anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Limit odnawialny allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Bartimer934
#2 Obserwator#

Witam, dzisiaj wziąłem raty od nowa i chciałbym się dowiedzieć od doświadczonych użytkowników jak to działa w praktyce. Przykład. Jeżeli mam limit powiedzmy 1000 zł, robię  zakup za 300 rozłożone na 3 raty po 100, to rozumiem, że reszta tej kwoty leży na koncie i mogę korzystać z niej przy inny h zakupach ? Bo w umowie jest zapis, że jak mam limit 4800 to jest to cała suma do spłaty, a robiłem zakup za niecałe 300 zł. Spłacam  tylko raty pojedynczego zakupu ? 

 

Druga kwestia to zmniejszenie limitu kredytowego. Nie jest mi potrzebna tak duża kwota i chciałem ja zmniejszyć do 500 zł, co zresztą w umowie jest zawarte, że w każdej chwili można zmniejszyć limit i bank do 30 dni ja zmniejszy. Tylko pytanie jak to wygląda w praktyce, musze iść do BNP osobiście, złożyć wniosek internetowy, czy mail do konsultanta załatwi sprawę ? To tyle z mojej strony, będę wdzięczny za pomoc, gdyż pierwszy raz spotykam się z taką formą rat. Pozdrawiam allegrowiczów  ☺

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

@Bartimer934 Umowa zawsze jest z bankiem, więc wszelkie "manewry", należy konsultować z bankiem.

oznacz moderatorów
Bartimer934
#2 Obserwator#

Tak, wiem tylko jak to wygląda właśnie od strony praktycznej, wystarczy jakiś wniosek elektroniczny ze strony BNP, czy trzeba chodzić do oddziału 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Bartimer934 Zapytaj o szczegóły Allegro przez zamówienie rozmowy albo czat jutro:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a

oznacz moderatorów
Bartimer934
#2 Obserwator#

 Limit jest na 12 miesięcy i automatycznie odnawialny, czy po tych 12 miesiącach mogę zrezygnować  z tego kredytu, bez jego przedłużania  ? Chodzi mi o to, że na koniec roku zostaje mi powiedzmy 3000 zł i chciałbym z tego limitu zrezygnować  Nie ma nic o tym. Wolałbym mieć jednak mniejszy ten limit i w razie potrzeby go sobie zwiększyć. Pytanie, czy mogę swobodnie tym sterować, czy trzeba chodzić po bankach 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Bartimer934 No limit jest max. więc nie musisz kupować za całość, ale jak masz płacić jakieś opłaty, to nie warto tego mieć, najlepiej zapytać o szczegóły w banku.

oznacz moderatorów
Bartimer934
#2 Obserwator#

Dlatego napisałem do nich, że chce zmniejszenia limitu do 500 ziko

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Bartimer934 Moim zdanie wniosek przez internet.

oznacz moderatorów
Bartimer934
#2 Obserwator#

Znalazłem coś takiego 

1.,,Umowa zostaje zawarta na okres 12 miesięcy i będzie przedłużana na kolejne okresy roczne, o ile żadna ze Stron nie sprzeciwi się przedłużeniu
na piśmie z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.,,

2.,, Posiadacz może złożyć w każdym czasie Dyspozycję zmniejszenia Limitu kredytowego. Bank zrealizuje Dyspozycję Posiadaczowi w terminie 30
dni od daty jej złożenia.,, 

oznacz moderatorów