anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy sprzedawca - deklarowana waga folii strech 3kg - otrzymane folie o wadze 2.05kg

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

Witam,

dokonałem zakupu folii strech od sprzedawcy "foliks"

https://allegro.pl/oferta/folia-stretch-strech-strecz-10x3kg-czarna-10szt-8166535225

deklarowana waga jednej rolki to 3kg

"Waga rolki 3 kg brutto +-3%."

otrzymałem: rolki o wadze 2.05 kg

rolka posiada mniejszą wagę o ponad 1/3 od deklarowanej, szerokość rolki również jest niższa. Wykonałem zdjęcia porównujące rolkę, która została już użyta do rolek jakie otrzymałem od sprzedawcy "foliks", optycznie widać, że rolki od nich mają znacznie mniej folii, ale mówię pal licho, może jest cieńsza. Sprawdziłem wagę rolki na profesjonalnej i poprawnie skalibrowanej wadze, waga rolki jakie otrzymałem od sprzedawcy to 2.05kg zamiast 3kg. Poniżej zdjęcia, porównanie optyczne rolki już użytej, której waga w momencie pomiaru ma 2.75kg oraz otrzymanej z zamówieniem od sprzedawcy "foliks", nie była użyta, waga wskazała 2.05kg.

 

zdjęcie 1 - porównanie rolki już użytej (lewa strona) do otrzymanej od sprzedawcy "foliks" (prawa strona), optycznie widać, że w rolce od sprzedawcy jest mniej folii w porównaniu nawet do rolki już użytej do spakowania ponad 10 kartonów.zdjęcie 1 - porównanie rolki już użytej (lewa strona) do otrzymanej od sprzedawcy "foliks" (prawa strona), optycznie widać, że w rolce od sprzedawcy jest mniej folii w porównaniu nawet do rolki już użytej do spakowania ponad 10 kartonów.zdjęcie 3 - rolka od sprzedawcy "foliks" z deklarowaną w opisie wagą 3kg, pomiar na wadze wskazał wagę 2.05kgzdjęcie 3 - rolka od sprzedawcy "foliks" z deklarowaną w opisie wagą 3kg, pomiar na wadze wskazał wagę 2.05kgzdjęcie 5 - rolka od innego sprzedawcy już użyta do spakowania ponad 10 paczek, waga wskazała pomiar 2.75kgzdjęcie 5 - rolka od innego sprzedawcy już użyta do spakowania ponad 10 paczek, waga wskazała pomiar 2.75kg

 

po ostatnich recenzjach w ofercie sprzedawcy "foliks" widać, że nie tylko ja zostałem oszukany:

3 sierpnia 2021 od T...u
znacznie zaniżona waga folii

5 listopada 2021 od C...o
streczu tyle co kot napłakał 1.3 kg reszta to gruba rurka

11 lipca 2021 od d...0
Mało foli na rolce zainteresowanym mogę wysłać zdjęcie porównawcze mam porównanie gdyż często kupują tą folie od różnych producentów.Nie polecam lepiej dołożyć parę złotych i kupić u kogoś innego.

20 grudnia 2021 od O...P
Folii zdecydowanie mniej niż w opisie. Waga jednej rolki to 2,23 kg razem z tuleją, która sama waży 0,85 kg czyli samej folii jest 1,38 kg a powinno być 2,15 kg. Z jednej rolki brakuje 0,77 kg czyli w sumie prawie 8 kg

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

darmowy zwrot w ramach Smart, Allegro zapłaci 😄

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Psychedelic99 Allegro nie płaci swoimi pieniędzmi ,na takie przypadki mają środki z naliczanych części kosztów sprzedawcą do wysyłek smart jak i innych pozyskanych od użytkowników np. z nie zwracanych kosztów wyróżnienia w przypadku rezygnacji klienta z zakupu.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Mylisz się, na fundusz POK jest przeznaczany pewien % z prowizji, nie ze smarta czy wyróżnień. Oficjalnie to sami kiedyś potwierdzili. Nie zmienia to faktu, że na fundusz POK składają się kupujący poprzez tą prowizję, wliczoną przecież w cenę towaru.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Pewnie masz rację ale fakt jest taki że sami za to płacimy .

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Przecież opis się zgadza - waga brutto to waga CAŁOŚCI tj. folia+rolka. Netto to jest sama folia. W dowolnym sklepie płacisz cenę brutto i taką cenę sklepy podają a nie netto. Z pośród 700 osób tylko kilkoro opis przerósł ...

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@baldes 

Na wadze na zdjęciu leży sama folia, czy folia z tubą w środku?

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

nie no jak może być sama folia bez tuby? 🙂 na tubę nawinięta jest folia, nie masz fizycznie możliwości oddzielenia tuby od folii 😄

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Masz rację - zdjęciu się nie przyglądałem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@baldes Jeśli w aukcji była podana waga folii np. 3 kg to tyle ma ważyć sama folia a nie wraz z rolką na którą jest tylko nawinięta.

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

masz opis w ofercie, waga folii na rolce 2,15kg (3 - 0,85), w rzeczywistości jest 1,2kg (2,05 - 0,85)

sprzedawca zakłada tolerancję +/- na poziomie 3%, faktycznie jest w dół 45% 😄

Waga foli netto 2,15kg

Waga tulei: 850g

Waga rolki 3 kg brutto +-3%.

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

baldies, czytaj ze zrozumieniem opis

waga rolki brutto 3kg (tuba z folią), na wadze masz zdjęcie rolki brutto 2,05kg (tuba z folią), czego tutaj nie rozumiesz ?

skoro waga samej tulei wynosi 0,85kg a waga pokazała 2,05kg to sprzedawca wysyła rolkę na której nawinięte jest 1,2kg samej folii, natomiast w opisie masz "waga netto folii 2,15kg", reasumując wał na prawie 50% materiału, który potrzebujesz do pakowania

 

Waga foli netto 2,15kg

Waga tulei: 850g

Waga rolki 3 kg brutto +-3%.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Czujesz się "zwałowany" i po części masz rację ,sprzedawcy czasem nieco komplikują opis aukcji by zachęcić do zakupu ale klient ma zawsze prawo przed zakupem zadać pytanie o dokładne wyjaśnienie sprzedawcy a ten musi je udzielić . A czy ty o nie pytałeś przed zakupem ?

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

gościu, o co mam pytać ? jest opis towaru, który sprzedawca oferuje do sprzedaży

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

baldies, czytaj ze zrozumieniem opis

waga rolki brutto 3kg (tuba z folią), na wadze masz zdjęcie rolki brutto 2,05kg (tuba z folią), czego tutaj nie rozumiesz ?

skoro waga samej tulei wynosi 0,85kg a waga pokazała 2,05kg to sprzedawca wysyła rolkę na której nawinięte jest 1,2kg samej folii, natomiast w opisie masz "waga netto folii 2,15kg", reasumując wał na prawie 50% materiału, który potrzebujesz do pakowania

 

Waga foli netto 2,15kg

Waga tulei: 850g

Waga rolki 3 kg brutto +-3%.

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

otrzymałem satysfakcjonującą odpowiedź od sprzedawcy

"foliks 6 lutego 2022 14:28

Dziekujemy za zgłoszenie i opisanie tak dokładnie problemu ktory u Państwa wystąpił. Wygląda ze dostali Państwo nie swój towar. Przepraszamy za zaistniałą sytuacje. Zależy nam aby sprawę jak najszybciej wyjaśnić. W całym opisie nie napisali Panstwo swoich oczekiwań. Przedstawię kilka możliwości. 1) Dosłanie brakujących kilogramów folii czyli 8kg netto + tuleje 2) zwrot srodków za niedoważone rolki 3) Wymiana towaru na prawidłowy lub inne rozwiązanie zaproponowane przez Pańśtwa. Przepraszamy za zamieszanie"
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Psychedelic99 afera, zdjęcia, zarzut nieuczciwości, sugerowanie oszustwa

a brak skutecznie złożonej reklamacji

u mnie ostatnio takie zachowanie też jest nagminne

założenie dyskusji i totalny brak roszczenia

Dlaczego Sprzedawca ma proponować metody rozwiązania problemu?

Reklamację w myśl ustawy konsumenckiej i kodeksu cywilnego składa kupujący/nabywca

i to on formułuje roszczenia np: doprowadzenie stanu towaru do pełnej zgodności z umową

i itp

Sugerowanie oszustwa lub inne tego typu pomówienia mogą być przestępstwem zagrożonym

odpowiednimi sankcjami w kodeksie karnym i cywilnym

sprzedaż w setkach sztuk, sam pokazujesz na zdjęciach jak łatwo sie pomylić, a ty zarzucasz zamiar i premedytację nie posiadając, żadnych dowodów

oznacz moderatorów

mradziol
#2 Obserwator#

Ja również zostałem oszukany. Mechanizm jest za każdym razem taki sam i kończy się w przypadku złożenia reklamacji blokadą kupującego. Czy jest ktoś tu jeszcze, kto może się dołączyć do dyskusji i pomóc w ukróceniu tego procederu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Blokują a kupujący nie otwierają dyskusji, pomogło to by w zablokowaniu sprzedającego, oczywiście jak jest tak nieuczciwy.

oznacz moderatorów

mradziol
#2 Obserwator#

Jeśli ktoś czyta tego posta i spotkało go to samo, namawiam gorąco do otwierania dyskusji, zgłaszania sprawy do Allegro oraz wystawiania opinii. My wielokrotnie zgłaszaliśmy to do allegro, jednak skala jest za mała aby z tym coś zrobili. Sprzedający ma stały mechanizm - zaniża cenę na allegro, sprzedaje zaniżoną wagę towaru, a następnie w reklamacji dosyła braki i blokuje kupującego. Mechanizm ten stosuje wielokrotnie - sprawdziłem to dzięki pomocy innych firm oraz kupując towar niezależnie na prywatną osobę. Prośba do wszystkich osób aby to zgłaszać na allegro. Jest to proceder oszustwa, a sprzedający dopuszcza się przestępstwa.

oznacz moderatorów