anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem komputer z fałszywej aukcji

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie. Zakupiłem na aukcji allegro komputer w dość okazyjnej cenie, wręcz bardzo podejrzanej i słusznie była podejrzana, ponieważ znalazłem ten sam komputer na innej stronie aukcyjnej z tym samym opisem. 

Dopiero po fakcie mogłem skontaktować się ze sprzedającym telefonicznie, jak i w ogóle znaleźć dane o tej osobie. Jak się okazało Pani, która wystawiła ten przedmiot, znalazła ogłoszenie, że będzie wystawiać czyjeś aukcje allegro na swoim koncie, oczywiście można wpaść na to, że to jest jawne oszustwo.

Niestety zdjęć z aukcji nie mogłem dokładnie sprawdzić, ponieważ byłem na telefonie, a tam wyszukiwanie obrazem nie działa tak samo jak na komputerze.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy potrzebna jest interwencja policji? 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Nadal nie odzyskałem pieniędzy. A Pani sprzedająca jakoś za bardzo się nie przejmuje, bo dalej sprawy nie zgłosiła na policję, przez co nie może wysłać protokołu, a co za tym idzie nie mogę odzyskać pieniędzy. A wysyłki także nie ma, a już minął tydzień od kupienia. A chciałem sobie kupić teraz komputer, ponieważ to jest dobry moment, bo ceny lecą w dół, a potrzebuję go do pracy. Czyli to znaczy, że mam czekać jeszcze jeden cały tydzień, zanim odzyskam pieniądze?

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

tydzień? ja sprawa pójdzie na policję i ruszą przewidziane w takich sprawach procedury to potrwa to co najmniej kilka miesięcy, u mnie w rodzinie podobna sprawa ciągnie się od grudnia tamtego roku i końca nie widać

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Po dwóch tygodniach od zakupu i jeżeli dalej nie otrzymam ani zwrotu od Pani sprzedającej, ani przedmiotu, który kupiłem to Allegro mi zwróci pieniądze, z tego co zrozumiałem tutaj w dyskusji. Czy się mylę? Później sprawą z tym, że wysłała oszustom moje pieniądze powinna się zająć policja, tylko no właśnie. Musi to sama zgłosić.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

nie znamy wszystkich aspektów, sprawy najlepiej zasięgnąć rady prawnika

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusję odznaczasz jako nierozwiązaną. Po 14dnaich Allegro może Ci dać możliwość złożenia wniosku na rekompensatę Allegro Protect.

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Okej, czyli jeszcze tydzień i prawdopodobnie odzyskam pieniądze. Szkoda, że aż tyle to trwa, skoro wszystko już jest wiadome, ale zasady to zasady.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@Rudli99 Termin na złożenie wniosku nie skróci się automatycznie. Trzeba o to poprosić pracowników Allegro. Powinien w tym pomóc ktoś z obsługi forum (jeśli się tu zjawi, co niestety nie jest takie oczywiste).

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

No nic, w takim razie zostało tylko czekać 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Rudli99: jesli moge zaproponowac... zeby nie kopać leżącej - skontaktuj sie ze sprzedającą i przedstaw jej mozliwe rozwiązania ktore tu zobaczyles.
Zapewne kobiecina nie byla swiadoma a ktoś ją załadował w... kosmos.
Wyznacz termin na zwrot $$ i poinformuj allegro o tym, ze np. dostales kase.

Chyba, że sprzedająca leci bezczelnie w kulki no to nie ma co się litować.
Sam wiesz i sam musisz ocenic sytuację.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Rudli99 Zrób tak jak napisał @Client:104371448 > może odda pieniądze bez zbędnych awantur i nerwów > wszystkiego się dowiesz jeżeli będzie brała udział w dyskusji > może się uda załatwić polubownie > a jak nie to po 14 dniach złożysz wniosek do AP

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Została sama oszukana i ma zwrócić środki, naprawdę?😂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Dobrze wiesz jak to potraktuje Allegro. Wypłaci kasę z AP i będzie ścigać sprzedającą > pewnie jeszcze zablokują jej konto

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A kontakt ze sprzedającym w tym przypadku co pomoże, skoro już był i odpowiedziała: od której kupiłem ten komputer i powiedziała, właśnie to, co napisałem powyżej, czyli, że niby znalazła jakąś firmę, która zajmuje się sprzedażą sprzętu, elektroniki i że ona jest tylko pośrednikiem

oznacz moderatorów

orgonepl
#8 Zapaleniec#

Nie no co ty, to jej pierwszy raz pewnie więc dałbym jej taryfę ulgową. Niech ona sprzedaje dalej a kupujący założy sprawe w sądzie jak mu sie coś nie podoba i niech płaci za koszty administracyjne postępowania

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@LEW433: naprawdę.

Przecież zostanie zaorana.
Przez Allegro i Policje.
Może zaoszczedzic sobie w polowie klopotow oddajac sama z siebie $$.

Ja bym tak zrobił.

oznacz moderatorów

Rudli99
#8 Zapaleniec#

Problem w tym, że wątpię, że ta Pani ma takie pieniądze, by je oddać, skoro liczyła na szybki i prosty zarobek, a wyszło jak wyszło. Poza tym też została oszukana, ale przez osobę spoza Allegro, więc tę sprawę powinna już rozwiązywać sama, to samo jej powiedziałem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To zrób.🤣

oznacz moderatorów