anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno przedmiotu od prywatnego sprzedawcy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Jakub12123
#7 Wielbiciel#

Witam, zamówiłem przedmiot z koszyka przez przypadek sprzedającym okazała się prywatna osoba napisałem do niej odrazu ze anuluje zamówienie, po czym sprzedający napisał ze muszę anulować przez Allegro lecz u tego sprzedającego nie miałem takiej opcji w takiej sytuacji napisałem do Allegro dali mi odpowiedz ze nie maja możliwości technicznych aby mi anulować to zamówienie.. po czym przychodzę w wtorek z pracy a tu paczka pod drzwiami.. kurier zostawił.. teraz pisze o zwrot to mi sprzedawca pisze ze nie przyjmie zwrotu…. 

Sa jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy? np. Zgłoszenie na policję?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, jak Policja a co tam chcesz niby ugrać?. Sprzedający prywatny nie musi przyjmować zwrotu bez podania przyczyny. zamówiłem przedmiot z koszyka przez przypadek sprzedającym okazała się prywatna co tzn. że z góry zakładałeś zwrot?

oznacz moderatorów
Jakub12123
#7 Wielbiciel#

Po prostu oglądałem tą rzecz zamiast obserwuj dodałem sobie do koszyka i kontynuując jakieś inne zakupy po kilku dniach zapłaciłem za cały koszyk co okazało się ze ta rzecz kupilem przez przypadek i nie mogłem odrazu anulowac ani nic z tym zrobić ..

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To zostaje dogadać się ze sprzedającym.

oznacz moderatorów
Jakub12123
#7 Wielbiciel#

Jak to jakiś nie normalny chłop nie przyjmie zwrotu i tyle, Allegro tez go prosilo w dyskusji o zrozumienie mojej sytuacji a on twardo ze nie i już dlatego tu jestem z zapytaniem czy jakieś szanse są na odzyskanie pieniędzy bo 600 zł droga nie chodzi.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A to bardzo normalne, takie jest prawo i Allegro ani nikt go nie zmusi do zwrotu bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów
Jakub12123
#7 Wielbiciel#

Ja rozumiem wszystko ale sam przyznaj bądźmy ludźmi piszesz do chłopa ze to pomyłka i anulujesz zamówienie a chłop ma to w du*ie i wysyła chamsko..  bądźmy ludźmi 😉 dziwie się czemu Allegro nie ma funkcji anulowania zamówienia u prywatnych sprzedawców

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nie ma bo nie może mieć>takie prawo. Rozumiem i znam sposób ale......poszukaj, nie będę pisał bo mnie sprzedajacy ...zjedzą. Wg polskiego prawa sprzedajacy prywatny nie musi przyjmować zwrotu bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów
Jakub12123
#7 Wielbiciel#

Nie możesz pomoc np. Mailowo? Rlyrally@gmail.com

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Domyśl się, napisałem że nie ma zwrotu bez podania przyczyny ale może być zwrot z podaniem przyczyny...reklamacja a z jakiego powodu.....?

oznacz moderatorów
Jakub12123
#7 Wielbiciel#

Dobra tylko ja już utworzyłem dyskusje próbowałem się dogadać Allegro tez mi pomagało także jak mogę teraz sobie powód wymyślić nagle. Odezwij się jakbyś nie chciał tu tego opisać na maila odpalę ci coś siana za to 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz i nie możesz wymyślać, masz 1 rok rękojmi użytkuj.☹️

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@LEW433

Może pomyśl o założeniu kącika porad " jak wydymać sprzedawcę na Allegro". Płatne sianem 😂

 

Wojtuś lubi śliwki,

Jasio woli ptysie,

Tomuś na śniadanie

je wiśnie w śmietanie.

Osioł lubi sianko,

sikorka nasionka,

a ślimak śpioch jeden,

Je maślaków siedem.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz i nie możesz wymyślać, masz 1 rok rękojmi użytkuj. Poczytaj jak sprzedajacy dymają kupujących i tam składaj porady.😛 Doskonale wiesz i wystarczyło poczytać, kupujący się pomylił i prosił o anulowanie zakupu przed wysyłką i dlaczego sprzedajacy nie poszedł mu na rękę? Szkoda że przed dyskusją nie "poprosił o pomoc", ale ma 1 rok rękojmi, teraz jak sprzedajacy taki "ludzki" to jest jeszcze czas na "użytkowanie".😁

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

@LEW433 tylko dlaczego sprzedający miałby mu iść na rękę? Umowa jest wiążąca. Gdyby to sprzedający chciał ją rozwiązać bez powodu to już byś autorowi pomagał pozew pisać.

 

Serio, ktoś przez pomyłkę wpłaca 600 zł i nie zauważa, że coś jest nie tak z kwotą zamówienia? Dobre bajki.

oznacz moderatorów
Jakub12123
#7 Wielbiciel#

Zauważyłem po zapłaceniu.. dzieją się takie rzeczy przez pośpiech.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:96810784

 Lew i pisanie pozwu 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Jakub12123
#7 Wielbiciel#

Odpalę to nie znaczy płatność.. siano to przedmiot który kupiłem.. No i nw jak odpalić tą Balarke do siana  

9176A144-D55D-4015-A8EF-08DB097CEA69.png

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Jakub12123 jak odpalić tą Balarke do siana  > przeczytać opis aukcji  > jak nie tej to innej z tym samym przedmiotem

@LEW433 A Ty nie napuszczaj na sprzedającego > może wyłaczył rekojmię . znowu podpuszczasz do awantur?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Jakub12123 wystaw na sprzedaż na Allegro lub w innym serwisie. Może akurat ktoś kupi i może nawet z zyskiem 🤑

oznacz moderatorów