anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywny komentarz do wadliwego produktu zniknął.

kapciowopl
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie usuniętego w mojej ocenie bezprawnie komentarza do zakupionego produktu. Opinia opisywała stan faktyczny (wadliwość produktu, nie zawierała wulgaryzmów itp.) i ogólnie odradzała zakup tego produktu u tego kupującego. Widzę, że komentarza pod tym produktem nie ma jak i również nie ma go w panelu przy zamówieniu. Wydaje mi się, że nie jest zgodne ze stanem prawnym żeby allegro ingerowało w komentarze które opisują otrzymany produkt. Ewentualnie jeżeli nie otrzymam jakiejś wiążącej odpowiedzi to zgłoszę zapytanie do UOKIK-u czy takie praktyki są w ogóle dozwolone.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Jesteś pewien że Allegro usunęło bez powodu, zapytajmy: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kapciowopl
#7 Wielbiciel#

Nie dostałem żadnej informacji o usunięciu komentarza, natomiast komentarz zniknął (pod zakupem przy wejściu w komentarz wyskakuje informacja "wystąpił nieoczekiwany błąd) i dziwnie to całościowo wygląda. Myślę, że odradzanie zakupu i powołanie się na własne kiepskie doświadczenie nie jest przesłanką do usunięcia komentarza. W każdym razie chętnie się dowiem o co chodzi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekamy na moderatora powinien rozjaśnić sprawę.😁

oznacz moderatorów

kapciowopl
#7 Wielbiciel#

Ponadto komentarz (bez opinii tekstowej) jest zapisany przy opiniach o sprzedającym (w zakładce "nie polecam"). W związku z tym wygląda to tak, że z jednej strony allegro gdzieś ten komentarz ukazuje (okrojony o tekst) a z drugiej strony pod produktem nie ma tego komentarza w ocenach do produktu (nie liczy go do średniej itp.). 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kapciowopl Masz na myśli ocenę produktu czy sprzedającego? Jeśli sprzedającego, to Twoja ostatnia negatywna ocena wystawiona 18 lutego jest widoczna na karcie sprzedającego:

ko_alka_0-1645454205713.png

Jeśli masz na myśli inną transakcję, to podaj mi jej numer. Nie usuwamy ocen, jeśli nie naruszają Regulaminu. W tym artykule znajdziesz informacje o tym, co możesz napisać w komentarzu opisowym: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/co-kupujacy-moze-napisac-w-komentarzu-... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kapciowopl
#7 Wielbiciel#

To jest ocena do tej transakcji i część "dla sprzedawcy" widzę,  natomiast gdzie jest ocena dotycząca produktu który jest wadliwy ?

Pod produktem jej niestety nie widzę.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kapciowopl Nie mam informacji o tym, aby opinia do produktu z zamówienia numer d61fed31-8294-11ec-afb8-8d34e1e53ab9 kiedykolwiek została wystawiona z Twojego konta, zatem nie mogła zostać usunięta.

Nie mamy również możliwości przenoszenia/przekształcania/modyfikacji opinii produktowej na opinię o sprzedającym. 

Opinię produktową możesz wystawić tutaj: https://allegro.pl/opinie-produktowe/dodaj-opinie.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kapciowopl
#7 Wielbiciel#

To chyba jakieś cuda się u was dzieją. Wchodząc w powyższy link nie mogę ocenić tego produktu odnośnie którego tyczy się ta dyskusja. W związku z tym wygląda na to, że oceniłem już ten produkt tak jak napisałem powyżej zresztą i, że z jakiegoś powodu tej opinii nie ma w widoku.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kapciowopl Zgłoszę tę sytuację i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kapciowopl
#7 Wielbiciel#

Super,

 

Dziękuje 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kapciowopl Cześć, wracam do Ciebie z odpowiedzią. Opinia produktowa rzeczywiście została wystawiona z Twojego konta, jednak po chwili została automatycznie ukryta przez system, ponieważ frazy wskazywały na to, że opinia nie dotyczy wyłącznie produktu, a konkretnej transakcji (np. Człowiek chciał zaoszczędzić na całym zestawie kilkanaście złotych (w stosunku do sprawdzonego sprzedawcy) i sądził, że kupuje normalny produkt).

Niestety nie ma możliwości przywrócenia opinii. Nie ma też możliwości wystawienia opinii produktowej po raz drugi. Na przyszłość rozdzielaj proszę opinię o transakcji od opinii produktowej i zamieszczaj je w prawidłowych miejscach. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów