anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam odebrac przesyłkę w Zakopanem, ul. Kościuszki, salonik RUCHu ALE nie otrzymałem kodu odbioru !!!

tp70
#7 Wielbiciel#

Pr. o przesłanie kodu odbioru poprzez SMS [edycja]. Mam pilnie odebrać Zakopane, salonik RUCHu, ul. Kościuszki

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pulkownik66
#19 Nestor#

@tp70  A może dostałeś info że paczka wkrótce tam będzie- sprawdź

A tutaj nikt ci tego kodu nie poda.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W tej sprawie kontaktuj się ze sprzedawcą. Sprawdź też pocztę, być może otrzymałeś kod mailem.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@tp70  kontakt ze sprzedającym w sprawie kodu jest jedną wielką Bzdurą, równie dobrze mógłbyś się spytać o kod na najbliższym postoju taksówek, lub w serwisie RTV. Żaden sprzedający nie dostaje informacji o kodzie- tylko i wyłącznie otrzymuje go zainteresowany- czyli tylko Ty.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@tp70 Kontrakt ze sprzedawcą w sprawie kodu nie jest żadną Bzdurą, ponieważ zgodnie z prawem ze sprzedawcą zawieramy umowę na sprzedaż i dostawę rzeczy. Nie zawieramy jej z pocztą, z postojem taxi i serwisem RTV.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Ale sprzedawca nie generuje kodu odbioru...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash A co to kogo obchodzi? Ma spowodować, aby kupujący mógł odebrać paczkę. Sprzedawca nie zostawia też awiza, a jest odpowiedzialny za przesyłkę do czasu, aż kupujący ją otrzyma. Nie wykręcaj kota ogonem.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie,nie, nie - idziesz za daleko.... nie idź tą drogą! Bo niedługo obwinisz Sprzedającego za to ze Kupujacy nie opłacił abonamentu i ma wyłączony, telefon - więc nie może dostać sms. Za to że listonosz / kurier przyjechali jak go nie było w domu i musi iść na pocztę ( a mu się nie chce) wiec dzwoni do sprzedawcy aby listonosz był pomiędzy 13:20 a 13:25 bo wtedy mu pasuje itp...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Co będzie niedługo, nie wiem. Teraz wiem, że za przesyłkę odpowiada sprzedawca do czasu, aż kupujący ją otrzyma. Odpowiada także przed kupującym za nieprawidłowości leżące po stronie poczty - swojego podwykonawcy. Wiem też, że tego rodzaju reklamacje składa kupujący sprzedawcy, stronie umowy, a nie listonoszowi, poczcie, operatorowi telefonicznemu itp. Są na to przepisy, nie wykręcaj kota ogonem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pulkownik66 bzdury opowiadasz , zdarzało się i sprawa załatwiana w ciągu 2-3 godzin . Tylko sprzedawca może to załatwić . 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@tp70  Prowadzę też POK RUCHu i aplikacja PwR w punktach pozwala na przypomnienie kodu.

W aplikacji przy Odbiorze widzą przycisk Przypomnij Kod, podajemy im numer telefonu i system powinien wysłać kod. Najszybszy sposób

oznacz moderatorów