anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nękanie przez Sprzedających niezadowolonych z oceny...

dreammy8
#9 Pomysłodawca#

Drodzy Allegrowicze, kupuję na tym portalu od nastu lat, wydałam tu mnóstwo pieniędzy, staram się być odpowiedzialną Kupującą, wystawiać sprawiedliwe oceny i komentarze, bo wiem, że to się liczy w naszej społeczności. Ostatnio jestem coraz bardziej zirytowana telefonami i mailami od Sprzedających, niezadowolonych z mojej oceny czy komentarza. Przy czym to nie musi być 1/5! Ucięłam jedną gwiazdkę za niezgodność produktu z opisem (JEDNĄ gwiazdkę) i już mam dyskusję ze Sprzedającą, dlaczego tę gwiazdkę ucięłam. I czy nie mogłam wcześniej skontaktować się, to byśmy rozwiązały problem polubownie. Otóż NIE! Nie mogłam i nie chciałam, bo życzę sobie, by oceny i komentarze Kupujących były sprawiedliwe!! A nie wymuszone! Opieram się na nich często przed zakupem, więc powtarzam: ŻYCZĘ SOBIE, by były miarodajne. Dochodzi do jakiegoś kuriozum, że BOJĘ SIĘ wystawić choć lekko zaniżoną ocenę i nie do końca bałwochwalczy komentarz, bo wiem, że za chwilę będę miała telefon albo maila od niezadowolonego Sprzedającego. Ludzie, skoro kupujący jest niezadowolony, to może i sprzedający powinien być?! Że zamiast nisko oceniać, mogę odesłać towar? Owszem, tak czasem robię, ale mimo to ocenę i komentarz pozostawiam, bo tak nakazuje mi uczciwość wobec siebie samej i Społeczności. Ostatnio oceniłam ponad 200 przedmiotów, w 99% dostały same 5/5, napisałam sporo komentarzy typu "Genialny", "Uwielbiam", "Doskonała jakość", ale parę było negatywnych, bo rozczarowałam się produktem i MAM DO TEGO PRAWO! Mam prawo napisać, dlaczego jestem rozczarowana! Dochodzi do tego - wierzcie albo nie - że Sprzedający proponuje wynagrodzenie za usunięcie (zasłużonego) negatywnego komentarza! To się naprawdę robi chore....... Co na to Allegro? Jest Za wymuszaniem pozytywnych komentarzy? PRZECIW? Uważam, że dane kupującego powinny być ukryte. By komentarz był anonimowy (z opcją usunięcia go poprzez portal Allegro). Niedopuszczalne jest, że nękają mnie telefonicznie/mailowo sprzedający niezadowoleni z mojej oceny. To ICH problem, nie mój!! Oni wystawili na sprzedaż badziewie, które nie działa, nie ładuje (iPhona), nie sprawdza się, etc.... Mam dosyć.

 

oznacz moderatorów
103 ODPOWIEDZI 103

vonNogay
#16 Inspirator#

Doskonale Cię rozumiem, to jest chore, że po wystawieniu 4 na 5 gwiazdek sprzedający nękają Cię telefonami.

Winny temu jest serwis Allegro, który wyśrubował normy ocen w ten sposób, że poziom neutralny to średnia 4,90. Przy średniej ocen 4,89 karzą już sprzedawcy się poprawić a 4,75 to średnia nieakceptowana przez Allegro i grożą już zawieszeniem konta. A do utrzymania Super Sprzedawcy jest wymagana średnia minimum 4,950.

Sama więc widzisz, że przy takich normach, niby dobra ocena "4" jest w rzeczywistości odczuwana przez sprzedawcę jako ocena bardzo zła.

Jeśli nic się w tym temacie nie zmieni, sprzedawcy nadal będą Cię nękać telefonami z pretensjami i/albo prośbami o usunięcie opinii. Allegro nic na to nie poradzi, bo o ile mogą ingerować w maile to nic nie poradzą na telefony od sprzedających.

Anonimizacja ocen, którą proponujesz już kiedyś była - sprzedawcy wyświetlała się średnia ostatnich 10 ocen po wystawieniu ich przez 10 kupujących. Sprzedawca nie wiedział kto z tych 10 osób mu "zaniżył" gwiazdki, więc się domyślał, często nieprawidłowo i czepiał się niewłaściwej osoby.

oznacz moderatorów

dreammy8
#9 Pomysłodawca#

Może sytuację naprawiłoby rozszerzenie skali ocen do 10?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@vonNogay 

Allegro za wszelką cenę chce się upodobnić do Jeffazona.

Może niech się Allegro przyjrzy Jeffazonowi dokładnie? To może być dobra lekcja.

Dzisiaj poszłam na zakupy na brytyjskim Jeffazonie - tego co chciałam kupić, zwyczajnie w Polsce nie ma. Znalazłam towar, znalazłam sprzedawcę, wlazłam w komentarze... i zdębiałam.

Ostatnie 30 dni: 75% pozytywnych, 8% neutralnych, 17% negatywnych. Ostatni rok: odpowiednio 88, 1 i 10 procent. Dziesięć procent negatywów w rok, siedemnaście procent w ostatnie trzydzieści dni, a gość nadal handluje jakby nigdy nic.

Żyłowanie wymagań wobec sprzedawców przy jednoczesnym żądaniu utrzymywania wysokich wskaźników punktów i komentarzy to przepis na klęskę - i naszą, i Allegro. Kupujący (a przynajmniej ich znaczna część) błyskawicznie uznają nową jakość - na przykład co do terminu dostawy - za normę, i zaczynają się domagać więcej.

Z badań własnych Allegro wynika, że kupujący byliby szczęśliwi, gdyby od momentu zakupu do dostarczenia towaru mijało mniej niż osiem godzin(!!!). Ciekawe, czy Allegro zdaje sobie sprawę, jak takie coś wpłynęłoby na system komentarzy...

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Kasiulki2 

Ależ moja droga "Jeffazon" ( 🙂 )to nie wyjątek.

U majfriendów jest podobnie. Ocena 85% nikogo nie dziwi i w żaden sposób ( przynajmniej mnie ) nie zniechęca do zakupów.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Kasiulki2 To jestem zaskoczony, bo myślałem, że wszędzie jest takie żyłowanie wymagań i Allegro idzie tą "sprawdzoną" drogą 😉

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@dreammy8  niestety winą takich zachowan są bardzo wysokie wymagania allegro. Dla sprzedawcy ocena na 4 to juz bardzo zła ocena i aby odrobić jedną ocene na 4 gwiazdki sprzedawca musi otrzymac kilkadziesiąt komentarzy na same 5

Super ża jesteś odpowiedzialną klientką i że Twoje oceny sa przemyślane i odpowiednie dla każdego zakupua. NIestety zdecydowana wiekszośc klientów nie przywiązuje aż takiej wgi do rzetelności ocen. Czasem ktoś daje same 4 bo np "piątek nie daję", czasem ktos klika co popadnie a czasem wystawia ocenę jednemu sprzedawcy myślac że to ktos inny.

Już miewałem zaniżone oceny z komentarzem : "buty szły trzy tygodnie" podczas gdy w ogóle nie handluje butami.

Mysle że bardzo wysokie wymagania allegro oraz dość częsta niefrasobliwość klientów to przyczyny dla których sprzedawcy wydzwaniają o kazdą gwiazdke do każdego klienta.

oznacz moderatorów

dreammy8
#9 Pomysłodawca#

Nie wiedziałam, że Allegro trzyma Sprzedających na tak krótkiej smyczy...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dreammy8 no właśnie chodzi o te cztery gwiazdki 😞  dla kupującego i ogólnie jest to dobra ocena ale kilka takich i sprzedawca straci super sprzedawcę ( kupujący nie będzie miał monet przy zakupach ) a jeszcze niżej smart ( kupujący nie będą mieć przesyłek smart ) czasem warto skontaktować się ze sprzedawcą jak coś jest nie tak z produktem i wtedy ocenić jak przeprowadzi reklamację, jeśli bez problemu to nie widzę powodu by obniżać ocenę, bo patrząc szerzej na problem koszty tego poniosą kupujący 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Damian6778
#9 Pomysłodawca#

Po prostu Allegro dąży do poprawienia jakości handlu na swojej platformie. Mamy wolny rynek, więc kto jest niezaradny to po prostu odpadnie.

Jeśli transakcja się nie udała to najczęściej winną stroną jest sprzedawca.

To on:

-wybiera miejsca działania (Allegro, sklep internetowy),

-wybiera przewoźników,

-wstawia ofertę,

-opisuje produkt,

-dopuszcza go do sprzedaży przez własne przedsiębiorstwo,

-bywa producentem/importerem,

-organizuje sposób działania kanałów sprzedaży,

-decyduje się na świadczenie usług o określonej cenie,

-pakuje rzecz tak, aby dotarła bez uszkodzeń,

-realizuje zwroty, gwarancje, reklamacje,

i inne.

Klient ma tylko:

-wybrać ofertę,

-opłacić zamówienie,

-odebrać paczkę.

Natomiast trudni klienci to margines na tle normalnych i dobrze obsłużonych klientów. Zdecydowana większość ocen sprzedawców i produktów to z automatu 5 gwiazdek. Kupującym nie chce się szczegółowo oceniać każdej transakcji, a ci jeszcze płaczą o gwiazdkę mniej spośród 100 byle jak ocenionych sprzedaży.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Damian6778 

Sprzedawca:

- zna wschodnie sztuki walki

- trenuje karate

- skończył kurs krav-magi

- 5 lat trenował boks

- zajął pierwsze miejsce na ogólnopolskich zawodach w judo

 - jest srebrnym medalistą olimpijskim w zapasach

- i inne.

A kupujący?

Kupujący ma karabin.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Damian6778
#9 Pomysłodawca#

Jakby sprzedawcy nie byli [edycja] to być może nie straciliby narzędzia służącego wyłącznie straszeniu kupujących. Komentarze narzekających sprzedawców przekonują, że był to właściwy krok.

Gdzie niby funkcjonuje i jest potrzebny system oceniania kupujących? Kto wybiera kogo? Poza tym sprzedawca ma nie traktować klienta jako rywala i to porównanie mija się z tym co napisałem.

W zdecydowanej większości przypadków niskie oceny są skutkiem niezaradności sprzedawcy. Na Allegro jest mnóstwo sprzedawców mających kilka negatywów tonących w ilości pozytywów, a nawet nie majacych ich wcale. Ten karabin przy dobrze działającym przedsiębiorstwie nic nie znaczy, a skoro się pojawił to w najczęściej jest winą tego mistrza sztuk walk. Oczywiście, można go niesłusznie dostać, ale on powinien nie zachwiać sytemu opinii w przypadku prawdziwego super sprzedawcy.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Damian6778 

SSa się traci podobno przy ocenie poniżej 4,950.

Jak nie byłeś noga z matematyki to policz sobie ile trzeba mieć "piątek" żeby zniwelować jedną czwórkę, o jedynce nie wspominając...

Dodam, że ocena 4/5 jest przez wielu nieświadomych kupujących uważana za jak najbardziej ok.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Damian6778
#9 Pomysłodawca#

Chcesz mi powiedzieć, że na Allegro nie ma super sprzedawców? A może wszyscy mają go dostać? Sprzedawcy bez SS są na krawędzi bankructwa czy jak?

Jakby wszyscy go mieli to by chyba ta ranga straciła na znaczeniu i byłoby to bez sensu?

Nie masz SS czyli jesteś przeciętnym sprzedawcą i masz się poprawić w celu zdobycia SS. Żeby coś mieć, należy najpierw na to zasłużyć. Nikogo nie obchodzą twoje niższe dochody, a to czy umiesz przeprowadzić transakcję, jak należy.

Podobno też podana przez ciebie wartość może ulec zmianie w przypadku zawyżonego wymogu. Skoro jest taka liczba to jest ona słuszna i nie została wzięta, bo tak ktoś sobie ubzdurał bez powodu.

Weź jeszcze pod uwagę, że zdecydowana większość kupujących daje po prostu 5 i nie myśli czy obniżyć ocenę. Dobremu sprzedawcy z prosperującą firmą jedna czwórka na tle wielu piątek nie powinna zawadzić.

Jakby konsumenci byli świadomi to może ocenialiby sprzedawców rozsądniej. Skala uległaby wówczas zmianie i ss również nie byłby tak powszechny.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Damian6778 "Podobno też podana przez ciebie wartość może ulec zmianie w przypadku zawyżonego wymogu. Skoro jest taka liczba to jest ona słuszna i nie została wzięta, bo tak ktoś sobie ubzdurał bez powodu." - ach, ta niezachwiana wiara w nieomylność allegro😁 Już gdzieś coś podobnego widziałem, a mianowicie u wyznawców innej firmy na "a" (spod logo nadgryzionego jabłka)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Damian6778
#9 Pomysłodawca#

Obecnie Samsung, a były też chińskie marki. Co ma smartfon do tej rozmowy?

Apple robi specyficzny i dobry sprzęt. Umieją zadbać o marketing do tego stopnia, że głównie niezamożni materialiści wmawiają sobie wzajemnie, że Apple jest jest tylko drogie i nic poza tym.

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Apple miał zrezygnować całkowicie z produkcji w Chinach w Tajwanie i przejść do Wietnamu z tego co czytałem w zeszłym roku.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Damian6778
#9 Pomysłodawca#

Produkty wyprodukowane w Chinach wychodzą z różnych fabryk i Made in China nie oznacza tej samej jakości. Manta, Kruger&Matz również są robione Chinach, a jest to jakość znacznie niższa od Motoroli, a co dopiero od mało awaryjnego Huaweia.

Pisząc o chińskich markach miałem na myśli takie jak: Huawei, Oppo, Realme, aby wyprowadzić z błędu.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Damian6778 Myślę że wszyscy producenci światowych marek produkują przynajmniej częściowo w Chinach, nie znam produktu dystrybuowanego na cały świat który nie ma nic Chińskiego, Ci co się uważają, ze nie mają to zwykle mają, chociażby baterie których nie wkładają aby było 100% nie Chińskie, jednak to produkty nie na masową produkcje 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Damian6778 

Gdzie niby funkcjonuje i jest potrzebny system oceniania kupujących?

Nie widzę powodu, by taki wprowadzać.

Chcesz mi powiedzieć, że na Allegro nie ma super sprzedawców? A może wszyscy mają go dostać?

Nie. Mają go dostać Ci, którzy zasłużyli. Ale w uczciwej grze.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów