anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
konstancja31
#7 Wielbiciel#

Dostałam taki SMS. Nikomu nie podaje mojego nr telefonu. Nr aukcji nieznany

 

 

Prosze o dane do przelewu.
Zwrot z allegro 78 zl numer aukcji 3755067811

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konstancja31 Chodzi o tę ofertę z 2013 roku: "FISHER PRICE Garnuszek na Klocuszek". Dostałaś rekompensatę w ramach POK. Prawdopodobnie kontaktuje się z Tobą sprzedający, bo chce znów korzystać ze swojego konta na Allegro. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
konstancja31
#7 Wielbiciel#

Proszę mi to bardziej wytłumaczyć co znaczy POK i jak dostałam zwrot z allegro to jak jeszcze mogłabym dostać rekompensatę. Teraz tyle się słyszy o kradzieżach kont, więc nie bardzo rozumiem co powinnam zrobić 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konstancja31 Zapewne sprzedający ma zablokowane konto i chce "rozgrzeszenia".Ale jak ci odda to ty oddasz Allegro to co dostałeś z POK.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konstancja31 POK to Program Ochrony Kupujących. Resztę wyjaśnił @LEW433.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@nat_not  No dobrze  tylko  cała ta procedura jest jakaś  dziwna.

Skoro klientka  otrzymała rekompensatę z POK  to jej udział  w dalszym procedowaniu jest niejasny i wątpliwy.  To  Allegro powinno się  rozliczyć z winowajcą  a nie mieszać  do tego ponownie kupującego.

No i co dalej ?  Teraz  winowajca  zwróci jakąś  kwotę  kupującej a  Allegro  będzie domagać się od niej  oddania tej kwoty  i na pewno z odsetkami. Bo  Allegro  to  instytucja i tam nie ma przeproś, odsetki są bardzo ważne.  I  wcale nie zależą  od  tego  co teraz  zadeklaruje @nat_not   czy  inny moderator, lecz od tego  którą nogą pewnego dnia wstanie ktoś ważny.

Ja na miejscu @konstancja31  bym zignorował  cały ten sms i nie pozwolił się wciągać w dziwne  rozgrywki.  Po prostu nie powinnaś przyjmować żadnych  wpłat  od nikogo  bo  żadne pieniądze  Ci się  już nie należą.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Małe uzupełnienie,  ciekawe  czy do tej kwoty 78 zł nie zostaną dopisane oprócz odsetek  jakieś koszty  windykacji?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dokładnie tak. Ta procedura jest nie tyle dziwna, co bardzo wątpliwa pod względem prawnym. Z tego co mi wiadomo, sąd nigdy nie rozpoznawał sprawy związanej z reklamacją lub niewydaniem rzeczy w powiązaniu z allegrowym POK, a miałby co robić.

@konstancja31 Nie reaguj na te SMS-y, nie masz takiego obowiązku.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

konstancja31 trochę tylko niefajnie ,że próbuje się skontaktować za pomocą wiadomości SMS . Ja osobiście bym zignorował .

oznacz moderatorów