anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem telefon, dostałem puste opakowanie

sochackik55
#7 Wielbiciel#

Witam,

kupiłem iPhone 13 pro max na jednej z aukcji. Cena była dosyć korzystna, bo sprzęt pochodził ze zwrotu. Przesyłka opóźniała się, a po interwencji Allegro sprzedawca nadał przesyłkę. W dniu wczorajszym przesyłka do mnie dotarła, jednak otrzymałem tylko opakowanie od iPhone i kabel lightning. Żadnego urządzenia a także żadnego dowodu zakupu - kompletnie nic poza tym… Zalozylem spór, jednak Allegro pewnie uwierzy swojemu sprzedającemu niż jednemu z wielu klientów… Może mi ktoś z was podpowiedzieć co mogę zrobić aby odzyskać stracone pieniądze? To są dwie moje wypłaty… Dodam ze ocena sprzedającego to 93,3% - mój błąd, mogłem to sprawdzić przed zakupem. Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sochackik55 powinieneś być zadowolony , że dostałeś pudełko 😁

Masz skuteczne narzędzie , które nazywa się ,,dyskusja ,, skorzystaj z niego .👍

oznacz moderatorów

sochackik55
#7 Wielbiciel#

Tak, skorzystałem z niego, jednak Allegro odpisało „Kupujący zgłosił nam, że nie otrzymał zamówienia. Proszę sprzedającego o dodanie numeru przesyłki lub załączenie potwierdzenia nadania, z widocznym adresem doręczenia.
Jeśli zamówienie nie może zostać wysłane, proszę o zwrot pieniędzy przez Allegro Finanse lub przesłanie potwierdzenia przelewu.”

 

Zdaje się że nie rozumieją na czym polega problem, sprzedający pewnie prześle im numer przesyłki, zobaczą że doręczona i będzie po zawodach…

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sochackik55 spokojnie , to odpowiedź automatyczna , zaglądaj tak raz na dzień do dyskusji i w razie potrzeby odpowiadaj . Po 14 dniach otrzymasz propozycję złożenia wniosku o odszkodowanie do POK .

oznacz moderatorów

sochackik55
#7 Wielbiciel#

Kurczę, pozostaje mi wierzyć ze faktycznie tak będzie. Dzięki za słowa wsparcia

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sochackik55 tak będzie , nawet sobie nie wyobrażasz w jakich absurdalnych sytuacjach klienci otrzymują rekompensaty .

oznacz moderatorów

sochackik55
#7 Wielbiciel#

Mam już możliwość złożenia wniosku w POK, jednak wymagane jest tam zdjęcie dokumentu tożsamości. Nie do końca rozumiem w jakim celu takie zdjęcie jest przez Allegro wymagane, nigdy nikomu nie udostępniałem skanu swojego dokumentu tożsamości, więc dlaczego mam go wysyłać w jakimś wniosku, do którego nawet nie wiem kto będzie miał dostep.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Takie procedury stosuje allegro i wymaga skanu dowodu .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz zasłonić wrażliwe dane.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

ostatnio skladałem wniosek do POK, wyslalem wszystkie niezbedne dane

Sprawa wydawala sie oczywista bo sprzedający zwodził mnie od stycznia, a mamy kwiecień

 

Zlozylem wieczorem a rano mail, ze wniosek zostal odroczony i ze trzeba dać szanse sprzedającemu

Sam nie wiem co o tym myslec, albo ktos kupił bajeczki jak ja kupowalem albo faktycznie ma zamiar rozwiązać problem albo ma jakies układy

Kolejny tydzien minął

ktoś sie orientuje na ile jest odroczony wniosek do POK ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wg Allegro czas mają 30dni. Dziś tu sprzedający pisał że wyraził chęć zwrotu środków ale Allegro wypłaciło rekompensatę z POK, także nieobliczalne są wyroki boskie.🤔

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sochackik55 tylko uprawnione osoby mają dostęp do skanów dokumentów. Prosimy i przesłanie skanu dokumentu w sytuacjach, w których weryfikacja danych jest konieczna, jednak zezwalamy na anonimizację dokumentu. Tym niemniej do POK nie wymagamy skanu dowodu.

@Client:80340374 czy możesz podać login konta, którego dotyczy Twój wniosek o rekompensatę z POK? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sochackik55
#7 Wielbiciel#

Przesłałem wczoraj skan dowodu i czekam na rozpatrzenie, jednak nie rozumiem fragmentu, ze do POK nie wymagacie skanu dowodu, skoro to właśnie w formularzu POK zostałem o to poproszony. A z czystej ciekawości - jakie inne dokumenty tożsamości oprócz dowodu osobistego akceptujecie?

@la_nika 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sochackik55 od 22 lipca w formularzu nie ma konieczności dołączania dokumentów tożsamości przez zaufanych Klientów. We wniosku jest możliwość dołączenia dokumentów, ponieważ jest to konieczne w przypadku nie zweryfikowanych kupujących. Szczegółowo piszemy na ten temat w regulaminie (część IV punkt 1b). Jeżeli chodzi o to jaki dokument akceptujemy to dokument tożsamości z imieniem, nazwiskiem i datą ważności.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sochackik55
#7 Wielbiciel#

@la_nika A jakie dane na dokumencie można zasłonić?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

b) zdjęciem każdej ze stron dokumentu tożsamości z imieniem, nazwiskiem i datą ważności (w przypadku Konta Junior, kserokopią każdej ze stron legitymacji szkolnej obejmującą następujące dane: imię i nazwisko oraz datę ważności), przy czym Allegro.pl może zrezygnować z tego wymogu, w sytuacji gdy decyzja o przyznaniu rekompensaty Kupującemu nie budzi wątpliwości (w szczególności gdy Kupujący został zweryfikowany na podstawie art. 2.6 lit. a oraz c Regulaminu Allegro)

to musi być, resztę zasłoń.

oznacz moderatorów