anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy sprzedawca. Fałszywe opinie i oceny

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Jak weryfikują Państwo opinie i oceny wystawione sprzedającym? Czy jest możliwość ich sfałszowania? Mam podejrzenie co sprzedawcy powiązanego z sklepem internetowym który jest oszustwem o czy świadczą liczne skargi kupujących którzy nigdy nie dostali zamówionych produktów.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109765095 opinie o produkcie i oceny sprzedającemu mogą wystawić osoby, które dokonały u niego zakupu. 
Możesz zgłosić do nas swoje podejrzenia za pomocą formularza, zweryfikujemy to. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Sklep na Allegro: Codziennie 1-2-3 skargi i ostrzeżenie przed brakiem wysyłki i ZEROWYM kontaktem + codziennie kilkadziesiąt anonimowych ocen "Zgodność z opisem 5/5 + Obsługa kupującego 5/5" bez jakiekolwiek komentarza. Mają państwo jak widać po komentarzach mnóstwo już kłopotów związanych z tym sklepem. Z sklepem na allegro powiązany jest kolejny sklep na allegro tylko nowszy gdzie również pojawiają się ostrzeżenie o braku wysyłki lub kompromitującej jakości lub nie pełnym składzie paczki. Może tylko podejrzane gdyby to nie było powiązane ze sklepem internetowym który jest oszustwem a tak naprawdę z kilkoma fejkowymi sklepami.

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Czy to nie jest podejrzane?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109765095 najprawdopodobniej ten sklep ma więcej pozytywnych ocen niż negatywnych i nie wpływa to na jakość sprzedaży. Tak jak napisałam zgłoś to proszę za pomocą formularza, odpowiedni zespół  przyjrzy się temu dokładniej.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Powiem tak. Oczekiwałem naiwnie że mają Państwo jakiś system bezpieczeństwa. Powiedzmy procedurę którą można użyć w razie podejrzenia nieprawidłowości. Nie trafia do mnie Pani argument. Przecież jeśli ktoś na 10 sprzedanych rzeczy wyśle 9 a 1 jednej nie to co? "ten sklep ma więcej pozytywnych ocen niż negatywnych i nie wpływa to na jakość sprzedaży". Są fajkowe konta. Dzieci o tym wiedzą. Przecież samemu można coś sprzedawać i kupować wystawiając opnie. Nie mówić że można tak prać brudną kasę. Wstyd że dopuszczają Państwo takich sprzedawców!!! Tak bardziej szczegółowo przekręt wygląda chyba następująco: Sprzedawca ma fajkowe sklepy. Bez kontaktu bez wysyłki. Bez zwrotu środków. W necie powiązanych jest taki kilka sklepów mających opinie "UWAGA OSZUSTWO!!!". Na "opinie Ceneo" same ostrzenia że to oszustwo i niewysyłają paczek! Na allegro ma ciepłe gniazdko. Tu się schowali - pewnie na 10 sprzedanych rzeczy 5x wyśle, 3x niepełne zamówienie i 2x braki wysyłki.  Z tych 5 nieprawidłowych jeśli ktoś nie będzie dawał spokoju to po kilku tygodniach zwróci jednemu jeśli będzie interwencja Allegro. Drugiemu mówi że to wina kuriera i by się z nimi bujał, innym mówi że za parę dni  gdzie i tak nie wysyła. Reszta oleje sprawę bo nie chce im się zawracać głowy o parę złotych.  Aby wszystko wyglądało OK mają "fejkowe" oceny. Niezbyt bystrzy bo wystawiają sobie same 5/5 w liczbach setek w 99% bez jakiegokolwiek komentarza czy uwagi. Allegro mówi że jest wszystko OK bo większość ocen jest OK?

 

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

 "Tak jak napisałam zgłoś to proszę za pomocą formularza, odpowiedni zespół  przyjrzy się temu dokładniej." - NIESTETY 😞 Dałem się oszukać poza allegro tym pseudo sprzedawcą. Allegro im to ułatwiło - nadało wiarygodności ich działalności dzięki "oceną". Nie zwróciłem uwagii że co kilkanaście ocen "idealnych 5/5 bez komentarza" pojawiają się ostatnio codziennie typu: Nie dostałem paczki!  Kilka dni temu skończył mi się allegro smart i postanowiłem kupić nie na allegro tylko na prywatnej stronie państwa z allegro (darmowa wysyłka). WSTYD że na allegro mają Państwo takich naciągających sprzedawców którzy znaleźli sobie tu ciepły kącik.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

52% pozytywów to też więcej pozytywów niż negatywów. A nie wyobrażam sobie, abyście dopuścili taki sklep do aktywności tutaj!

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Update - sklep dostał dzisiaj 30-40 ocen: "5/5 Zgodność z opisem i 5/5 Obsługa kupującego" oczywiście bez opisu, bez jednego słowa +

kilka najniższych ocen z możliwych z komentarzem nie wysyłają. Brak kontaktu z sprzedającym. Żadnych ocen pośrednich. ZERO! OK? Oceny się zgadzają? Allegro szczęśliwe?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:109765095 A nie jest to czasem OSA. 

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

OSA to nazwa sklepu?

 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

skrót od Oficjalny sklep Allegro

byt prawny żyjący swoim życiem

 

oznacz moderatorów

Client:109765095
#8 Zapaleniec#

Nie

oznacz moderatorów