anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moje konto zostało niesłusznie zablokowane

szpieg_fm
#8 Zapaleniec#

Witam mam problem moje konto zostało niesłusznie zablokowane niby zostało powiązane z jakimiś innymi 2 kontami  z którymi nie mam nic wspólnego , po za tym że możliwe było logowanie się prze zemnie z własnego użądzenia na własną konto z IP należących do tych kont .  Rozmowa z konsultantem to jak rozmowa z robotem  na zasadzie kopiój wklej .  Konto w allegro posiadam prawie 20 lat i pierwszy raz dotknęła mnie taką sytuacją.  Już nie wiem jak ma. To rozwiązać aby odzyskać konto . 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@szpieg_fm Przykro mi, ale jedyna droga, abyśmy mogli odblokować Twoje konto to wyjaśnienie sprawy z działem bezpieczeństwa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

szpieg_fm
#8 Zapaleniec#

Próbuje to wyjaśnić i bez żadnych rezultatów . Rozmowa z konsultantem.wygląda jak rozmowa z botem. Ja piszę swoje wyjaśnienia A konsultant w koło to samo pisze . 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jest to droga przez mękę ale innej nie masz ,musisz próbować ,konsultanci się zmieniają i podobno czasem trafia się taki co potrafi zrozumieć i pomóc.

oznacz moderatorów

szpieg_fm
#8 Zapaleniec#

Wiesz ale kiedy zadaje pytanie o powód blokady i dostaje odpowiedź typu że nie może mi udzielić takiej odpowiedzi to człowieka coś trafia . Jak mogę rozwiązać problem nie wiedząć powodu . 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@szpieg_fm W prowadzonej korespondencji z działem bezpieczeństwa sam przyznałeś, że jedno z kont należy do członka Twojej rodziny, a z naszej weryfikacji wynika, że drugie posiadała ta sama osoba lub właściciele działali w porozumieniu. Jeśli wyjaśnisz sytuację na tych kontach, nie będzie problemu z odblokowaniem Twojego. Widzę, że odwołałeś się od decyzji pracownika w tej sprawie, więc poczekaj proszę teraz na odpowiedź od nas. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

szpieg_fm
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie Pani Olu  wszystko się sprostowało konta nie należały do członka mojej rodziny ale do znajomego który w cale nie jest ze mną spokrewniony . Jedyne co nas łączy to że jak jestem u niego to korzystam z jego Wi fi.  

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

No to wygląda że można sobie ładnego bigosu narobić wyjeżdżając na urlop i korzystać z hotelowego wi-fi ,wracasz do domu a tam blokada .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety 

I nagle okazuje się, że masz wieeeelką rodzinę z zadłużeniem w Allegro 😂🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Sprzedając antyki sporo jeżdżę w poszukiwaniu ciekawostek tak dla handlu jak i własnych kolekcji i często korzystałem z wi fi tag gdzie przebywałem ale chyba już czas z tym skończyć bo ta rodzina mi się za bardzo może rozrosnąć i jak w każdej jakąś czarna owca się trafi.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety @Kaliope_Brzeg Niestety nie mogę Wam zdradzić za wiele jeśli chodzi o powiązania kont po wspólnym wi-fi, ale generalnie polecam korzystać raczej z zaufanych sieci, a nie tych dostępnych dla wszystkich. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No ok, takie działania są zrozumiałe w pewnym zakresie ale...
Wyjeżdżam powiedzmy na wakacje, do hotelu czy też jakiegokolwiek innego miejsca z dostępem do sieci - zabieram laptopa, łączę się z wifi (muszę odpowiadać na wiadomości i ewentualne dyskusje nawet na wakacjach) ale okazuje się, że na tym samym wifi wcześniej logował się ktoś kto ma u was nierozwiązane sprawy, zaległości czy cokolwiek innego.
Mam od kilku lat nieskazitelne konto zarejestrowane na firmę, aktywnie kupuję i sprzedaję - przez cały okres 100% zadowolenia klientów itp - dostaję bana automatycznie za samo to, że się zalogowałem na tym IP czy ktoś to jakoś ręcznie weryfikuje przed nałożeniem blokady?

oznacz moderatorów

szpieg_fm
#8 Zapaleniec#

@@komis-bell wychodzi na to że chyba nie i trzeba robić batalię . Mnie spotkał ten pech że logowałem się u niego a miał jakieś tam niepozamykane sprawy . 2 sprawa była taka że z swojego konta ta osoba kupiła dla mnie parę rzeczy w ramach prezentu urodzinowego i zaznaczyła wysyłkę na paczkomat z moim numerem telefonu .  Czyli jasno wychodzi na to że Logujemy się tylko z własnego ip najlepiej Stałego nie korzystamy z APP w telefonie i nic dla nikogo nie kupujemy z wysyłką na inny adres .

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@komis-bell Widzisz, każą nam pilnować wszystkiego nawet jak jesteśmy na urlopie, na wakacjach, a wszyscy dobrze wiemy, że korzystanie z sieci publicznych to prawie jak proszenie się o blokadę konta, bo Allegro i tak w swój magiczny sposób powiąże konta.

Mieliśmy tutaj kiedyś inny przypadek, jak były pracownik firmy był zadłużony, to tej firmie zablokowano konto na Allegro, bo byli powiązani mimo, że tamta osoba nie pracowała w tej firmie.

Ostatnio też mieliśmy przypadek jak właścicielka jednego konta była zadłużona, ale wylądowała w szpitalu i po prostu nie miała możliwości uregulować płatności i konto firmy, z którą była ona powiązana zostało zablokowane do momentu aż tamta Pani nie ureguluje płatności. W jaki sposób zostali oni powiązani, tego nie wie nikt, Allegro nie chciało udzielić zablokowanej firmie żadnych informacji, kazali jedynie uregulować płatności i tyle.

Z łatwością można komuś narobić syfu jak Allegro powiąże właścicieli kont.

Teraz bonus. W moim miejscu pracy są dwie różne firmy na tym samym dostawcy internetu. Drugiej zablokują sprzedaż przez długi, to pierwsza również zostanie zablokowana, bo ta sama lokalizacja i taki sam adres IP. Pięknie 🙂

oznacz moderatorów

szpieg_fm
#8 Zapaleniec#

@DarkStoorM  też czytałem o tym gościu . Teraz przepychanka i batalia z tym to nie dość że nerwy to jeszcze czas stracony . 2 sprawa dzięki blokadzie przepadł mi allegro smart  kto mi teraz zwróci za to pieniądze  albo czy po przywróceniu konta zostanie mi przywrócony smart za ten czas kiedy była blokada ?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Bywałem już w takich miejscach że mój internet nie miał zasięgu ,jedynie wi fi właściciela a niestety muszę na urlopie zaglądać na allegro aby odpowiadać choćby na pytania i ewentualne dyskusje.

oznacz moderatorów