anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy sprzedawca - deklarowana waga folii strech 3kg - otrzymane folie o wadze 2.05kg

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

Witam,

dokonałem zakupu folii strech od sprzedawcy "foliks"

https://allegro.pl/oferta/folia-stretch-strech-strecz-10x3kg-czarna-10szt-8166535225

deklarowana waga jednej rolki to 3kg

"Waga rolki 3 kg brutto +-3%."

otrzymałem: rolki o wadze 2.05 kg

rolka posiada mniejszą wagę o ponad 1/3 od deklarowanej, szerokość rolki również jest niższa. Wykonałem zdjęcia porównujące rolkę, która została już użyta do rolek jakie otrzymałem od sprzedawcy "foliks", optycznie widać, że rolki od nich mają znacznie mniej folii, ale mówię pal licho, może jest cieńsza. Sprawdziłem wagę rolki na profesjonalnej i poprawnie skalibrowanej wadze, waga rolki jakie otrzymałem od sprzedawcy to 2.05kg zamiast 3kg. Poniżej zdjęcia, porównanie optyczne rolki już użytej, której waga w momencie pomiaru ma 2.75kg oraz otrzymanej z zamówieniem od sprzedawcy "foliks", nie była użyta, waga wskazała 2.05kg.

 

zdjęcie 1 - porównanie rolki już użytej (lewa strona) do otrzymanej od sprzedawcy "foliks" (prawa strona), optycznie widać, że w rolce od sprzedawcy jest mniej folii w porównaniu nawet do rolki już użytej do spakowania ponad 10 kartonów.zdjęcie 1 - porównanie rolki już użytej (lewa strona) do otrzymanej od sprzedawcy "foliks" (prawa strona), optycznie widać, że w rolce od sprzedawcy jest mniej folii w porównaniu nawet do rolki już użytej do spakowania ponad 10 kartonów.zdjęcie 3 - rolka od sprzedawcy "foliks" z deklarowaną w opisie wagą 3kg, pomiar na wadze wskazał wagę 2.05kgzdjęcie 3 - rolka od sprzedawcy "foliks" z deklarowaną w opisie wagą 3kg, pomiar na wadze wskazał wagę 2.05kgzdjęcie 5 - rolka od innego sprzedawcy już użyta do spakowania ponad 10 paczek, waga wskazała pomiar 2.75kgzdjęcie 5 - rolka od innego sprzedawcy już użyta do spakowania ponad 10 paczek, waga wskazała pomiar 2.75kg

 

po ostatnich recenzjach w ofercie sprzedawcy "foliks" widać, że nie tylko ja zostałem oszukany:

3 sierpnia 2021 od T...u
znacznie zaniżona waga folii

5 listopada 2021 od C...o
streczu tyle co kot napłakał 1.3 kg reszta to gruba rurka

11 lipca 2021 od d...0
Mało foli na rolce zainteresowanym mogę wysłać zdjęcie porównawcze mam porównanie gdyż często kupują tą folie od różnych producentów.Nie polecam lepiej dołożyć parę złotych i kupić u kogoś innego.

20 grudnia 2021 od O...P
Folii zdecydowanie mniej niż w opisie. Waga jednej rolki to 2,23 kg razem z tuleją, która sama waży 0,85 kg czyli samej folii jest 1,38 kg a powinno być 2,15 kg. Z jednej rolki brakuje 0,77 kg czyli w sumie prawie 8 kg

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

A3dam
#19 Nestor#

@Psychedelic99 
Złóż sprzedawcy reklamację i zażądaj wymiany na towar zgodny z opisem

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli towar jest niezgodny z opisem, waga się nie zgadza, masz prawo i musisz złożyć reklamacje u sprzedającego.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Psychedelic99 

Składaj reklamację, jak radzą pozostali. Na wynikający z komentarzy częściowy zwrot pieniędzy nie musisz się zgodzić, chociaż to chyba najwygodniejsza opcja.

Sądząc po ilości sprzedanych rolek, sprzedający raczej nie oszukuje celowo, tylko niedokładnie waży - inaczej miałby znacznie więcej negatywnych opinii.

Doda Cię na czarną listę? Bardzo dobrze. Nie będziesz musiał pamiętać, żeby go omijać w przyszłości...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pierwszy który zważył?🤔

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

Raczej nie. Sprzedawca dostaje mniej niż jeden procent negów w stosunku do ilości kupujących folię. Wątpię, żeby przedsiębiorcy (bo po co komu innemu tyle stretchu?) dawali się tak nacinać.

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

w mojej opinii oszukują celowo, ostatnich 6 negatywów właśnie z temacie znacząco zaniżonej wagi

Psychedelic99_0-1644079508126.png

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Psychedelic99 

Widziałam. Ale widziałam też, że w miesiąc kupiło od niego stretch ponad 700 osób. Sześć negatywów to według mnie za mało, żeby przypisywać celowe działanie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Kasiulki2  nie wiem czy działanie celowe czy nie

Wiem że kiedy kupuje stretch to go nie waże. Myśle że 90% tego nie robi. Te negatywy to od tych którzy sa dociekliwi. A z drugej strony tak jak piszesz - kupują firmy wiec większość nawet jeśłi wychwyci niedowage to po prostu wiecej nie kupuje. Nie wystawiajac nega z obawy przed zakupem i komentarzem odwetowym

No i wszystkie wystawione nagatywy dotyczą włanie niedowagi stretchu. Wiec może coś w tym jest

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_Likos_ 

Masz rację. Gdyby to było 2-3 procent ubytku folii, no niech będzie 10... Ale nie 40, a tyle zgłaszają właściwie wszyscy autorzy negatywów od ponad pół roku.

Niedługo gościowi odetną Smarta😊

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A kontaktowałeś się z nim?

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

oczywiście, założyłem im dyskusję i zapytałem dlaczego zostałem w taki sposób oszukany, we wtorek zostanie odblokowana możliwość "poproś o pomoc Allegro", szybko nie odpuszczę, nie lubię jak robi się ze mnie wała.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Psychedelic99 Najlepiej zakończ mu Dyskusję jako nierozwiązaną i wystaw negatyw. Straci SS to się nauczy liczyć i ważyć. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

No popatrz, nie zauważyłam🙄

On ma Super Sprzedawcę. Jakim cudem?

Chyba wystarczy wysyłać byle co, byle szybko😁

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

proste, jak nie otrzymam zadowalającej rekompensaty to oczywiste, że dyskusja będzie oznaczona jako nie rozwiązana + negatyw. Ceny materiału poszły mocno w górę, mają najlepszą cenę na Allegro folii strech 10x 3KG (....3KG sic. :D) chcą być najtańsi to proszę, ale nie moim kosztem. Generalnie nauczka, nie skorzystałem ponownie z oferty poprzedniego dostawcy, który wysyłał regularnie towar w 100% zgodny z deklaracjami, jego oferta zdrożała ponad 30zł, chciałem taniej to mam 😄 no cóż, ale z tym trzeba walczyć, większość daje się robić w h... niestety i na tym bazuje sprzedawca.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Status SS w obecnej chwili kompletnie nic nie znaczy.

To jest fikcyjny "program" służący tylko i wyłącznie dla Allegro.

Ja sam sporo kupuję - od kilku mies. - status sprzedającego jako "Super Sprzedawca" - nie ma żadnego znaczenia. Są firmy, mające status SS - a traktujące klienta jako "produkt korporacji".

To samo dotyczy czasów wysyłki - Wysyłka 24h, czy wysyłka 7 dni - to nie ma żadnego znaczenia. I w jednym i w drugim przypadku - sprzedawca może wysłać towar w ciągu 24 godzin. Takie parametry - służą tylko i wyłącznie do manipulacjami wynikami wyszukiwań w przeglądarce Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nikt nie lubi być "wałowanym" a sprzedawca pewnie nie przewidział że zważysz rolkę foli ,chciał zaoszczędzić a tak podwójnie straci. 

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

powiem tak, gdyby obciął z 3kg do powiedzmy 2,7-2,8kg nie robiłbym żadnej awantury, chciałem taniej wyszło taniej, nie ma niczego za darmo, ale obcięcie wagi z 3kg do 2,05kg to już spore przegięcie. Dodam, że w paczce z przesyłką była 11-ta rolka z przeźroczysta folia dodatkowo, czyżby taki gratis w stylu "wiemy, że zostałeś zrobiony przez nas, to masz tu gratisa" 😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Psychedelic99 

Nie zwróciłam uwagi na to "znacząco" - moja wina. Czterdzieści procent średniego ubytku folii cuchnie na kilometr przy jego opiniach.

Swoją drogą Allegro mogłoby coś z tym zrobić - komentarze SS, przy lekturze których prokurator myśli "hmmm, a może by tak z urzędu...", to trochę nie halo jest.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Psychedelic99 szkoda że teraz czytasz opinie 🙂 odeślij na reklamację niech wymienią lub oddadzą kasę z kosztami odesłania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów