anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuznana reklamacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
eenki
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca odrzucił reklamację i pisze, żeby odebrać towar w siedzibie firmy, która jest oddalona o kilkaset kilometrów dalej, co naturalnie nie wchodzi w grę. Mogę zaproponować, że opłacę wysyłkę do paczkomatu, lub ostatecznie, przesyłkę kurierską. Ale co w przypadku, gdy się nie zgodzi i będzie nalegać na odbiór w punkcie - może tak się zdarzyć, bo od samego początku robi pod górkę.

Produkt okazał się niepełnowartościowy, więc równie dobrze mogę go już nie odbierać, ale czy w tej sytuacji mogę z niego zrezygnować?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
xyz96
#21 Demiurg#

@eenki  Ale dlaczego Ty się godzisz z decyzją sprzedawcy? Nawet przy nieuznanej reklamacji, sprzedawca powinien Ci oddać koszt wysyłki do reklamacji i odesłać towar na swój koszt. Tu masz wyrok sądu; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/niezasadna-reklamacja-a-koszty-transportu/...

Jeśli reklamacja nie została uznana, możesz otworzyć Dyskusję i poprosić tam o pomoc Allegro. https://allegro.pl/dyskusje/nowa Pracownik Allegro nie może zmusić sprzedawcy do uznania reklamacji, ale po zamknięciu Dyskusji jako nierozwiązanej możesz wystąpić o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

W Dyskusji możesz też domagać się odesłania towaru na koszt sprzedawcy.

oznacz moderatorów
eenki
#8 Zapaleniec#

Nie godzę się z jego decyzją, dyskusja założona, Allegro interweniowało kilka razy i teraz pozostało złożyć sprawę do sądu - tak napisali.
Do POK oczywiście wystąpię, bo wszystko udowodniłem w dyskusji(allegro zapewniło mnie o zwrocie środków).

Chodzi mi o przesyłkę i czy mogę zrezygnować z towaru.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@eenki Składaj wniosek do POK, jeżeli otrzymasz zwrot to wówczas towaru nie będziesz musiała odbierać.

oznacz moderatorów
eenki
#8 Zapaleniec#

@LEW433 @xyz96 czyli jak dostanę zwrot środków z POK, to o sprawie mogę zapomnieć i nic nie musze już odbierać, tak?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@eenki Tak.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@eenki Nic nie musisz odbierać, sprzedawca pozostanie z towarem, a Ty otrzymasz zwrot wpłaty.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

eenki owszem możesz zapomnieć , ale miej na uwadze to ,że sprzedawca jak każdy inny obywatel ma prawo do dochodzenia swoich roszczeń z powództwa cywilnego .

Nie podałeś szczegółów dlatego trudno mówić o tym jaki będzie finał  .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@eenki Złóż wniosek do POK, nie musisz iść do sądu. Jeśli otrzymasz rekompensatę z POK, nie musisz już odbierać towaru od sprzedawcy. Z chwilą wypłaty rekompensaty Allegro przejmuje Twoje wierzytelności i rozlicza się ze sprzedawcą - wynika to z regulaminu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@eenki A możesz szerzej opisać problem, co to był za towar, jak reklamowałaś itd.?

oznacz moderatorów