anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesprawny Odkurzacz po raz kolejny został odesłany do Sprzedajacego (oficjalny sklep Allegro)

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

Witam W połowie Pazdziernika zakupiłem odkurzacz sprzatajacy Xiaomi w Oficjalnym Sklepie Allegro po kilku dniach urzytkowania okazało sie ze sprzet jest wadliwy gdyrz co kilkanascie minut odkurzacz zatrzymuje sie i informuje ze lewe koło jest zablokowane i tak cały czas, odkurzacz został wysłany do sprzedawcy ktory stwierdził ze nie ma takiej usterki wiec odesłal go z powrotem do kupujacego gdzie zaraz po uruchomieniu dosłownie 15 min i dokładnie ten sam bład sprzedawca otrzymał zrzuty ekranu z aplikacji wraz z  błedem jaki generuje odkurzacz i kazał odesłac go raz jeszcze I sprawa wyglada tak iz od dwoch tygodni słysze tylko                "bardzo prosze o wiecej czasu , prosimy o pozostanie z nami w kontakcie " itd zaznaczam iz produkt reklamowany został zakupiony w Oficjalnym sklepie Allegro.

Dyskusja trwa od dwoch tygodni ale zarowno od sklepu jak i od allegro nie ma zadnej informacji co dalej,

nie mam zielonego pojecia co robic gdyrz nigdy wczesniej nie spodkałem sie z takim przypadkiem gdzie sprzedajacy unika jakiej kolwiek pomocy w dyskusji codziennie otrzymuje wiadomosc od innego pracownika ze prosza o wiecej czasu ze musze sie uzbroic w cierpliwosc ze robia co moga by rozwiazac moj problem tylko ze dla mnie to juz jest przesada bo zapłacilem za sprawny sprzet ktory jak narazie wiecej czasu jest w jakims serwisi niz u mnie w mieszkaniu i chce go urzywac a nie czekac na bezsensowne wiadomosci ktore nic nie rozwiazuja

Bardzo prosze o pomoc co powinienem zrobic w takiej sytuacji, jakie mam prawo czy moge zrezygnowac z tego sprzetu i otrzymac zwrot pieniedzy lub ewentualnie zadac od sprzedawcy nowego sprzetu?? 

Prosze o jakies rady jak moge to rozwiazac lub z kim sie mam kontaktowac w tej sprawie Zaznaczam Iz juz nigdy wiecej nie kupie nic z Oficjalnego sklepu Allegro Oszusci, a wydawało by sie ze bezpieczniej trafic nie mozna  Pozdrawiam

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

Witam a co w wypadku jesli moja dyskusja jest otwarta juz dwa tygodnie i od sprzedawcy (Oficjalny sklep Allegro) ciagle tylko słysze powtarzajace sie " bardzo prosze o wiecej czasu , prosimy o pozostanie z nami w kontakcie " itd zaznaczam iz produkt reklamowany został zakupiony w Oficjalnym sklepie Allegro Kiedy to po zakupie mowa o odkurzaczu sprzatajacym okazało sie iz jest wadliwy bo po czasie kilkudziesieciu minut sprzatania zatrzymuje sie z wiadomoscia iz kolo jest zablokowane i tak cały czas, odkurzacz został wysłany do sprzedawcy kjtory stwierdził ze nie ma takiej usterki wiec odesłal go z powrotem do kupujacego gdzie zaraz po uruchomieniu dosłownie 15 min i dokładnie ten sam bład sprzedawca otrzymał zrzuty ekranu z aplikacji wraz z  błedem jaki generuje odkurzacz i kazał odesłac go raz jeszcze i tak juz czekam na wiadomosc ponad dwa tygodnie Allegro nie reaguje na to co sie dzieje w dyskusji oraz obawiam sie ze nie chca pomoc z tego wzgledu iz jest to ich oficjalny sklep. Szczerze to juz nie mam pojecia co mam zrobic codziennie otrzymuje wiadomosc ze mam sie uzbroic w cierpliwosc ale ilez mozna?? Bardzo prosze o jakies rady jak moge to rozwiazac lub z kim sie mam kontaktowac w tej sprawie Zaznaczam Iz juz nigdy wiecej nie kupie nic z Oficjalnego sklepu Allegro Oszusci, a wydawało by sie ze bezpieczniej trafic nie mozna 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@xVxOLKAxVx Cześć! Przykro mi, że taka sytuacja ma miejsce. Oczywiście jak najszybciej skontaktuję się z odpowiednim zespołem i poproszę o wsparcie dla Ciebie w dyskusji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

Szczerze to watpie w jakakolwiek pomoc ze strony Allegro po tym co mnie spotkało okazuje sie ze macie ogromna przewage nad innymi sprzedajacymi bo to wasza platforma i mozecie robic co sie podoba zarowno z kupujacym jak i sprzedajacym nie bedacym oficjalnym sklepem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że masz prawo żądać nowego sprzętu albo zwrotu po drugiej reklamcji, oficjalny sklep Allegro niestety nie respektuje czasu zgodnie z prawem, ja bym codziennie ich bombardował pytaniami, wiele jest tu przykładów jak po zakupie  od oficjalnego sklepu allegro kupujący mają problemy. Na przyszłość>omija sklep Allegro jak najdalej.

oznacz moderatorów

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za rade oczywiscie juz tam nigdy nic nie kupie i przekaze komu tylko moge by omijali ich z daleka 

A jak moge egzekfowac zwrot kosztow lub zamiane na nowy jesli oni nie przyjmuja tego do wiadomosci i mam czekac cierpliwie na ich decyzje ??  Moze ktos doradzic??

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz skontaktować się z miejskim rzecznikiem konsumenta, jak minął czas rozpatrzenia reklamacji.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@xVxOLKAxVx nie ustosunkowali się w ciągu 14 dni do wniesionej reklamacji? Z automatu masz ją uznaną. Napisz, że oczekujesz spełnienia tego, co żądałaś we wniesionej reklamacji z powodu upływu terminu na odpowiedź.

I nie zapomnij domagać się zwrotu kosztów za OBIE przesyłki reklamacyjne. Gdyż za pierwszym razem Cię okłamano w kwestii usterki.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 rzecznik praw konsumenta ich szybciutko naprostuje.

Na kpinę tylko zakrawa fakt, pouczania przez to żałosne towarzystwo innych sprzedawców w kwestii jakości obsługi kupujących.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Smutne to jest i źle wpływa na całość.😞

oznacz moderatorów

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

Nigdy wczesniej nie miałem najmniejszego problemu z zakupami na allegro od innych sprzedajacych czy to chodzi o zwrot czy gwarancje do tego momentu zaznaczam iz to był moj pierwszy przypadek kiedy zrobiłem zakupy w Oficjalnym sklepie Allegro Ale juz wiem ze ostatni.

oznacz moderatorów

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

a od ktorego momentu biora pod uwage te dwa tygodnie ?? od momentu zgłoszenia czy moze od momentu kiedy dotrze przesyłka czy jeszcze maja swoje widzimisie??

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

14dni od momentu zgłoszenia reklamacji, najlepiej z tytułu rękojmi za którą odpowiada sprzedajacy, ale nie gwarancyjnej (odpowiada gwarant) bo tam są inne terminy!

oznacz moderatorów

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak zrobiłem ze nie chce korzystac z gwarancji serwisowej tylko od sprzedajacego problem był ponownie zgłoszony 30stego listopada wiec juz pora działac jutro ide do rzecznika zgłosic sprawe co i jak bo ze sprzedajacym sie nie dogadam ja pisze ze chce zwrot kasy lub nowy sprzet a ten ze prosi o cierpliwosc i ze mam czekac  Kpina dziekuje wszystkim za pomoc

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@xVxOLKAxVx czas jest liczony od dnia zgłoszenia reklamacji. Tego się trzymaj i nie gódź się na żadne kompromisy. Jeśli np. było wniesione żądanie wymiany na nowy, to odmów przyjęcia naprawianego odkurzacza. Po minięciu 14 dni na odpowiedź muszą postąpić zgodnie z żądaniem we wniesionej reklamacji, nie mogą już zmienić sposobu załatwienia reklamacji na inny.

oznacz moderatorów

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za pomoc wszystko jasne

oznacz moderatorów

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

Jeszcze jedno pytanie mam odnosnie problemu z oficjalnym sklepem allegro czy powinienem zakonczyc dyskusje i oznaczyc jako nierozwiazana ?? oto ostatnia wiadomosc od nich 23.12 

Allegro 23 grudnia 2022 08:47 @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dzień dobry. Otrzymałam informację, że sprzęt będzie dalej serwisowany. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Pozdrawiam, [edycja]

od tamtej pory nic nie wiadomo juz im napisałem ze chce zwrot kasy 

Niestety nie mogłem tego jeszcze zgłosic u Rzecznika spraw konsumentow gdyz jest na L4 do nowego roku

Prosze o rade czy zakonczyc dyskusje i oznaczyc jako nie rozwiazana ??

Dziekuje

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie masz rozwiązania to odznacz jako nierozwiązaną, uważasz bo po 30dniach dyskusji Allegro samo odznacza jako rozwiązaną!

oznacz moderatorów

xVxOLKAxVx
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za odpowiedz tak zrobie bo własnie jutro mija 30 dni a nie wiedziałem o tym 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów