anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nie mam maila od sprzedawcy w sprawie zwrotu prowizji

anyz_rogaty
#7 Wielbiciel#

Oddałem kupiony przedmiot, a sprzedawca oddał pieniądze. Pisze do mnie, żebym potwierdził jakiegoś maila z Allegro o zwrocie prowizji do niego, a ja nie mam żadnego takiego maila. W jaki sposób mogę więc potwierdzić??

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro wysyła maila jak sprzedajacy zwraca środki i w 3dni są tam skąd wyszły.

oznacz moderatorów

anyz_rogaty
#7 Wielbiciel#

Minęło już ponad 3 dni, nie ma zwrotu, powinien być jakiś mail, ale nie ma - może np. z powodu automatycznego czyszczenie skrzynki ze spamu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, musisz przeszukać spam.

oznacz moderatorów

anyz_rogaty
#7 Wielbiciel#

Halo, przecież piszę, że nie ma w ogóle takiego maila, pewnie omyłkowo został usunięty. Czy można to potwierdzić jakoś inaczej, aby sprzedający odzyskał tę prowizję? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, wystarczy napisać do niego że taki zwrot nastąpił a on to wyśle do Allegro. Ale zwrot środków nastąpił ?

oznacz moderatorów

anyz_rogaty
#7 Wielbiciel#

Zwrot był, miał być mail, że potwierdzam że do transakcji nie doszło, ale nie ma go

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz zakup więc masz centrum wiadomości i tam wyślij sprzedającemu wiadomość że zwrot nastąpił:https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dane-i-ustawienia-konta/centrum-wiadomosci-allegro-LvY8REV7o... ale jak sprzedajacy zwraca środki przez Allegro to nie potrzebuje żadnego maila, potwierdzenia od Ciebie, sam zwrot jest potwierdzeniem.

oznacz moderatorów

anyz_rogaty
#7 Wielbiciel#

Nieprawda, sprzedający nie dostał automatycznego zwrotu prowizji, wiem, że wnioskował o to z poziomu lina z maila o zwrocie wpłaty. Ja ma potwierdzić w mailu, że do transakcji nie doszło, ale maila nie mam.

Szkoda, że nikt nie potrafi doradzić, w jaki inny sposób można to zrobić

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ten mail to był dawniej. Już chyba ich nie ma. Zrób jak Ci radzą napisz mu przez allegro, ze do transakcji nie doszło i dostałeś zwrot. On to im wyśle i wtedy dostanie zwrot.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawca automatycznie nie dostaje zwrotu prowizji . Po pierwsze musi minąć 7 dni od zakupu aby się o nią starać a po drugie tak jak już tu Ci radzi @LEW433 i @AnnaG-Antyki  sam napisz oświadczenie i podeślij je do allegro.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To nie do końca prawda. Jak robią ankietę to mimo że nie minęły 2 dni i nie złożyłeś wniosku to zaraz po kliknięciu zwrotu gotówki dostajesz z automatu zwrot prowizji, a zaraz potem maila z "oceń..."xD Ogólnie co zwrot to jest inaczej. KUP teraz chyba nie opłacone po 7 dniach z automatu jest zwrot. Nieopłacone licytacje trzeba klikać. W zależności od jakości konta jedne przychodzą praktycznie od razu, a na inne kilka dni się czeka, a innym wcale nie chcą dać. To jakaś loteria... Mam bardzo rzadko jakiekolwiek zwroty, na tym koncie na 75 transakcji, tylko 1 jak był uszkodzony towar, więc za każdym razem co kliknę to jest kuźwa inaczej !!!

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki Osobiście to też rzadko ktoś chce zwrócić mi towar .W ciągu roku zdarza się to raz czasem dwa razy mimo że sprzedaję setki pozycji w danym miesiącu ale wystawiam tylko na normalnym allegro i zawsze jak ktoś anuluje jakiś zakup to dopiero po 7 dniach mogę złożyć wniosek o zwrot prowizji. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ja mam głównie z nie opłaconych. Czasem jak cos pomerdam z towarem, bo u mnie każdy inny wiec łatwo o pomyłkę ale to takie były ze 2 w sumie w tym roku. I z ostatnim nawet wniosku nie składałam, po dobie oddałam kasę i od razu zwrot sam przyszedł. Wcześniej wiem, że za nieopłacone  po kliknięciu czasem przychodził od razu, a czasem kilka dni czekałam. Typowy zwrot to chyba miałam 1 w połowie zeszłego roku. Mam kategorie gdzie na szczęście jeszcze ludzie umieją czytać i nie ma takiej patologi z tym... Nawet po włączeniu smarta nie widać zwrotów.

oznacz moderatorów