anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

mini przesyłka Allegro - interpretacja dostawy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry!

Po raz pierwszy skorzystałem na Allegro z opcji zakupu przedmiotu z dostawą w mini przesyłce Allegro. Przesyłka (przedmiot wielkości listu) była rejestrowana. Pogląd trasy jest widoczny na emonitoringu Poczty Polskiej. Dziś przed południem otrzymałem komunikat, że przesyłka zostanie doręczona. Postanowiłem poczekać na doręczyciela (listonosza?, kuriera?). Minęło kilka godzin... i pojawił się komunikat, że już odebrałem przesyłkę, chociaż nikt nie pojawił się pod drzwiami.  Olazało się, że paczuszka została wrzucona do blokowej skrzynki na listy, a doręczyciel sam sobie potwierdził doręczenie.

Koperta jest oznaczona literą R - tak samo, jak listy polecone Poczty Polskiej. Czy nie powinno być tak, że adresat osobiście powinien pokwitować odbiór? Bo w takim przypadku, jak opisany, doręczyciel może przywłaszczyć sobie przesyłkę i jak potem udowodnić, że jej się nie dostało?

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

Tutaj chodzi o sam sposób i system działania i w jaki sposób się to się odbywa!Przecież inne przesyłki też przechodzą przez sortownie itd i docierają po 2 dniach,a nie kręcą się bezsensownie w kółko!Co tu jest niezrozumiałe!

oznacz moderatorów
anip44
#8 Zapaleniec#

Jeśli tak twierdzisz to tak musi to wyglądać... Inne przesyłki też przechodzą przez sortownie i kosztują 2,5raza więcej a przede wszystkich obsługują je prywatne firmy a nie państwowy bankrut jakim jest Poczta

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Niezrozumiałe jest, o co masz pretensje i do kogo. Przecież czas dostawy dla każdej formy jest z góry znany. Kupując Poloneza, nie oczekuj komfortu jak Mercedesie

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

No tak!Dla większośći jest to nie zrozumiałe,że coś może funkcjonować poprostu znacznie lepiej,ponieważ większość wychowała się w chorym kraju pełnego absurdów i myśli że tak już musi być!Oczywiście niemam tutaj do nikogo pretensji,a wydaje mi się,że czat allegro jest po to żeby chociaż wyjaśniać sobie pewne sprawy skoro nie możemy ich zmienić.Dziękuję za rozmowę i pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Poczta ma wiele usług, różniących się ceną, czasem doręczenia czy też gwarancją doręczenia w określonym czasie (jak zresztą większość firm kurierskich).

I teraz jakby usługa za 4 zł, działała identycznie jak ta za 12 zł, to ta droższa nie utrzymałaby się na rynku (kto kupiłby droższą usługę, która niczym nie różni się od tej tańszej).

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

To oczywiście  rozumiem.Pozdrawiam🤗

oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

Trzeba wcześniej wiedzieć jakie są zasady odpowiedzialności. Proszę odpowiedzieć, a nie pytać czy ta akurat dotarła. Kupujący może ją wyjąć ze skrzynki i powiedzieć że nie dotarła. Co wtedy?

oznacz moderatorów
anip44
#8 Zapaleniec#

Jeszcze nie mieliśmy przypadku w którym przesyłka ma status "doręczona" a faktycznie jej nie ma w skrzynce, bo np. ktoś miał "lepkie rączki". Przesyłki są ubezpieczone do wartości zamówienia (lub maks 50zł) więc teoretycznie to Poczta ponosi odpowiedzialność za brak przesyłki, ale trudno to stwierdzić jak było by faktycznie w takiej sytuacji. 

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

No ja też bym nie chciał takiej sytuacji!Dopiero dzisiaj dokonałem zakupu i mam nadzieję,że wszystko będzie ok,tylko bardzo długo idzie ta przesyłka tą metodą dostawy,bo jakiś tydzień czasu z tego co pisze.A i jeszcze o jedno chciałem zapytać?Czy jak już będzie w skrzynce to dostane potwierdzenie?

oznacz moderatorów
anip44
#8 Zapaleniec#

@la_nika właśnie, są wysyłane potwierdzenia o dostarczeniu paczki?

Sami kiedyś kupowaliśmy na próbę i niestety żadnej informacji nie było że przesyłka w skrzynce. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@anip44 @Client:109828139 tak, kupujący powinien otrzymać informację o statusie przesyłki i w aplikacji Allegro i w narzędziu przewoźnika. 
Wysyłamy również powiadomienie jeśli listonoszowi nie uda się doręczyć przesyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

Ok dziękuję.Fajnie że jest takie allegro gadanie,wcześniej o tym nie wiedziałem,dopiero dzisiaj wpadłem na to przypadkiem.Dziękuję i pozdrawiam,no i mam nadzieję,że nie będę miał jakiegoś niemiłego powodu żeby tu pisać ponownie.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109828139 dzięki! Polecamy się na przyszłość! 😁 Ja również mam nadzieję, że będziesz pisał do nas tylko w miłych sprawach, ewentualnie, żeby pomóc innym 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
pawel_ksc
#1 Nowicjusz#

@la_nika Pytanie, czy kiedy "nie uda się doręczyć przesyłki" (np. przez brak miejsca w skrzynce na listy) listonosz zostawia awizo jak w przypadku poleconego? Czy odsyła? Wystarczy, że ma kilka przesyłek mini do doręczenia jednego dnia i jest problem. W zeszłym tygodniu tak wcisnął taką przesyłkę, że kolejna by już nie weszła... A w tym tygodniu powinny być 3 kolejne w skrzynce (2 od jednego sprzedawcy, na bank będą razem doręczane). Nie może zadzwonić dzwonkiem, żeby wyjść i odebrać?

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

W takim przypadku pozostawia się zawiadomienie o przesyłce. Potem jest 14 dni na odbiór w placówce.

Awizo może być elektroniczne w postaci smsa lub emaila.

Ps. Odesłać bez awizacji można tylko w kilku przypadku, jest np. odmowa odbioru czy błędny adres.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Listów poleconych listonosz nie musi dawać do ręki ,jak jest skrzynka do do niej kładzie .

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

List polecony listonosz musi wydać do ręki, chyba że adresat złożył dyspozycję doręczania do skrzynki oddawczej bez konieczności uzyskania podpisu. Reguluje to ustawa prawo pocztowe.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Jest to przesyłka listowa ze śledzeniem. Formalnie jest to "Przesyłka firmowa polecona zamiejscowa", czyli adresat powinien potwierdzić odbiór przesyłki. Jednakże tutaj umowa pomiędzy PP a Allegro zwalnia z obowiązku pokwitowania odbioru, o którym mowa w art. 3 ust 19 ustawy prawo pocztowe. 

oznacz moderatorów
Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję z wyjaśnienia. W takim razie Allegro powinno wprowadzić zmianę do regulaminu tej usługi, bo faktycznie mini paczka jest odpowiednikiem listu zwykłego  (nierejestrowanego) Poczty Polskiej. Co z tego, że kupujący może śledzić trasę paczki, skoro może ona być ukradziona / zniszczona / zagubiona bez jakichkolwiek konsekwencji reklamacyjnych dla pośredników (Allegro i Poczty Polskiej). Wysyłka paczki kosztowała 6 zł mniej niż paczki InPost, a w przypadku jej utraty bezpowrotnie straciłbym 43 zł.  Wątpliwa oszczędność. Więcej już nie skorzystam z tej usługi.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Udostępnianie takiej przesyłki przez sprzedawcę to pole do niekończących się roszczeń i pretensji. Problem w tym, że Allegro włączyło to każdemu, a nie każdy się połapał, żeby wyłączyć

oznacz moderatorów