anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy sprzedawca. Fałszywe opinie i oceny

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Jak weryfikują Państwo opinie i oceny wystawione sprzedającym? Czy jest możliwość ich sfałszowania? Mam podejrzenie co sprzedawcy powiązanego z sklepem internetowym który jest oszustwem o czy świadczą liczne skargi kupujących którzy nigdy nie dostali zamówionych produktów.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109765095 opinie o produkcie i oceny sprzedającemu mogą wystawić osoby, które dokonały u niego zakupu. 
Możesz zgłosić do nas swoje podejrzenia za pomocą formularza, zweryfikujemy to. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Sklep na Allegro: Codziennie 1-2-3 skargi i ostrzeżenie przed brakiem wysyłki i ZEROWYM kontaktem + codziennie kilkadziesiąt anonimowych ocen "Zgodność z opisem 5/5 + Obsługa kupującego 5/5" bez jakiekolwiek komentarza. Mają państwo jak widać po komentarzach mnóstwo już kłopotów związanych z tym sklepem. Z sklepem na allegro powiązany jest kolejny sklep na allegro tylko nowszy gdzie również pojawiają się ostrzeżenie o braku wysyłki lub kompromitującej jakości lub nie pełnym składzie paczki. Może tylko podejrzane gdyby to nie było powiązane ze sklepem internetowym który jest oszustwem a tak naprawdę z kilkoma fejkowymi sklepami.

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Czy to nie jest podejrzane?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109765095 najprawdopodobniej ten sklep ma więcej pozytywnych ocen niż negatywnych i nie wpływa to na jakość sprzedaży. Tak jak napisałam zgłoś to proszę za pomocą formularza, odpowiedni zespół  przyjrzy się temu dokładniej.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Powiem tak. Oczekiwałem naiwnie że mają Państwo jakiś system bezpieczeństwa. Powiedzmy procedurę którą można użyć w razie podejrzenia nieprawidłowości. Nie trafia do mnie Pani argument. Przecież jeśli ktoś na 10 sprzedanych rzeczy wyśle 9 a 1 jednej nie to co? "ten sklep ma więcej pozytywnych ocen niż negatywnych i nie wpływa to na jakość sprzedaży". Są fajkowe konta. Dzieci o tym wiedzą. Przecież samemu można coś sprzedawać i kupować wystawiając opnie. Nie mówić że można tak prać brudną kasę. Wstyd że dopuszczają Państwo takich sprzedawców!!! Tak bardziej szczegółowo przekręt wygląda chyba następująco: Sprzedawca ma fajkowe sklepy. Bez kontaktu bez wysyłki. Bez zwrotu środków. W necie powiązanych jest taki kilka sklepów mających opinie "UWAGA OSZUSTWO!!!". Na "opinie Ceneo" same ostrzenia że to oszustwo i niewysyłają paczek! Na allegro ma ciepłe gniazdko. Tu się schowali - pewnie na 10 sprzedanych rzeczy 5x wyśle, 3x niepełne zamówienie i 2x braki wysyłki.  Z tych 5 nieprawidłowych jeśli ktoś nie będzie dawał spokoju to po kilku tygodniach zwróci jednemu jeśli będzie interwencja Allegro. Drugiemu mówi że to wina kuriera i by się z nimi bujał, innym mówi że za parę dni  gdzie i tak nie wysyła. Reszta oleje sprawę bo nie chce im się zawracać głowy o parę złotych.  Aby wszystko wyglądało OK mają "fejkowe" oceny. Niezbyt bystrzy bo wystawiają sobie same 5/5 w liczbach setek w 99% bez jakiegokolwiek komentarza czy uwagi. Allegro mówi że jest wszystko OK bo większość ocen jest OK?

 

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

 "Tak jak napisałam zgłoś to proszę za pomocą formularza, odpowiedni zespół  przyjrzy się temu dokładniej." - NIESTETY 😞 Dałem się oszukać poza allegro tym pseudo sprzedawcą. Allegro im to ułatwiło - nadało wiarygodności ich działalności dzięki "oceną". Nie zwróciłem uwagii że co kilkanaście ocen "idealnych 5/5 bez komentarza" pojawiają się ostatnio codziennie typu: Nie dostałem paczki!  Kilka dni temu skończył mi się allegro smart i postanowiłem kupić nie na allegro tylko na prywatnej stronie państwa z allegro (darmowa wysyłka). WSTYD że na allegro mają Państwo takich naciągających sprzedawców którzy znaleźli sobie tu ciepły kącik.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

52% pozytywów to też więcej pozytywów niż negatywów. A nie wyobrażam sobie, abyście dopuścili taki sklep do aktywności tutaj!

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Update - sklep dostał dzisiaj 30-40 ocen: "5/5 Zgodność z opisem i 5/5 Obsługa kupującego" oczywiście bez opisu, bez jednego słowa +

kilka najniższych ocen z możliwych z komentarzem nie wysyłają. Brak kontaktu z sprzedającym. Żadnych ocen pośrednich. ZERO! OK? Oceny się zgadzają? Allegro szczęśliwe?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:109765095 A nie jest to czasem OSA. 

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

OSA to nazwa sklepu?

 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

skrót od Oficjalny sklep Allegro

byt prawny żyjący swoim życiem

 

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Nie

oznacz moderatorów