anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niekompletny towar według opisu

wacek_0015
#7 Wielbiciel#
  • @ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 
  • Dzień dobry, zakupiłam według opisu 4szt opon. Przyszły do mnie dwie, po moim kupnie sprzedający zmienił ogłoszenie na 2szt według ceny . Co można z tym zrobić?
oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

Client:44052296
#21 Demiurg#

@wacek_0015 a w treści oferty masz napisane

NOWE ORYGINALNE OPONY NA SEZON LETNI

PARA 2szt

faktycznie w parametrach jest komplet 4 szt, ale myślę, że sprzedawca wystawił z poprzedniej oferty gdzie było 4 sztuki i nie zmienił tego parametru z kompletu na parę.

oznacz moderatorów

wacek_0015
#7 Wielbiciel#

W parametrach są 4szt, w podanej cenie łącznie 749zł (za sztukę 182). Naprawdę jestem laikiem jeśli chodzi o opony i ich kupowanie, jak dla mnie idąc od ceny, parametrów i zjeżdżając do ogłoszenia widząc para= 2 szt rozumiem na logikę, że po prostu para to dwie sztuki. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@wacek_0015 
Przesłany przez Ciebie link jest OK.
W sekcji parametrów skatalogowanych jest informacja o 4szt.
Jednak w opisie przygotowanym przez sprzedawcę jest wyraźnie (i niemałym drukiem) napisane: "PARA 2szt".

Allegro wczoraj odpowiedziało, że za ogłoszenie odpowiada sprzedawca.
Oczywiście najlepiej gdyby oferta była spójna, jednak w obecnym chaosie do którego doprowadziło Allegro np. wadliwą realizacją "ulepszania" rzeczy dobrych - w wielu przypadkach nie jest to możliwe i stąd może wynikać konieczność stosowania sprostowań przez sprzedawców.

Natomiast zgodnie z Art. 557 kc
3. Sprzedawca nie jest odpowiedzialny względem kupującego będącego konsumentem za to, że rzecz sprzedana nie ma właściwości wynikających z publicznych zapewnień, [...] gdy ich treść została sprostowana przed zawarciem umowy sprzedaży.

Umieszczenie prawidłowej wartości parametru (tu: ilości sztuk składających się na komplet) w opisie oferty może być uznane za sprostowanie o którym mowa powyżej.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

wacek_0015
#7 Wielbiciel#

"Jednak w obecnym chaosie do którego doprowadziło Allegro np. wadliwą realizacją "ulepszania" rzeczy dobrych - w wielu przypadkach nie jest to możliwe i stąd może wynikać konieczność stosowania sprostowań przez sprzedawców."

Czyli mogę się powoływać na błąd allegro?

Nie bardzo rozumiem co teraz zrobić. Dyskusja założona, sprzedawca chciał odesłania opon, ja chciałam naprawy w sposób dosłania brakujących opon. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@wacek_0015 
Tak jak napisałem wcześniej: trudno wskazać w sposób niebudzący wątpliwości: co było przyczyną błędu. Można jednak przypuszczać z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że żadna ze stron do błędu się nie przyzna.
W tym przypadku nie ma to jednak większego znaczenia.
Sprzedawca proponuje zwrot towaru za zwrotem zapłaconej ceny.
Alternatywnie aby zmusić sprzedawcę do wydania 4szt. (zamiast 2szt.) opon musiałbyś dysponować stosownym wyrokiem sądowym.
Absolutnie nie przesądzam, że sprawa jest przegrana - ale umiejętnie broniący się sprzedawca w mojej opinii jest w stanie uniknąć konieczności dosyłania dodatkowych 2szt. opon (a Ty stracisz czas i ryzykujesz poniesienie kosztów w przypadku niepowodzenia).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@A3dam 

Adam, wszystko ok. Ja tym razem chcę się skupić jakie to rodzi problemy i stratę czasu. Będzie odsyłał dwie, sprzedający odda mu pełną kwotę. Czy tak ma wyglądać sprzedaż? Kup, odeślij, kup znowu, jeden sprzedawca pakuje, kurier jedzie, kupujący pakuje, kurier jedzie, odstąpienie od umowy, zwrot środków przez AF, o nie ma środków będą jutro, o kupujący zapłacił przelewem tradycyjnym, biegnie na pocztę, allegro nie uznaje rabatu transakcyjnego, trzeba pisać odwołanie, allegro nadal nie uznaje, zakup nowych opon przez kupującego znów rodzi problem przez produktyzację. Odpłynąłem, wiem 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@serwis-texas ilość opon w ofercie nie jest parametrem produktyzacji tylko pozycją ustawioną przez sprzedawce podczas każdorazowego wystawiania opon.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Client:44052296  No to wyszedłem na głupka 🙂

oznacz moderatorów