anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Masowe wprowadzanie w błąd odnośnie klasy energetycznej w lodówkach

MAMY ROZWIĄZANIE!
wol2
#8 Zapaleniec#

Zauważyłem masowe wprowadzanie w błąd przez sprzedawców odnośnie klasy energetycznej w lodówkach. w parametrach jest klasa energetyczna A a w opisie F. Przez takie działanie nie możliwe jest odfiltrowanie produktów które chcemy kupić, co wyklucza allegro jako rzetelną platforme do zakupu lodówki, ponadto nie wiem może się tym uokik powinien zająć? i rypać tym wszystkim cfaniaczkom kary za wprowadzanie w błąd?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
LEW433
#21 Demiurg#

Możliwe że to powiązanie w katalogu produktów, Ja czytam opis oferty a nie nagłówek. Ale jak masz jakieś wątpliwości zawsze masz " Zadaj pytanie".

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@wol2 to wina allegro i katalogu co ma złe parametry 😞 allegro wprowadziło katalog a sprzedawcy nie są w stanie ogarnąć i zgłaszać błędów, często samo allegro łączy ze złym produktem 😞 nie zauważyłeś też dwóch różnych tytułów to taki babol allegro 😞

Jak już to zgłoś allegro do UokIK że wprowadza w błąd konsumentów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Mylisz się. To są zmiany niezależne od Allegro.

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

To nie wprowadzanie w błąd przez sprzedawców, a zmiana oznaczeń. Przeczytaj https://www.mediaexpert.pl/poradniki/agd/nowe-etykiety-energetyczne-jak-je-odczytywac

oznacz moderatorów
wol2
#8 Zapaleniec#

To ze byla zmiana to wiem , ale wedlug linka ktorego załączyłeś "19 marca 2021 r. w sklepach powinny być eksponowane już wyłącznie nowe etykiety". Wiec starym mowimy stanowcze papa. A jako ze szukam lodowki do kampera to zuzycie pradu jest cecha kluczowa 😉

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@wol2 Parametry zależą od produktów w katalogu, którym ciężko zgłosić jakiekolwiek zmiany bo "specjaliści" Allegro wiedzą lepiej, jakiej klasy jest lodówka. Jedynym "cfaniaczkiem" jest Allegro.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

A niema tam przypadkiem oznaczeń jak przy oponach

wyprodukowane przed 01.05.2021) i tam podaje się stare oznaczenia klasy

oznacz moderatorów
Tomek.P
#7 Wielbiciel#

Popieram, zmiana klas energetycznych odbyła się już dawno temu i sprzedawcy powinni podawać w parametrach aktualną a nie starą klasę.

Jest to nagminne łamanie regulaminu Allegro:

paragraf 5.2.

Treść Oferty powinna być rzetelna i kompletna oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w szczególności co do właściwości Towaru, takich jak: jego stan, parametry, jakość, pochodzenie, marka czy producent.

 

To że Allegro pozwala na takie opisy jest dla mnie niedopuszczalne, szczególnie przy tak nagminnym stosowaniu.

 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Tomek.P czytałeś wątek czy tylko obejrzałeś avatary? W opisie od sprzedawcy jest ok., błąd był (i nadal takie się zdarzają) w parametrach, czyli katalogu Allegro, tym zarządza Allegro. Sprzedawca może zgłosić sobie błąd i czekać na jego poprawienie, w międzyczasie nawet jak zmienił tą wartość to odepną mu i podepną na nowo ofertę do katalogu i cyk ma już błąd w parametrach.

oznacz moderatorów
Tomek.P
#7 Wielbiciel#

@medalik_2009  napisał(a):

@Tomek.Pczytałeś wątek czy tylko obejrzałeś avatary?

 

serio? Nie no jasne pooglądałem sobie, bardzo ładne...

Ale dziękuję za późniejsze wyjaśnienia, teraz kumam jak to działa. Czyli Allegro samo sobie łamie swój regulamin i nikt nic z tym nie zrobi bo przecież nikt nie poleci do UokIK by walczyć z wiatrakami. Wszystko jasne.

 

 

oznacz moderatorów