anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mimo "anulowania" zakupu sprzedający go wysłał.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:50322862
#8 Zapaleniec#

Przez przypadek dokonałem zakupu niewłaściwego towaru, do tego z Chin, minęło kilka godzin niczym się zorientowałem. Nie miałem opcji anulowania tylko zwrot towaru, wybrałem tą opcję, podałem tam numer konta ect. Ale w sumie uznałem że sprzedawca jeszcze nie wysłał produktu to szybko "anuluje" ten zakup. Informacja w moich zakupach wisi jako: zakup zwrócony. A przy opcji "zwróć zakup" info że: Zwróciłeś wszystkie przedmioty z tego zamówienia. Uznałem że sprawa zakończona. Jednak dzisiaj odwiedził nas kurier właśnie z tym przedmiotem, osoba która była w domu wiedząc że przecież skasowaliśmy ten zakup odmówiła przyjęcia towaru od kuriera, pan zabrał go ze sobą z powrotem. Patrząc na szczegóły zamówienia data wysyłki jest dzień po tym jak było zgłoszenie zwrotu. Więc to trochę dziwne, po co nadał przesyłkę jak dostał info a skasowaniu, no i w sumie jak wtedy mogłem ją odesłać (bo tylko taka opcja była) skoro nie został wtedy nawet wysłany. Kuriozum. 

Jednak skoro wysłał a my odmówiliśmy przyjęcia go od kuriera, jak teraz sytuacja wygląda dla nas ze zwrotem pieniędzy? Firma kurierska będzie teraz odsyłać mu ten towar? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:50322862 dokonałeś zwrotu - odstąpiłeś od umowy, paczka dotarła, odmowa przyjęcia i poprawnie bo przy odstąpieniu towar nie należy do Ciebie, jak paczka wróci sprzedawca ja rozliczy i odda Ci kasę 🙂 zgodnie z prawem ma 14 dni od odstąpienia, może się wstrzymać do czasu otrzymania paczki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Teraz zacznie się "jazda", jeżeli był zwrot przed wysłaniem to nie powinien wysyłać, ale zwrot to odesłanie towaru po otrzymaniu go, tu zakup z Chin a to jeszcze bardziej kompiluje sprawę zwrotu(duży koszt), załóż dyskusję i tam się wszystko wyjaśni: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
Client:50322862
#8 Zapaleniec#

Poczekać ustawowy czas na zwrot i dopiero wtedy ruszać z dyskusją gdyby go nie było czy od razu to zrobić?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:50322862 oczywiście że poczekać 14 dni od odstąpienia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:50322862
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za pomoc! 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:50322862 Nie czekałbym, dyskusję możesz otworzyć 1godz po zakupie, wysyła a nie powinien(coś to oznacza) a dyskusja wyjaśni sprawę. Sprzedający Ci tak doradza a wiesz że oni nie chcą dyskusji, więc odradzają ale jak masz czas to czekaj.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Miałbyś anuluj wtedy paczka jeszcze nie wyszła a ty miałeś zwrot czyli paczkę sprzedawca zdążył nadać. Dodaj sobie do tego te kilka godzin z przesunięciem strefy czasowej. 

oznacz moderatorów
Client:50322862
#8 Zapaleniec#

Czasowo to wyglądało tak: opłaciłem go o 16:44, dokonałem zwrotu o 20:15. Z tego co pokazuje Allegro: oczekuje na nadanie wpadło o 23: 42, niemal dobę później bo o 20:01 update do: w drodze. Różnica między zwrotem a oczekiwaniem na nadanie jest całkiem spora, nie mówiąc o tym że ponad dobę później został wysłany. Raczej kupa czasu by wstrzymać machinę. 

 

oznacz moderatorów