anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nielegalne zakupy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Schola1231
#7 Wielbiciel#

Witam. Syn kupił bez naszej zgody , przez swoje konto nóż/maczetę. Dowiedziałam się o tym przez przypadek. Czy taki zakup jest nielegalny? Dlaczego sprzedawca nie weryfikuje wieku? Co z tym zrobić?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Schola1231 Ty... jako rodzic odpowiadasz za poczynania swojej pociechy , w sklepie stacjonarnym zapewne też by zakupił , nie jest to produkt zakazany ,,18+,,

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nad zachowaniami swojego dziecka to ty masz kontrolę i ty odpowiadasz za jego dostęp do komputera . Zakup jest legalny . 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Schola1231 
Jaki jest wiek syna i jaka była wartość zakupu ?

Art.  20.  kc

Osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych może bez zgody przedstawiciela ustawowego zawierać umowy należące do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Schola1231
#7 Wielbiciel#

Syn ma 14 lat, wartość zakupu 45 zł. Chodzi dokładniej o to,czy sprzedający weryfikują w jakiś sposób wiek kupującego.  Wiem,że to my ponosimy odpowiedzialność za jego wybryki ale aż takiej mocy nie mamy. Zorientowaliśmy się przypadkiem,gdy znaleźliśmy paragon i opakowanie. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Schola1231 w jaki sposób mają to robić ? Syn ma swoje konto na allegro czyli jest na to Wasza zgoda jako rodziców , po Waszej stronie leży weryfikacja jego zakupów .

oznacz moderatorów
NipponShorty
#11 Animator#

@Schola1231 "Wiem, że to my ponosimy odpowiedzialność za jego wybryki" w tym momencie stawiamy kropkę. Tak jak napisał @Ziolko39 rodzice odpowiadają za postępowanie dzieci. Następnym razem zablokować konto i zakupy w Internecie tylko pod opieką rodziców. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@NipponShorty @Schola1231 blokować nie ma potrzeby . Córka jak była jeszcze małolatką wprowadziłem na jej konto dwustopniowe logowanie na mój numer telefonu  , chciała kod dostępu ? .. proszę ,ale najpierw spowiedź , a w wolnym czasie weryfikacja prawdomówności .

Trzeba mieć zaufanie do swoich dzieci , ale w pewnych granicach szczególnie w wieku 15+ jak wydaje im się , że są już dorosłe ,

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Schola1231 Jak sobie wyobrażasz weryfikację wieku kupującego ? Powinien do zakupu dołaczyć poświadczona notarialnie kopię aktu urodzenia ?

A jakby 90-cio latek kupił maczetę to też nielegalnie ? Bo po mu w tym wieku ? Na maczetach nie ma napisu "dozwolone od 18 lat"

Przecież to rodzice odpowiadaja za postępowanie dzieci (do pewnego wieku)

oznacz moderatorów