anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

mini przesyłka Allegro - interpretacja dostawy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Pe_Beo
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry!

Po raz pierwszy skorzystałem na Allegro z opcji zakupu przedmiotu z dostawą w mini przesyłce Allegro. Przesyłka (przedmiot wielkości listu) była rejestrowana. Pogląd trasy jest widoczny na emonitoringu Poczty Polskiej. Dziś przed południem otrzymałem komunikat, że przesyłka zostanie doręczona. Postanowiłem poczekać na doręczyciela (listonosza?, kuriera?). Minęło kilka godzin... i pojawił się komunikat, że już odebrałem przesyłkę, chociaż nikt nie pojawił się pod drzwiami.  Olazało się, że paczuszka została wrzucona do blokowej skrzynki na listy, a doręczyciel sam sobie potwierdził doręczenie.

Koperta jest oznaczona literą R - tak samo, jak listy polecone Poczty Polskiej. Czy nie powinno być tak, że adresat osobiście powinien pokwitować odbiór? Bo w takim przypadku, jak opisany, doręczyciel może przywłaszczyć sobie przesyłkę i jak potem udowodnić, że jej się nie dostało?

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pe_Beo Allegro Mini Przesyłka jest dostarczana do skrzynki pocztowej 🙂 
Tutaj więcej informacji na temat tej metody dostawy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
PawHaft
#12 Orędownik#

Hej!  A kiedy Allegro zacznie informować wybierających przesyłkę Allegro MiniPrzesyłka że ta trafi bezpośrednio do ich skrzynki pocztowej? Kto z kupujących sprawdza "regulaminy danej formy wysyłki"... Wystarczy tylko malutka adnotacja "wrzut do skrzynki" i już wszystko będzie wiadome, a nie jak mam teraz, że kupujący ma pretensje bo nie została przesyłka doręczona, a podał adres sklepu jak punkt docelowy...

oznacz moderatorów
PawHaft
#12 Orędownik#

@la_nika Hej!  A kiedy Allegro zacznie informować wybierających przesyłkę Allegro MiniPrzesyłka że ta trafi bezpośrednio do ich skrzynki pocztowej? Kto z kupujących sprawdza "regulaminy danej formy wysyłki"... Wystarczy tylko malutka adnotacja "wrzut do skrzynki" i już wszystko będzie wiadome, a nie jak mam teraz, że kupujący ma pretensje bo nie została przesyłka doręczona, a podał adres sklepu jak punkt docelowy...

oznacz moderatorów
DOMAR-AGD
#9 Pomysłodawca#

witam, dlaczego podajecie tak krótki czas doreczenia ? w 4/5 dni rzadko jest doreczana i kupujacy sie awanturuja i wystawiaja negatywy bo przesyłka dotarła po 10 dniach ?? Zwłaszcza ze ta przesyłka nie ma gwarantowanego terminu doreczenia (o czym tez nie informujecie) i poczta nie przyjmuje reklamacji z tytułu nie terminowego doreczenia ?

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

Witam.Cena 3,99 za taką drobną przesyłkę to fajna sprawa,niestety są też tego złe strony!Jeśli taka przesyłka trafia do skrzynki na listy,to bez problemu można ją wyciągnąć przez ten sam otwór przez który została wrzucona!Niestety ten sposób dostawy nie jest bezpieczny!!!Moje pytanie jest takie: Kto w tym przypadku ponosi odpowiedzialność?

oznacz moderatorów
anip44
#8 Zapaleniec#

Jak to kto? Sprzedawca - jak zawsze... 

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

No widzi Pani i tu może być Pani w błędzie?Ponieważ o to samo zapytałem sprzedawcy,a on na to że Poczta Polska! I bądz tu mądry człowieku! Teraz tylko pytanie kto z państwa ma rację???Bo ja niemam pojęcia!To państwo powinni wiedzieć takie rzeczy! Ja nie mam obowiązku!

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109828139 czy taka sytuacja Ci się przydarzyła i przesyłka z Allegro nadana tą metodą nie dotarła? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

No na szczęście jeszcze nie i oby nie!Dzisiaj kupiłem pierwszy raz tą metodą płatności,i po wszystkim zacząłem się zastanawiać co by było gdyby?No nie ukrywam,że często kupuję na allegro i taka metoda była by mi na rękę,ale gdyby nie ta obawa przed kradzieżą!Po prostu nie chcę być stratny jeśli i dostawca i sprzedający nie będą za to odpowiedzialni,to w takim przypadku stracę nie tylko te 3.99,ale co najważniejsze samą przesyłkę!

oznacz moderatorów
anip44
#8 Zapaleniec#

Wysłaliśmy już  kilkaset przesyłek tą formą dostawy i jedyne zastrzeżenia jakie mają kupujący(i z resztą my też) to że jest BARDZO powolna forma dostawy, OK, są doręczenia w 4 dni, ale z reguły trwa to 7-10. Nasz "rekordzista" czekał 28 dni na przesyłkę... ale się doczekał 😉

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

No zgadza się!Dzisiaj kupiłem,a dostawa ma być dopiero od 27 do 29 marca,a może jeszcze pózniej!Zawsze czekam 2 dni,a zdarzało się że nawet na drugi dzień.Wszystko rozumiem,ale to już lekka przesada! Jednak cena 3,99 odwdzięcza się w drugą stronę i mówi sama za siebie😖

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

Tak szczerze mówiąc to chyba nigdy więcej nic nie kupię tą metodą dostawy choćby była za 1,99 (allegro mini przesyłka) To jest niepoważne,że przesyłka jest w drodze od wczoraj czyli 22 marca i podobno ma być na miejscu od 27 do 29 marca (a może i dłużej???) Przez weekend będzie leżeć gdzieś na poczcie i pewnie jeszcze będzie leżała przez tyle dni tylko po to żeby potem mogli ją wysłać! Jakby nie mogło by to ruszyć odrazu! To jest chore i chora metoda dostawy! No,ale cuż może nie powinno mnie to dziwić w końcu żyjemy w polsce!!!

oznacz moderatorów
anip44
#8 Zapaleniec#

Ta forma dostawy ma "ubogie" śledzenie przesyłki. Jest info że "stworzona" - "nadana" i dopiero pojawi się wpis w dniu doręczenia.

To że pisze Nadane to oznacza ze wyruszyła w drogę, nie jest tak że sobie leży na poczcie 😉 Uwierz że z każdego dnia przesyłki z danego urzędu pocztowego trafiają do Sortowni, nie jest tak że sobie leżą na półce 😉  

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

Cuż za bezsensowne wytłumaczenie sytuacji!!!

oznacz moderatorów
anip44
#8 Zapaleniec#

Strasznie narzekasz, przecież informacja kiedy przesyłka ma przewidywany czas dostarczenia jest podawane przy wyborze danej formy dostawy, nie jest to przecież tajemnica 😉 

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

Nie ma sensu tego komentować!!!

oznacz moderatorów
anip44
#8 Zapaleniec#

A jednak komentujesz 😉  Strasznie roszczeniowe pokolenie wyrosło, oczekujesz takiej samej jakości w dostawie przy przesyłce za 4zł i za 10zł... 

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

Nielogiczne i błędne rozumowanie!Dla porównania w innych cywilizowanych krajach działa to bardzo sprawnie,bez względu na cenę!Wiem bo miałem z tym do czynienia,a system i to jak działa Poczta Polska pozostawia wiele do życzenia,i mówi samo za siebie!Nic dziwnego że Poczta Polska ma problemy i jest na skraju bankructwa!O czym my tu mówimy!

oznacz moderatorów
Client:109828139
#8 Zapaleniec#

Tutaj chodzi o sam sposób i system działania i w jaki sposób się to się odbywa!Przecież inne przesyłki też przechodzą przez sortownie itd i docierają po 2 dniach,a nie kręcą się bezsensownie w kółko!Co tu jest niezrozumiałe!

oznacz moderatorów