anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieprawidłowo wprowadzona ocena transakcji zakupu

PC_Maniac
#2 Obserwator#

Otrzymałem powiadomienie, że powinienem ocenić zakup, jakiego dokonałem miesiąc temu. Chodziło o zakup perfum dla żony. Wprowadziłem ocenę, jednak wyświetliła się ona w transakcji, która jeszcze nie dobiegła końca, pomimo, że w trakcie wprowadzania ocen wyświetlony był faktyczny cel oceny. Klinięty był również mail aby ocenić zaległą transakcję, więc nie rozumiem czemu ocena wyświetliła się w innej, niezrealizowanej transakcji zakupu.

Teraz nie wiem czy przypadkiem sprzedający nie wykorzysta sytuacji, że zanim dokonał dostawy, otrzymał już ocenę i nie zrealizuje jej. To oczywiście sytuacja hipotetyczna i wcale do takiej dojść nie musi, jednak co administracja Allegro może zrobić aby do takich nieprawidłowości nie dochodziło w przyszłości. 

Jak wygląda kwestia korekty przez Allegro takiej sytuacji?

 

Z poważaniem

PC_Maniac

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

RenataBednarz_
#8 Zapaleniec#

Też mnie ten temat interesuje. Ja z kolei kupiłam tu odtwarzacz Creative, opisany jako **NOWY**, odebrałam przesyłkę, odpaliłam w komputerze, zadziałał elegancko, wyglądał jak nowy, więc wpisałam sprzedawcy piękny, pozytywny komentarz. Za kilka dni ta mp3 już nie zadziałała i już w ogóle nie działa. Na opakowaniu i na płycie instalacyjnej przeczytałam, że wyprodukowano ją w 2005 roku, a więc ma 15 lat!!! Taka to nówka, która pewnie przeleżała w magazynie (na kodzie paskowym jest Irlandia) tyle lat, a teraz ten allegrowicz upycha je naiwnym ludziom. Nie chce mi też zwrócić pieniędzy za ten bezużyteczny przedmiot.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@RenataBednarz_ Otwórz spór, po prostu. Gwarantuje Ci, że Allegro ma stosowne narzędzia do radzenia sobie z takimi sprzedawcami. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

RenataBednarz_
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, że napisałeś. Vryko, czy "spór" to jest to samo, co na Allegro "dyskusja" ? Bo właśnie dyskusję doradził mi otworzyć admin Allegro i zapewnił o swej pomocy, bo ten sprzedawca mi napisał, że gwarancji nie posiada i pieniędzy nie zwróci.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@RenataBednarz_ Tak. Dyskusja to dawny spór w naszym systemie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@RenataBednarz_ Gwarancji udzielać nie musi i to jest prawda. Natomiast bez względu na wszystko, odpowiada z ramienia rękojmi przez co najmniej rok czasu, za towar, który sprzedaje. Więc o nic się nie martw. Wyślij pismo reklamacyjne, gdzie określisz swoje roszczenia (wymiana, lub zwrot kwoty zakupu plus przesyłek) Otwieraj dyskusję, nie odpuszczaj, żądaj doprowadzenia sprzętu do zgodności z opisem - czyli wymiany na sprawny, lub zwrotu kasy i tyle. Jeśli będzie się buntował przeciwko rozpatrzeniu reklamacji, zapewne Allegro po jakims czasie zablokuje mu konto i w sumie straci o wiele więcej. Jeśli jest firmą, możesz także zgłosić się do Rzecznika Konsumenta w swoim województwie - oni także pięknie stawiają do pionu przedsiębiorców, którzy lekceważą prawa klienta. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

RenataBednarz_
#8 Zapaleniec#

Vryko, bardzo Ci dziękuję za to, co napisałeś. Wiesz, gdyby ten jego 15-letni Creative z 2005 roku był oryginalnie zapakowany, nieotwierany (a był, co widać po uszkodzeniach pudełka) i nieużywany - a dostałam tę mp3. z jednym utworem na niej zamieszczonym, to też byłaby inna sytuacja. A gościu sprzedaje takie coś nie informując o tym kupującego i opisując w ofercie ten odtwarzacz wielkimi literami: **NOWY**. Bardzo liczę na pomoc Allegro, z którego admin wysłał już mu pierwsze upomnienie, a zapewnił mnie, że ma też inne metody restrykcji, skoro w dyskusji ten allegrowicz nie chce przyjąć reklamacji.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

pojęcie nowy towar definiują ustawy fiskalne

i nie jest to data produkcji

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RenataBednarz_, czyli wg ciebie GTA: San Andreas czy inny Wiedźmin sprzedawane na Allegro nówka, fabrycznie zapakowana, wersja kolekcjonerska, to są używane gry? No raczej nie. Jeśli nawet zostały wyprodukowane w 2003 czy 06 roku, to nadal są nówkami. Sprzedawca nie może wiedzieć o działaniu lub jego braku. Jedyne co to można zrobić zwrot jeśli dostało się rękojmię 🙂

oznacz moderatorów

RenataBednarz_
#8 Zapaleniec#

Patryk, jednak w przypadku sprzętu elektronicznego, którego żywot często jest określany (jakimiś tajemnymi kodami) na 2 lata, a potem coś dziwnego zaczyna się z nim dziać i odmawia posłuszeństwa - to jednak istotna sprawa. Tak się rozstałam z 2 drukarkami. Nie generalizuję, bo mam mp.3 już 16 lat i miała tylko raz wymieniane sterowniki, a tak to hula. Czy telewizor, którego chyba żadna siła nie pokona. Ale już np. dysk zewnętrzny po 2 latach mi padł, a zachowuję wszelkie środki ostrożności. Uważam, że sprzedawca na Allegro powinien brać takie rzeczy pod uwagę i uznawać reklamację, gdy "nowy" sprzęt nie działa u osoby, która go w najlepszej wierze kupiła.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RenataBednarz_, wtedy to się nazywa rękojmia, oczywiście, jeśli masz dowód, że nie zepsułaś tego sama 😛

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@PC_Maniac Jeśli już wystawiłeś ocenę, nie jesteśmy w stanie zweryfikować dlaczego doszło do takiej sytuacji. Musielibyśmy otrzymać filmik/zrzuty ekranu, na których widoczne byłoby, że próbujesz ocenić jedną transakcję, a opinia przypisuje się do drugiej. 

Mam nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy. Jeżeli jednak będzie inaczej, napisz do nas ponownie. Postaramy się to wyjaśnić.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

FITIPALDI8
#9 Pomysłodawca#

Allegro domaga się ocen za transakcje ponieważ większość kupujących zdecydowało nie wystawiać ocen po zmianach w systemie komentarzy bo to dla kupującego jest wygodne - zawsze może po ponownych zakupach wystawić kilka nega jak będzie miał zły dzień.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

i wyląduje na kilku czarnych listach 🙂 chyba nie o to chodzi w życiu, żeby oceniać wg humoru..

oznacz moderatorów

RenataBednarz_
#8 Zapaleniec#

Tak, nie powinno się wystawiać komentarza wg humoru czy pogody za oknem. I kilka razy trzeba sprawdzić sprzęt. Ja sprawdziłam raz, po czym wystawiłam super komentarz, a za trzy dni Creative już nie działał.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Prawda, jednak trzeba to teraz ładnie udowodnić, najlepiej filmikiem 🙂
Choć nadal sprzedawca powie, że popsułaś, no ale skoro jest gwarancja to okej 😛

oznacz moderatorów

RenataBednarz_
#8 Zapaleniec#

On nie daje mi żadnej gwarancji - to napisał teraz w tzw. "dyskusji" z nim na Allegro. Ja zawsze chciałam mieć taką mp3 w zapasie, stąd taki zakup. Bo obecny mój Creative sprzed 16 lat sprawdza się bardzo dobrze (zaledwie 2 lata temu 1 wymiana sterowników). W przypadku tego zakupu nawet i to nie pomoglo. Przez te ostatnie kilka dni informatyk na wszystkie sposoby chciał naprawić tego Creative.  Jasne, że mogę nagrać filmik, jak reaguje mój komputer na włożenie tej "nowej" kupionej teraz po 15 latach od daty produkcji. Gdziekolwiek ją włożę - do każdego z moich 4 portów usb -  reakcja jest taka, że jest dźwięk sygnalny, potem brak dźwięku, za pół sekundy  znowu ten sam dźwięk - i tak w kółko, jakby mój system Win 10 chciał ją zaakceptować, ale jednak mimo wszystko nie przyjmuje. I tak jest od drugiego włożenia tej mp3 do komputera. Na winie 7 też nie funkcjonuje. Czyli co myśli ten Sprzedawca, że ja tą mp3 rzucałam po suficie i dlatego po pierwszym jej odpaleniu wystawiłam mu taki piękny komentarz?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RenataBednarz_ Gwarancji dawać nie ma obowiązku, ale ma obowiązek rozpatrzyć reklamację na podstawie obowiązkowej, ustawowej rękojmi, która trwa 2 lata dla przedmiotów nowych i minimum 1 rok dla używanych. Poproś w dyskusji o pomoc pracownika Allegro – jest tam taka opcja. Nie wchodź aż tak bardzo w szczegóły, miało być nowe, a jest używane, albo miało być sprawne, a jest zepsute.  Zażądaj wymiany na nowy, naprawy lub zwrotu wpłaty wraz z kosztami odesłania. Sprzedawca może reklamację uznać lub ją odrzucić. Brak rozpatrzenia reklamacji w ciągu 14 dni oznacza jej uznanie - zakładam, że był to zakup od firmy.

oznacz moderatorów

RenataBednarz_
#8 Zapaleniec#

Staram się o wsparcie z Allegro, podczas tej Dyskusji. Admini dzwonią do mnie i zapewniają, że ten problem rozwiążą. Wiele rzeczy, a przede wszystkim swoją matematyczną książkę tu sprzedawałam, i nigdy nie spotkałam się z takim Sprzedawcą, do którego żadne argumenty nie trafiają. Bo z mojej strony to jest duża chęć posiadania takiej zapasowej mp3, a z drugiej - niestety - tego Allegrowicza - nie gwarantującej, co to za towar. Wymieniłam już z nim tyle maili, i dlatego założyłam tę dyskusję - ja jestem emerytką - dlatego proszę go - już nie wiem - jak matka czy ktoś inny bliski - o rzetelne spojrzenie na to, co mi sprzedał. Ale on chodzi wokół drzewa: Nie ma gwarancji, nie przyjmuję zwrotów.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Z całym szacunkiem ale osoba z tak bogatym doświadczeniem życiowym powinna dokładnie wiedzieć jak zgodnie z polskim prawem postępować w takiej sytuacji.

Jak rozumiem cała Pani korespondencja i działania były zgodne z prawem?

 

 

oznacz moderatorów