anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupowanie opinni lub wyłudzenie danych

kmnieruchomosci
#1 Nowicjusz#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Jak zgłosić kupowanie opinni przez sklep . Komu dostarczyć scrin z rozmowy? I komu zgłosić być może chcą wyłudzenia danych? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Allegro. To ich system statystyk wpływa na coraz więcej podejrzanych zachowań. Jak Ci chodzi o to, że wystawiłeś nega i zaproponował zakupy to to obecnie nie jest nic zadziwiającego i allegro dobrze to wie. Z jednej strony jest to desperacja sprzedających, bo dla statystyk są gotowi płacić... W pierwszej chwili to wnerwia. Ale ja np po przemyśleniu już się tak nie wkurzam. Bo lepszy ten co zrekompensuje niż ten co sądem grozi albo nęka milionem maili i telefonów. Allegro każe wyjaśniać z kupującym nawet gwiazdkę mniej. Sprzedający z tej grupy przynajmniej zbytnio nie spamują i klient nie zostaje stratny... Można powiedzieć, że jest zawsze na plusie, wiec w sumie ciężko na dobrą sprawę się czepiać. Sprzedających mających usuwane opinie łatwo rozpoznać. Na zdjęciu opinie jednego z moich ciuchowych ulubieńców stosującego tę taktykę. Czyli zawsze spóźnia zwrot, dostaje nega, po 3 dniach mail z rekompensatą i powtórka maila po 3 miesiącach. Po skorzystaniu z rekompensaty nagle zaczyna zwracać w  terminie czyli jednak można...cóż. Śmieszne ale w sumie specjalnie spóźni to wyjdę na plus( i nie mówię o jednorazowym przypadku, nega dałam po 3cim lub 4 zwrocie po dyskusji po 3 tygodniach), nie zwróci to zazwyczaj wszystko dobrze i wtedy plus. Przynajmniej użerać się nie trzeba. Patrzysz na oceny usunięte i już wiesz czego się możesz spodziewać po sprzedawcy. Nie myl tylko z wykluczonymi bo tamte to nic złego...

Screenshot_10.png

oznacz moderatorów

kmnieruchomosci
#1 Nowicjusz#

Ja mówię o sytuacji gdzie zgłoszono się do mnie z oferta. W której to za dokonanie opini i zrobienie scrinu mam dostać pieniądze. Proponują taki zawodowy charakter takiego działania. Chciałabym przekazać to do weryfikacji administratorowi. Być może linki z ogłoszeniem sklepu to próba wyłudzenia danych. Albo faktyczne działanie kupowania. Jak wiec skontaktować się z odpowiednim człowiekiem. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

A o tym to chyba od czasów kupowania opinii za surki w grach nie słyszałam xD. To moderacje najlepiej zawołać. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Ale to też coś u zdesperowanego sprzedawcy jest. Może mu opinia siadła i smarta straci albo cos w tym stylu...

oznacz moderatorów

kmnieruchomosci
#1 Nowicjusz#

To bardzo dziwne zachowanie i z zagranicznych nr telefonu. Myśle ze Allegro powinno się tym zainteresować. Zbadać temat - jeśli to próba wyłudzenia danych ostrzegać użytkowników. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Czyżby Chińczyki zaczęły opinie kupować na swoje sklepy kopiuj wszystko? Wrzuć w googla kierunkowy to się dowiesz z jakiej zagranicy ten nr

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kmnieruchomosci Cześć! Prześlij nam zrzuty ekranu na spolecznosc@allegro.pl 

Będę wdzięczna, jeśli w treści mejla wkleisz link do tego wątku 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów