anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mam zwrotu pieniedzy za zwrocone zakupy. Zwroty mialy nr 52wk1/2023 i OM6gw/2023. Nie wiem jak

Client:96714057
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Rozumiem że mail od Allegro był, a środki wracają tam skąd wyszły, jak płaciłeś?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:96714057 sprawdziłam, że zwrot (0M6GW/2023) został wykonany wczoraj, otrzymasz go na konto przypisane do BLIKa, jest to zwrot częściowy (40,90 zł) z zamówienia nr d711d5f0-50bf-11ee-92d7-cf28daeb85e4.
Jeśli chodzi o drugie zamówienie, to sprzedający nie zwrócił wpłaty, zgodnie z Polityką zwrotów na Allegro sprzedający ma na zwrot pieniędzy od 2 do 7 dni kalendarzowych, licząc od momentu odebrania przesyłki zwrotnej.
Jeśli ten czas minął, skontaktuj się proszę ze sprzedającym, możesz w tym celu założyć dyskusję, po 24h w razie potrzeby będziesz mogła poprosić o naszą pomoc. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika Witaj z rana 🌼, czemu klienta wprowadzasz w bład pisząc ,,sprzedający ma na zwrot pieniędzy od 2 do 7 dni kalendarzowych ,, Ustawodawca inaczej to określa .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Witaj @mdrogeria! Napisałam dość wyraźnie, że "zgodnie z Polityką zwrotów na Allegro sprzedający ma na zwrot pieniędzy od 2 do 7 dni kalendarzowych, licząc od momentu odebrania przesyłki zwrotnej". 
Smacznej kawusi! 

@Client:96714057 według ustawy sprzedający  powinien niezwłocznie (nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia) zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru. Środki powinny zostać zwrócone w ten sam sposób, jakiego wcześniej użył kupujący, chyba że wyraził on zgodę na inną formę zwrotu wpłaconych środków (i nie łączy się to dla niego z dodatkową odpłatnością). Przedsiębiorca może wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy do chwili otrzymania zwracanej rzeczy lub potwierdzenia jej odesłania (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
  • @la_nika kawusia była jak codzień o 5:30 , ot i ten zapis jest pełny i nie budzący watpliwości choc zmieniłbym jeszcze 2 słowa ,, zgodnie z Polityką zwrotów na Allegro  ---zalecamy czas na zwrot  ---- pieniędzy od 2 do 7 dni kalendarzowych, licząc od momentu odebrania przesyłki zwrotnej". ... dalej j/w .
  • Pierwotny Twój zapis sprzyja eskalacji niepotrzebnych napięć .

 

oznacz moderatorów