anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mozliwosci zwrotu

adrnowy
#7 Wielbiciel#

  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ Dzień dobry
Chciałem zakupić na allegro panele hexagon tapicerowane. Zależy mi jednak by w razie czego był dostępny zwrot gdyby panele totalnie mi się nie spodobały. Znalazłem aukcje na której sprzedający ma wpisane ze zwrot do 14 dni a w aukcji nigdzie nie pisze ze zwrotów nie ma. Natomiast panele są niejako na zamówienie bo mogę wybrać zarówno typ jak i kolor materiału z szeregu dostępnych, który zostanie użyty do uszycia paneli. W takim przypadku rzeczywiście w razie czego zwrot będzie mi przysługiwał?
Zadałem to pytanie sprzedającemu lecz kończy się 4 dzień i odpowiedzi brak więc podejrzewam, że nie doczekam się niestety jej. Będę wdzieczny za pomoc

Dziękuję!

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@adrnowy jeśli kupujesz jako konsument i parametry produktu wybierasz z określonych w ofercie przez sprzedawcę Masz pełne prawo do rezygnacji z zakupu.

oznacz moderatorów

adrnowy
#7 Wielbiciel#

No dobrze tylko znowu dlaczego inni sprzedający  którzy wystawiają też te panele hexagon i też niejako robią pod klienta bo również mogę wybrać z określonych w aukcji tkanich i kolorów czyli niejako personalizować od razu piszą, że zwrotów nie ma bo to produkt na zamówienie a sytuacja wyboru tkanin i kolorów jest tożsama jak w przypadku pierwotnej  wiadomości. Stąd pojawiły się wątpliwości skąd te różnice. Czy osoby piszące że zwrotów nie ma mogą w taki sposób działać?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@adrnowy to o czym piszesz są klauzulami niedozwolonymi , jeśli konsument wybiera z parametrów narzuconych przez sprzedawcę zakup nie może być określony jako spersonalizowany . W przypadku , gdybyś zażyczyła sobie np. docięcie paneli na określony przez siebie wymiar czy obicie innym niż oferuje sprzedawca materiałem to wówczas będzie to produkt spersonalizowany bo jest wykonany według Twojej specyfikacji .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@adrnowy Jak masz konkretną ofertę i  kupujesz jako konsument masz prawo do zwrotu, natomiast jak zamówisz spersonalizowany wyrób- własny np wzór tylko na twoje zamówienie to niestety nie zwrócisz. Daj link do oferty.

oznacz moderatorów

adrnowy
#7 Wielbiciel#

Ok więc przykładami. Aukcja w której jest napisane ze zwrot jest to np to poniżej:

https://allegro.pl/oferta/plaster-miodu-panele-tapicerowane-hexagon-soft-11715029191

A tutaj aukcja w której napisane, że zwrotu nie ma, choć też wybieramy z wariantów narzuconych przez sprzedającego:

https://allegro.pl/oferta/plaster-miodu-panele-tapicerowane-hexagon-soft-11341619628

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@adrnowy to standardowa praktyka sprzedających na allegro - produkt oczywiście nie jest wykonany na indywidualne zamówienie i ograniczenie zwrotu nie jest zgodne z prawem. 

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  
chociaż wiadomo, że w allegro liczy się prowizja a nie to czy oferta jest zgodna z obowiązującymi przepisami xD 

oznacz moderatorów