czasie zachowując też poprawne temperatury pracy.

Dodatkowo został przekonany aby wystawić na zwykłym Allegro. Czy ktoś normalny wystawi niby niesprawny sprzęt i go sprzeda jako sprawny na zwykłym Allegro aby dostać zaraz za to negatywną opinię?

Niech każdy sobie sam wyciągnie wnioski... Ja ze swojej strony napiszę, że chętnie bym nabył tego kompa od kupujących w tej kasie za którą został sprzedany na aukcji 😅 aby zobaczyć co tam ewentualnie zostało porobione.

oznacz moderatorów
E-Handel211
#7 Wielbiciel#

Nie sprzedał się właśnie wystawiam na części to co zostało by uzbierać na laptopa chociaż jakiegoś z marginalnym stopniu podobnego do tego co było w tym PC. Dziś z serwisu odbiorę kartę i zobaczę co serwis stwierdzi odnośnie sprawności sprzętu. Mam gdzieś te reklamacje totalnie, wiem że już od osoby prywatnej nic na allegro nie kupię, od firm to chociaż jak kupujesz chroni cię prawo konsumenckie a tutaj nic cię nie chroni, nie dość że jesteś stratny to natrafisz na typa który zrobi z ciebie debila a co niektórzy z poklaskiem temu zawtórują jeszcze... Super społeczność po prostu... Co do zmiany 970 na 1060 jest większa wydajność, niekoniecznie spora ale nie liczy się tylko vram no ale co ja tam wiem... Przecież tu same omnibusy są, wszyscy wszystko wiedzą najlepiej... Płytę z ramem mam cały czas i z prockiem, może uda mi się przetestować dziś cpu jak pójdę po kartę to się dowiem więcej co jest tam niesprawne.

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@E-Handel211 a ja dalej nie rozumiem czemu się bulwersujesz. Odpisują Ci w 99% sprzedający którzy już niejeden przekręt widzieli i nauczyli się doszukiwać drugiego dna w tym co kupujący "twierdzi".

Chcieli Ci pomóc, przynajmniej na początku, rzetelnymi fachowymi radami potem zamiast dać sobie na wstrzymanie i poczekać na rozwój sytuacji to tylko się bardziej nakręcasz. Im więcej w to brniesz tym mniej ludzie będą chcieli Ci pomóc bo nikt nie lubi pyskatych rozmówców.

A sytuacja jest tak mało wyraźna że chyba tylko wróżka mogła by zająć określone stanowisko, poza oficjalnymi sposobami postępowania typu POK/reklamacje/ekspertyza to czego więcej oczekujesz? Że ktoś Cię po głowie pogłaska i powie że sprzedający jest zły i będzie wszystko dobrze? Bo tak to wygląda.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@E-Handel211  "Płytę z ramem mam cały czas i z prockiem,.."

Bardzo interesujące,  trzymasz te części na pamiątkę ?

Ciekaw jestem co serwis może wyczytać ze  starej używanej karty graficznej. Faktem jest że w momencie zakupu  była sprawna, sama to napisałaś.

Poprzedni użytkownik miał prawo ją czyścić, odkurzać, wymieniać pastę.  Nigdzie nie jest zapisywane kiedy nastąpiło uszkodzenie ale napisałaś przecież  że  w twoim  komputerze.

@KryPauZak   Uważam że powinieneś wykonać sobie zrzuty ekranu z wypowiedzi  bo są tutaj cenne informacje które mogą być przydatne w przyszłości. Również maile i sms trzeba archiwizować.

oznacz moderatorów
darasxxpl1989
#8 Zapaleniec#

Po wizycie w serwisie okazuje się że karta jest ok a uwalona jest tylko na to wychodzi płyta i/lub ram. Przepraszam sprzedającego za to że nerwy mnie poniosły, niesłuszne było moje oburzenie faktycznie brak racji po mojej stronie... Wygląda na to że usterka płyty lub pamięci była zbiegiem okoliczności lub moja wina...

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

😂

Dziwne, sprawdzane chyba było na dwóch płytach? ^^

Lepiej tam poaktualizujcie BIOSy bo czasami jest tak, że różne karty nie potrafią wstać na danym sprzęcie bez najnowszego oprogramowania.

A co do wymiany gtx 970 -> gtx 1060 3GB to całkowicie rzecz nie warta zachodu. 970ątka ma więcej VRamu i w grach które potrzebują większej ilość za sprawą możliwości włączenia zaawansowanych opcji w grafice będzie to lepsze rozwiązanie.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@darasxxpl1989  Czy nie wydaje ci się że za niektóre przemądrzałe i chamskie teksty nas i wszystkich czytających również powinieneś przeprosić?

oznacz moderatorów
darasxxpl1989
#8 Zapaleniec#

Przepraszam, mogłem faktycznie odpuścić i wziąć dwa głębsze wdechy, zawiódł mnie też brak wiedzy.

oznacz moderatorów
KryPauZak
#9 Pomysłodawca#

Witam mam nadzieje ze następnym razem podejdziesz inaczej do sprawy bo tu wydarzyło się o wiele za dużo w jeden dzień gdybym nie był pewny sprzętu wystawił bym jako uszkodzony tak jak zawsze bo nie mam czasu na zabawę w typie a może pójdzie kupujący się nie skapnie że cos jest nie tak. Komputerami zajmuje się około dziesięciu lat  i mam swoich stałych klientów którzy wracają a kolejni są zadowoleni. Oby mniej takich sytuacji na allegro i innych portalach tracąc niepotrzebnie czas i nerwy pozdrawiam  

oznacz moderatorów
pinkpink11
#12 Orędownik#

A może ktoś doskonale wiedział, że ma zepsuty komputer i chciał go sobie naprawić za free? 😉

oznacz moderatorów
darasxxpl1989
#8 Zapaleniec#

Proszę bez takich insynuacji...

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tak to jest jak się kupuje podzespoły niewiadomego pochodzenia i w jakim są stanie. Podjąłeś ryzyko imasz babo placek.😁

oznacz moderatorów