anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mail o oplacie prowizji

kasia_2193
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry 

W dniu wczorajszym na służbowego maila dostałam informacje że do dziś mam zapłacić prowizje od sprzedaży samochodu. Dodam że nigdy nic nie sprzedałam na allegro a tym bardziej samochodu. 

Nie mogę również otworzyć pliku. Nie ukrywam że tym faktem jestem zaniepokojona. 

Bardzo proszę o informacje co mam z tym mailem zrobić 

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kasia_2193
#7 Wielbiciel#

Nic nie ma.... Czyli jakiś wirus 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kasia_2193 Czy w mailu były jakieś linki / odnośniki / załączniki? Jeśli były to czy cokolwiek klikałaś / otwierałaś?

Jeśli tak to koniecznie wykonaj pełny skan urządzenia - najlepiej programem Malwarebytes.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry! @kasia_2193 napisz proszę jakiego konta to dotyczy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kasia_2193
#7 Wielbiciel#

kasia_2193 żadnego innego nie mam. Tylko mam w allegro podany inny mail a informacja przyszła na służbowego z moim nickiem. 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Albo to mail z jakimś wirusem/spyware (przeskanuj kompa antywirusem albo Mailwarebytes) albo faktycznie ktoś się włamał na Twoje konto i wystawił samochód - oszuści tak robią, aby wyłudzać kasę na sprowadzenie samochodu, który jest za granica 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kasia_2193 w takim razie to nie może być informacja od nas. Na tym koncie nie masz żadnego naliczenia, czy możesz przesłać otrzymanego e-maila za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl? Dobrze, że zachowałaś ostrożność!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów