anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesprawna sonda kupiona Chinach

carbumar
#8 Zapaleniec#

Witam,kupilem sonde W Chinach po zamontowaniu w aucie okazalo sie ze jest niesprawna,kupujacy kaze odeslac paczke na moj koszt,Pierwszy raz robilem zakupy w Chinach nie bylem swiadomy ze przesylka zwrotna bedzie kosztowala 170zl(koszt sondy250zl),poczytalem troche no forum i widze ze uznanie reklamacji lub odebranie paczki przez sprzedajacego praktycznie granicy z  cudem.Jezeli sprzedajacy nie odbierze paczki lub stwierdzi ze paczka jest pusta(norma opisana na forum)dojda dodatkowe koszty przesylki zwrotnej,allegoo umywa rece i kaze odeslac paczke na moj koszt,Moje pytanie brzmi,czy byl ktos w takiej sytuacji,ryzykowac kolejne pienadze odsylajac paczke czy dac sobie spokoj.Dziekuje.

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nikt Ci tu nie zagwarantuje że taki sprzedawca rozpatrzy reklamację na twoją korzyść. Trudny wybór lub inaczej mówiąc kosztowny ale lepiej na przyszłość kupować na swoim podwórku.

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Sonda z takimi numerami byla dostepna tylko Chinach,jezel dostepna byla by w Polsce to bym zamowil,myslalem ze allegro w jakis sposob chroni kupujacego,dopiero teraz zglebilem temat,pierwszy i ostatni zakup w Chinach.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@carbumar poproś sprzedawcę o odbiór reklamacji na jego koszt. Ale to i tak nie zmieni faktu że będziesz musiał poczekać na decyzją do momentu jak sprzedawca zapozna się reklamacja. Poczytaj o reklamacji z tytułu niegodności z umową tzw. "rękojmia"

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak chroni, otwierasz dyskusję, składasz reklamacje i wg prawa polskiego każ odebrać sprzedającego do rozpatrzenia reklamacji, zaczekaj co odpisze w dyskusji,m dopiero wówczas podejmiesz decyzję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Rozpoczolem dyskusje,sprzedajacy kategorycznie twierdzi ze mam odeslac sonde na swoj koszt,allego zaproponowalo pomoc przez allego protect jednak pozniej wycofali sie twiredzac ze musze odeslac na swoj koszt.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@carbumar Może sobie żądać, wg polskiego prawa odbiera sprzedający towar i wskaż sprzedającego zapisy prawa, sprzedaje w Polsce.

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Rozpoczolem dyskusje,sprzedajacy kategorycznie twierdzi ze mam odeslac sonde na swoj koszt,allego zaproponowalo pomoc przez allego protect jednak pozniej wycofali sie twiredzac ze musze odeslac na swoj koszt.

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#

@carbumar Mógłbyś podesłać link do aukcji oraz zrzuty ekranu co odpisało Allegro?
I jeszcze pytanie - zakup na firmę czy osobę prywatną?

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@carbumar a to na pewno sonda jest wadliwa? Kto zdiagnozował wadę?

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Mechanik djagnozowal,po zamontowaniu odrazu wywalilo check engine,po zamianie na inna problem znikł.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@carbumar weź wydruk z błędem z serwisu i podeślij do sprzedawcy. Może na podstawie tego będzie chciał wydać decyzję reklamacyjną.

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Tak zrobilem,wyslalem zdjecie z usterka kodu ktory ewidetnie wskazuje na uszkodzona sonde,napisal zebym odeslal bo musza ja poddac recyklingowi.

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@carbumar widzę, że nasz doradca zabrał głos w mediacji i że ta odpowiedź Cię ukoiła. Dyskusje w Allegro są monitorowane. W przypadku braku porozumienia ze sprzedającym, zawsze można skorzystać z opcji “poproś o pomoc Allegro” - chętnie pomożemy.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Moja odpowiedz byla ironiczna,nic minie nie ukoilo ani nie wnioslo do sprawy,stanelo na tym ze musze odeslac na swoj koszt i nie wiadomo jak sprawa sie zokonczy.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@carbumar

Wysłka do Chin jako paczki jest zazwyczaj nieopłacalna. Do tego istnieje ryzyko, że przesyłka nie zostanie odebrana, a opłata za zwrot z Chin to nawet ok 1000 zł za paczkę i masie do 1 kg (w firmach kurierskiech jeszcze więcej). 

Jakby to było coś małego (do 2 kg i wymiarach dł+szer+wys<=90 cm, a największy wymiar <= 60 cm), to możnaby to wysłać jako list polecony lub Global Expres. 

oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

Allegro nie widzi problemu ,i to jest najlepsze.

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@carbumar zachęcam do kontynuowania rozmowy w ramach prowadzonej dyskusji. Tam mamy wszystko w jednym miejscu.

   Paula
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

carbumar
#8 Zapaleniec#

O czym dalej dyskutowac,allegro w zaden sposob mnie nie chroni jako kupujacego,wypisuje sprzeczne informacje,z problemem zostalem sam,kazecie odeslac przesylke gdzie moze to wygenerowac jeszcze wieksze koszty po mojej stronie.

oznacz moderatorów