anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie odebrałem paczki z paczkomatu

rx792
#1 Nowicjusz#

Nie odebrałem paczki z paczkomatu Inpost ponieważ nie dostałem powiadomienia na telefon a sam zapomniałem o paczce. Jak przypomniałem sobie to już był dzień po terminie odbioru paczki. Pisałem do sprzedawcy jak można załatwić sprawę ponownej wysyłki towaru. Sprzedający napisał, że za cofniętą paczkę zwróci pieniądze i będę mógł ponownie zamówić jego towar. Po tygodniu napisałem kiedy mogę oczekiwać zwrotu gotówki to dostałem odpowiedź, że "... jeśli w odesłanej przesyłce nie ma braków formalnych - czyli pisemne odstąpienie od umowy + paragon [...] do zasady zwrot zamkniemy bez zbędnej zwłoki w 14". Czy w tym momencie kiedy status przesyłki był "Odesłaliśmy zakup do nadawcy" powinienem użyć opcji "Zwróć zakup"? Zaraz będzie prawie miesiąc od ostatniej wiadomości od sprzedawcy a pieniędzy nie mam na koncie, czy mam jeszcze jakąś możliwość na otrzymanie zwrotu pieniędzy za towar które nie odebrałem i nie mam go ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@rx792 napisz i prześlij mu na maila odstąpienie, to będzie formalny dokument do dokonania zwrotu kasy !!!  Nie użyjesz zwrotu bo czas pewnie minął a i jak chcesz zwrócić coś co nie masz ???

Wzór formularza odstąpienia od umowy
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
– Adresat [w tym miejscu przedsiębiorca powinien wpisać nazwę przedsiębiorcy, pełny adres
pocztowy oraz, o ile są dostępne, numer faksu i adres e-mail]
– Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży
następujących rzeczy(*) umowy dostawy następujących rzeczy(*) umowy o dzieło polegającej na
wykonaniu następujących rzeczy(*)/o świadczenie następującej usługi(*) numer rachunku bankowego

– Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)
– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
– Adres konsumenta(-ów)
– Podpis

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak formalnie musisz kliknąć zwrot albo w każdy inny sposób odstąpić od umowy zakupu, ale jak nie zrobiłeś to możesz opłacić a sprzedajacy powinien Ci wysłać ponownie towar. Jak decydujesz się żeby opłacić i żeby Ci wysłał a nie będzie chcial to wróć a podpowiemy co zrobić.

oznacz moderatorów