anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Minął czas na zwrot zanim doszło do dostawy?

boby.cob
#8 Zapaleniec#

 Screenshot_20220721_074635.png

Jak na obrazku. Kupiłem sprzęt, sprzedawca nawet palcem nie tyknął - ja już mam 'Minął czas na zwrot'. Wygląda to jak żart. i ograniczanie prawa do zwrotu przez allegro.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

Sojiro
#12 Orędownik#

Jest to trochę głupio zrobione na Allegro. Minął czas na darmowy zwrot przez Allegro, bo tak sobie liczą.

Ale na odstąpienie masz tak naprawdę 14 dni od daty otrzymania towaru.

oznacz moderatorów

boby.cob
#8 Zapaleniec#

Właśnie o to "głupio" mi chodzi - praw konsumenta to już inna sprawa.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@boby.cob a jak by był dostępny zwrot = odesłanie to zaraz byś pisał, co masz zaznaczyć bo przy zwrocie każe wybrać jak odeślesz paczkę 😄  

Napisz sprzedawcy maila w dyskusji, że rezygnujesz z zakupu z powodu przekroczenia czasu realizacji i prosisz o zwrot pieniędzy 🙂 jest to tak samo ważne jak odstąpienie przez allegro !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

boby.cob
#8 Zapaleniec#

Skoro mam prawo do zwrotu i to darmowego w ramach smart przez 14 dni. Przekroczenie czasu nadania przez sprzedającego pozbawia mnie automatycznie moich praw. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@boby.cob Kwestie darmowego zwrotu w usłudze SMART opierają się na jego regulaminie - działa on niezależnie od przepisów prawa. Twoje prawa cały czas obowiązują.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@boby.cob Zwrot jest niezależny od tego co tam napisze w systemie Allegro, wg prawa masz to zagwarantowane przy zakupie konsumenckim, a Smart to da się załatwić poprzez pomoc Allegro, oczywiście nie powinno tak to działać w systemie.🤗

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@boby.cob Kolego co żeś się tak uparł na tek przycisk zwróć allegro, co chcesz zwrócić jak nie masz towaru ???  przycisk się pojawi jak dostaniesz paczkę !!!

Zwrot to czynność i  jest niedostępna bo nie masz na razie co zwracać !!!

Teraz możesz zgodnie z prawem odstąpić od umowy wysyłając oświadczenie w dyskusji, mailowo lub listownie wzór masz w ustawie konsumenckiej 🙂

@_HolaOla_ zamknijcie dyskuję bo już nikt nic więcej nie wniesie do wątku 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

boby.cob
#8 Zapaleniec#

Czyli jest błąd w UI bo powinien być nieaktywny - a nie wprowadzać w błąd. TYLE

Dlaczego uparcie mi próbujesz tłumaczyć czy mogę zwrócić czy nie mogę? Ja piszę o tym co mi Allegro wyświetla. To co wyświetla jest po porostu nielogiczne. Nadal dziękuję za odpowiedzi, że przecież mogę zwrócić.

oznacz moderatorów